Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Więcej serwerów niż 1 na jednym ip


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli było usunąć.

 

  • Przejdź do lokalizacji folderu mt2

Zrób kopię tego folderu i zmień nazwę na np. mt3

  • Otwórz folder mt3 i przejdź do folderu db

Otwórz plik conf.txt i wykonaj poniższe operacje:

  • Zmień BIND_PORT = 15000 na np. BIND_PORT = 25000
  • Zmień SQL_ACCOUNT = "localhost account mt2 mt2!@# 0" na np. SQL_ACCOUNT = "localhost account_s2 mt3 mt3!@# 0"
  • Zmień SQL_PLAYER = "localhost player mt2 mt2!@# 0" na np. SQL_PLAYER = "localhost player_s2 mt3 mt3!@# 0"
  • Zmień SQL_COMMON = "localhost player mt2 mt2!@# 0" na np. SQL_COMMON = "localhost common_s2 mt3 mt3!@# 0"

W folderze posiadasz jeszcze foldery łączące takie jak: data, locale, log

  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/data na np. /usr/home/mt3/share/data
  • Kliknij prawym na locale -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/locale na np. /usr/home/mt3/share/locale
  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/logs/db na np. /usr/home/mt3/logs/db

Zapisz plik.

 

  • Przejdź do Auth

Otwórz plik CONFIG i wykonaj poniższe operacje:

  • Zmień PORT: 11002 na np. PORT: 21002
  • Zmień P2P_PORT: Nie wiem jaki jest oryginalnie na np. P2P_PORT: 82000
  • Zmień DB_PORT: 15000 na np. DB_PORT: 25000 (Musi być taki sam jaki podałeś w conf.txt w db
  • Pamiętaj! Niżej przedstawione tabelki account, common, player mają być takie same jak w conf.txt w db
  • Zmień PLAYER_SQL: localhost mt2 mt2!@# account na np. PLAYER_SQL: localhost mt3 mt3!@# account_s2
  • Zmień COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common na np. COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common_2
  • Zmień LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log na np. LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log_2

Zapisz plik.

 

W folderze posiadasz jeszcze foldery/plik łączące/y takie jak: data, locale, log, package, auth

  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/data na np. /usr/home/mt3/share/data
  • Kliknij prawym na locale -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/locale na np. /usr/home/mt3/share/locale
  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/logs/auth na np. /usr/home/mt3/logs/auth
  • Kliknij prawym na package -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/package na np. /usr/home/mt3/share/package
  • Kliknij prawym na auth -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/game na np. /usr/home/mt3/share/game

To na tyle w tym folderze.

  • Przejdź do kanału 1

Otwórz plik CONFIG i wykonaj poniższe operacje:

  • Zmień PORT: 13000 na np. PORT: 13101
  • Zmień P2P_PORT: Nie wiem jaki jest oryginalnie na np. P2P_PORT: 31001
  • Zmień DB_PORT: 15000 na np. DB_PORT: 25000 (Musi być taki sam jaki podałeś w conf.txt w db
  • Pamiętaj! Niżej przedstawione tabelki account, common, player mają być takie same jak w conf.txt w db
  • Zmień PLAYER_SQL: localhost mt2 mt2!@# account na np. PLAYER_SQL: localhost mt3 mt3!@# account_s2
  • Zmień COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common na np. COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common_2
  • Zmień LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log na np. LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log_2

Zapisz plik.

 

W folderze posiadasz jeszcze foldery/plik łączące/y takie jak: data, locale, log, package, ch1, game

  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/data na np. /usr/home/mt3/share/data
  • Kliknij prawym na locale -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/locale na np. /usr/home/mt3/share/locale
  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/logs/auth na np. /usr/home/mt3/logs/auth
  • Kliknij prawym na package -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/package na np. /usr/home/mt3/share/package
  • Kliknij prawym na ch1 -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/game na np. /usr/home/mt3/share/game
  • Kliknij prawym na game -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/game na np. /usr/home/mt3/share/game

To na tyle w tym folderze.

  • Przejdź do kanału 99

Otwórz plik CONFIG i wykonaj poniższe operacje:

  • Zmień PORT: 13099 na np. PORT: 13199
  • Zmień P2P_PORT: Nie wiem jaki jest oryginalnie na np. P2P_PORT: 31099
  • Zmień DB_PORT: 15000 na np. DB_PORT: 25000 (Musi być taki sam jaki podałeś w conf.txt w db
  • Pamiętaj! Niżej przedstawione tabelki account, common, player mają być takie same jak w conf.txt w db
  • Zmień PLAYER_SQL: localhost mt2 mt2!@# account na np. PLAYER_SQL: localhost mt3 mt3!@# account_s2
  • Zmień COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common na np. COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common_2
  • Zmień LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log na np. LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log_2

Zapisz plik.

 

W folderze posiadasz jeszcze foldery/plik łączące/y takie jak: data, locale, log, package, ch99, game

  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/data na np. /usr/home/mt3/share/data
  • Kliknij prawym na locale -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/locale na np. /usr/home/mt3/share/locale
  • Kliknij prawym na data -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/logs/auth na np. /usr/home/mt3/logs/auth
  • Kliknij prawym na package -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/package na np. /usr/home/mt3/share/package
  • Kliknij prawym na ch99 -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/game na np. /usr/home/mt3/share/game
  • Kliknij prawym na game -> dodaj/edytuj łącze.. -> zamień: /usr/home/mt2/share/game na np. /usr/home/mt3/share/game

To na tyle w tym folderze.

