Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Przetlumaczy ktos za co dostalem bana? FIFA 14


modelik01

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dear Customer,

We are contacting you to notify you that we have found your FIFA account to be in violation of our Terms of Service.

Your account has been involved in the sale of FIFA coins to a third party. Please note, that you may violate the Terms of Service if, as determined by EA in its sole discretion, you:

Buy, sell, transfer or auction (or host or facilitate the ability to allow others to buy, sell or auction), or offer to transfer, sell or auction, or buy or accept any offer to transfer, sell or auction, any game Account or game Content, including (without limitation) game characters, character attributes, items, objects, currency, credits or copyrighted material, or any other intellectual property owned or controlled by the Services, or our licensors, without first obtaining our express written permission, nor may you encourage or induce any other player to participate in such prohibited transaction(s).

We have permanently blocked your access to your Origin account.

Account closure is reserved for the most serious breaches of our Terms of Service, but can also be applied in cases where an account has accumulated a number of violations over a period of time.

Should you wish to review our Terms of Service they can be found here:

http://tos.ea.com/legalapp/WEBTERMS/US/en/PC/

Thank you for your understanding in this matter. 

Yours sincerely,

EA Terms of Service

 
Gralem uczciwie bez zadnych coinsow, trainerow i innych gowien. NIE WIEM ZA CO DOSTALEM BANA.
Opublikowano

Według pierwszego zdania byłeś wmieszany w sprzedaż (czyli: albo sprzedawałeś, albo kupowałeś, albo pośredniczyłeś itp.) coinsów osobom trzecim

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

Ile Ty tych coins'ów sprzedałeś? że Cie zbanowali?

Chcesz żebym szybciej odpisał? Dodaj @JameS. do postu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...