Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prosta auto zbieraczkofarma łatwa do zrobienia. Poziom: Easy


D3monic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym wam przedstawić auto zbieraczkofarme którą sam budowałem dzisiaj przy 120 fps (co jest dziwne. :O) więc do rzeczy.

Będzie to w spojlerze bo jest 13 zdjęć. Spokojnie ok 4-5 ss są zrobione pokazowo jak to działa i dokładniej wytłumaczone.

Pigułka wiedzy w spoilerze:

 

 

1.

 

 

Jako pierwsze budujemy taką oto ścianę z lepiącymi tłokami:

[post-422085-0-10481000-1405898529_thumb.jpg

 

 

2.

 

 

Robimy korytko na wodę.

post-422085-0-60055000-1405898531_thumb.jpg

 

 

3.

 

 

Wypełniamy wodą i robimy takie coś jak na ss. (To jest tył tej farmy)

post-422085-0-35345600-1405898492_thumb.jpg

 

 

4.

 

 

Klikamy 2 razy na dźwignię aby tłoki przylepiły kamień.

post-422085-0-27623400-1405898494_thumb.jpg

 

 

5.

 

 

Budujemy przód farmy na 6 kratek bo na tyle się rozlewa woda i po bokach osłonki a na dole korytarz na nasiona itp.

post-422085-0-18147800-1405898496_thumb.jpg

 

 

6.

 

 

Budujemy tak jak na ss lub jak kto woli ale ważne jest oświetlenie bo w nocy lipa będzie. (Radze bez dachu słońce też jak coś pomaga. :) )

post-422085-0-82693100-1405898497_thumb.jpg

 

 

7.

 

 

Używamy motyki i nawadniamy ziemię tak jak na ss. I później te dołki zakryć.

post-422085-0-90598100-1405898499_thumb.jpg

 

 

8.

 

 

Wylewamy wodę aby szybciej nawodnić jak ktoś chce. :)

post-422085-0-38561000-1405898501_thumb.jpg

 

 

9.

 

 

Siejemy zboże najlepiej. :)

post-422085-0-60837300-1405898504_thumb.jpg

 

 

10.

 

 

Robimy korytarz prowadzący zboże i nasiona do leja w którego będzie wpadać zboże i nasiona.

post-422085-0-10067800-1405898507_thumb.jpg

 

 

11.

 

 

A oto efekt:

post-422085-0-34955600-1405898533_thumb.jpg

 

 

12.

 

 

Efekt 2:

post-422085-0-40339600-1405898535_thumb.jpg

 

 

13.

 

 

A to jak wygląda po zebraniu. xD

post-422085-0-27343900-1405898537_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Dziękuje, jeśli pomogłem daj + i 5. :P

Poradnik pisałem ja sam. Prawa zastrzeżone do kopiowania. Jak chcesz skopiować napisz na pw to się dogadamy. :)

 

Można z tym eksperymentować też w taki sposób aby kilka farm zrobić i połączyć korytarz z zbożem i nasionami wtedy więcej tego będzie. Ale to zróbcie sami bo to dużo roboty trochę. xD

Pozdrawiam D3monic.

W razie problemów pisać to postaram się pomóc. :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...