  • Przejdź do /var/db/mysql/

I wykonaj poniższe operacje:

  • Zrób kopie folderów: account, common, player
  • Zmień ich nazwę na taką jaką dałeś w conf.txt w db.txt np. account_s2, common_s2, player_s2

Uruchom putty i wykonaj poniższe operacje:

  • Zaloguj się do serwera
  • Wpisz mysql -p
  • Podaj hasło do serwera mysql
  • Wpisz polecenie: CREATE USER 'mt3'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt3!@#';
  • Wpisz polecenie: GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt3'@'localhost';
  • Wpisz polecenie: FLUSH PRIVILEGES;
  • Wpisz polecenie: exit

Nowy użytkownik bazy mysql został dodany.

 

  • Stwórz kopię pliku startowego
  • Zmień odpalanie z MT2 na MT3

To na tyle, chyba o niczym nie zapomniałem.

Tym oto sposobem masz dwa serwery na jednej maszynie o tym samym ip.

 

Pamiętaj: Port i Port P2P nie może się powtarzać!

Opublikowano

A jak nie zwiększysz limitu połączeń do mysql to zapewne wywali Ci błędy. Do takich zabaw trzeba mieć dobrą konfigurację mysql i najlepiej bazę na dyskach ssd.

 

Opublikowano

w dzisiejszych czasach jak ludzie kupuja serwery za 100 zł to o takim czym można zapomnieć. kiedyś tak,pamiętam jak na dedyku miałem 2 serwery i tsa 

Opublikowano

no no, widzę upgrady walisz >.<

dzięki, przyda się, rozumiem że można to wykorzystać jako server1 i sever testowy? ;-)

Opublikowano

w dzisiejszych czasach jak ludzie kupuja serwery za 100 zł to o takim czym można zapomnieć. kiedyś tak,pamiętam jak na dedyku miałem 2 serwery i tsa 

W przypadku metina i ts'a kupowanie dwóch oddzielnych serwerów to nie tyle kwestia kosztów co bezpieczeństwa.

Opublikowano

Tak, a jeżeli ktoś nie ma tych 10 zł to, to może zrobić. :)

Jeżeli sie kupuje serwer to chyba według mnie to znajdzie sie i ta dyche ;)  a nie robić wszystko najtańszym kosztem

Opublikowano

Robienie 2 serwerow na 1 serwerze mysql jest debilizmem a jeszcze wiekszym na jednym BSD. Oczywiscie poradnik napisany wporzadku:)

ban.gif

 

Opublikowano

Robienie 2 serwerow na 1 serwerze mysql jest debilizmem a jeszcze wiekszym na jednym BSD. Oczywiscie poradnik napisany wporzadku:)

Czemu? Aktualnie na moim dedyku stoją 3 serwery Metina i nie widzę problemów.

 

Opublikowano

Czemu? Aktualnie na moim dedyku stoją 3 serwery Metina i nie widzę problemów.

Nie widzisz jakiś spadków wydajności? 

 

@Endymion_ mogę z ciekawości prosić na PW o parametry maszyny?

df3eca6886da0.png

Opublikowano

Nie widzisz jakiś spadków wydajności? 

 

@Endymion_ mogę z ciekawości prosić na PW o parametry maszyny?

SP-64 z OVH. Nie ma żadnych spadków w wydajności, wszystko ładnie działa. :)

 

Opublikowano

Czemu? Aktualnie na moim dedyku stoją 3 serwery Metina i nie widzę problemów.

Jesli masz jaile albo na 1 systemie wszystkie to jestes naprawde malo doswiadczony a problemy zobaczysz podczas awarii :) Gdy masz mocny serwer to stawiasz vps na vmware esxi badz jakis xen a nie trzymasz wszystko w 1 miejscu i obstawiam ze masz jeszcze 1 serwer mysql co w ogole jest zabojstwem bo mysql cierpi 3 razy i drugie tyle na stronach a strony to jest koszmar na stron

ban.gif

 

Opublikowano

Jak masz dobrą maszyne to jaile zrobić i co sie martwić :P

@topic: MI sie nie przyda...

Jaile sa nie wydajne na metina jak i duzo z tym klopotow i tez cierpi bsd

ban.gif

 

Opublikowano

Jaile sa nie wydajne na metina jak i duzo z tym klopotow i tez cierpi bsd

Hmm, jeśli masz dobrą maszyne + optymalną konfiguracje to dobrze działa :)

Po coś jaile zostały wymyślone :)

Opublikowano

Jesli masz jaile albo na 1 systemie wszystkie to jestes naprawde malo doswiadczony a problemy zobaczysz podczas awarii :) Gdy masz mocny serwer to stawiasz vps na vmware esxi badz jakis xen a nie trzymasz wszystko w 1 miejscu i obstawiam ze masz jeszcze 1 serwer mysql co w ogole jest zabojstwem bo mysql cierpi 3 razy i drugie tyle na stronach a strony to jest koszmar na stron

Tak jak mówisz proxmox i podzielić na mniejsze serwery.

df3eca6886da0.png

Opublikowano

Robienie 2 serwerow na 1 serwerze mysql jest debilizmem a jeszcze wiekszym na jednym BSD. Oczywiscie poradnik napisany wporzadku:)

 

9Is3Yu4.jpg

 

2x serwer Metin2, 2 serwery TS3, 7 stron WWW i hosting clienta. Jedynie został zwiększony limit połączeń na mysql. Debilizmem jest wtedy, gdy się wszystko wrzuci na jedno BSD, a w razie jakieś awarii nie potrafi się korzystać z tego systemu bo cała wiedza ogranicza się do zainstalowania komponentów systemu i wpisania komendy uruchamiającej serwer. Jak dla mnie jedyny minus to większy rozmiar bazy do backup.

 

PS. Ilość używanego RAM przy wyłączonych serwerach Metin2 wynosi ok 45%. 0 jakichkolwiek problemów z MySQL.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...