Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Opłaca się kupić w tej cenie ?


CeTiSeK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam pytanko czy opłaca się kupić taki zestaw:

CPU: Intel CORE I5-4670
GPU: MSI Radeon R9 280X
Płyta główna: ASRock Z97 PRO4
RAM: HyperX 2x4GB 2400MHz DDR3
Dysk twardy: Seagate Dysk Seagate 1TB
Zasilacz: SilentiumPC Deus 600W
Obudowa: TRACER Volcano
 
w cenie 3105,70 PLN ??
Zestaw nie jest gotowy tylko planuje go sam składać.
 
Części kupuje na :
 
 
Piszcie swoje propozycje co byście ewentualnie zmienili i żeby było +/- w tej samej cenie :)

slgbil.jpg

Opublikowano

Kupujesz procke który się nie podkręca, a płytę która to umożliwia. Możesz kasę oszczędzić na płycie kupując zwykłą bez możliwości OC.

Co do zasilacza to nie kupuj Deusa bo mają one kiepską opinie i potrafią się spalić (albo nawet całe sprzęt). Weź jakiegoś cooler master albo corsair.

Obudowa słaba.

Reszta ok.

Opublikowano

A możesz mi podesłać linka do dobrego zasilacza czy na PW czy w tym temacie ?? I jeszcze czemu obudowa słaba ??

slgbil.jpg

Opublikowano

Możesz nieznacznie nagiąć budżet?

W cenie 3152 PLN da się złożyć zestaw bazujący na R9 290:

 

Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590) 

Płyta główna Asus B85M-G, B85, DualDDR3-1600, SATA3, GBLAN, mATX (B85M-G) 

Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 

Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 

Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) 

Karta graficzna MSI R9 290 4096MB DDR5/512 D/H PCI-E gaming 4G - R9 290 Gaming 4G 

Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1 

 

Cena: 3152 PLN. Sceptycznie jestem nastawiony do zakupu tego Volcano od Tracera. Ich produkty nie cechują się najwyższą jakością.

Zalman Z1 to wybór ekonomiczny, ale w swoim budżecie ciężko do pokonania.

 

Dodaj sobie wszystko to koszyka + ten adapter: 

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

 

Po wpisaniu kodu: H1733RBE4M

Dostaniesz go za 1 PLN. Zawsze to jakiś gratis do ZK.

Opublikowano

A możesz mi podesłać linka do dobrego zasilacza czy na PW czy w tym temacie ?? I jeszcze czemu obudowa słaba ??

Kolega wyżej podał bardzo dobry zestaw :)

 

A jeżeli chcesz ramy 2400MHz (wg mnie nie opłaca się bardzo, ponieważ wzrost fps w grach jest znikomy między 1600 a 2400), to polecam te:

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-ddr3-2400-2x4gb-tlyd38g2400hc11cdc01-602025/

Opublikowano

Co do obudowy nie podoba mi się ta co podał @piterr3 :)  A zasilacz wolałbym 600W a nie 530W, ta karta graficzna jest całkiem fajna ta r9 290 :)

slgbil.jpg

Opublikowano

No to jest Z3 Plus i ta będzie ok.

Tylko że ta wersja z czerwonym światełkiem kosztuje 40zł więcej od tej z niebieskim, więc nie wiem czy warto wydawać 40zł na taką pierodłe ;)

Opublikowano

Ale właśnie nie mogę znaleźć ten z niebieskim na morele.net :) Możesz mi podesłać linka ?

slgbil.jpg

Opublikowano

A jakiś zasilacz ?? Taki do 230 zł :) Jakiś co polecacie i żeby mi się nie palił :)

 

I też żeby miał w zestawie wszystkie kable bo teraz ja czytałem to niektóre nie mają kabli tylko zasilający albo też go nie mają :)

slgbil.jpg

Opublikowano

Oj, czlowiek bez pojecia na ten temat powypowiadal sie i ci namacil troche...

 

 

Po pierwsze Deusy G1 i M1 to dobre zasilacze, zwlaszcza w swojej cenie... Dodatkowo M1 jest czesciowo modularny :)

 

W zestawie piterr'a zasilacz 530W byl OK, bo w tym zestawie nawet 450-500W starczyloby :)

 

 

Pisanie ze Z3 jest lepsze od Z9 jest dziwne, bo Z9 to jedyny Zalman z serii Z ktory jest warty uwagi z powodu innego niz kupa "ladnego" plastiku ...

Oczywiscie rozumiem Cie, ze niekoniecznie bedziesz przekonany do moich argumentow i propozycji, ale jednak powiem ci, ze sluchanie ludzie typu TenObok ktorzy znaja 3-4 marki zasilaczy i to tylko z nazwy, mowiac ze SPC Deusy sa slabe, nie wiedzac pewnie nawet czym sie rozni Deus M1 od G1, jest zalosne... czy tez slepe wpychanie ludziom Zalmanow Z3, ktorych blacha jest 2 razy ciensza i 3-4x mniej wytrzymala od blachy w wiekszosci innych, dobrych obudow, i twierdzenie, ze te w Zalmanie sa wytrzymalsze...

Moja propozycja:

 

http://www.morele.net/inventory/info/zkwb09/

 

Tansza od zestawu  piterr3. Dodatkowo w jego zestawie byla tania obudowa, ktora ma racje bycia w zestawie za 1200-1500zl, ale w zestawie za 3000zl warto dac juz cos lepszego

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Opublikowano

A przy okazji zaproponowałeś mu mało znany zasilacz Fortrona i płytę formatu mATX? Czy to ma być żart?

Czym się różni Alpha od Z3? Poziom wykonania obu obudów jest bardzo zbliżony ;)

Opublikowano

@NietypowyLogin

Nie no fakt, Deusy są genialne..

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,15,15,podsumowanie

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
to ta usługa.
Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O44Y129AC8
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A

Opublikowano

Usługa montażu mnie nie interesuje wole się sam pobawić :) Ale ta karta sieciowa jest całkiem fajna :) A znasz może jeszcze jakieś takie promocje ?? A i jeszcze to jaki zasilacz polecasz ??

slgbil.jpg

Opublikowano

Fortrony malo popularne? Kurde, czlowieku, wiedz, ze to porzadny zasilacz... a to, ze twoja wiedza jeszcze nie siega dna....

 

Jedyne rzeczy podobne w Z3 i Merc Alphie to cena i kolor ... a tak to Z3 lezy i kwiczy przy Alphie :)

 

 

@Veciloraptus

 

Ciekawe, bo wiesz, na tym forum od zawsze polecalo sie Deusy nawet na styk z moca i jakos ludzie zawsze byli zadowoleni... sam korzystalem z 2x Deus M1 550W i spokojnie utrzymywaly 3x GTX580 i i7 3930k co juz bylo prawie maksimum mocy obu tych zasilaczy... i jakos jedyne na co narzekalem to ... nic :) nawet halas nie byl tragiczny...
 

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Opublikowano

Smart SE 530W w stosunku do M1 550W jest widocznie tańszy, ma rok dłuższą gwarancję i ledwie trochę niższą moc. Z Deusami (szczególnie z serią G1) często bywały problemy. Z M1 jest trochę lepiej, ale i tak zasilacze lubią padać co zresztą masz opisane w podanej przeze mnie recenzji. Jakość wykonania też nie jest za cudowna. Obecnie deusy zwyczajnie się nie opłacają.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...