Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić grę i od czego zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ile jeszcze będzie takich tematów R_R, calutki czas ludzie tworzą tematy typu  "Chce zrobić gre".

Popacz w tym dziale na inne tego typu tematy. Nie sądze że jeżeli napiszesz swój temat otrzymasz inną odpowiedź niż w innych tematach.

Opublikowano

wchodzisz w notepad++

wpisujesz

@echo

create_game();

@echo off

 

zapisujesz w rozszerzeniu .bat i odpalasz

działa :), jak za pierwszym razem nie zadziala to zrob wiele takich plikow, ktorys na pewno zadziala

<>

Opublikowano

Gra, którą podałeś to na moje oko unity + NGUI. Żeby taką zrobić potrzebujesz unity i NGUI :D

Opublikowano

wchodzisz w notepad++

wpisujesz

@echo

create_game();

@echo off

 

zapisujesz w rozszerzeniu .bat i odpalasz

działa :), jak za pierwszym razem nie zadziala to zrob wiele takich plikow, ktorys na pewno zadziala

Żaden nie działa :(

76561198342061369.png

Opublikowano

Żaden nie działa :(

uwierzył, lel.

Tak od razu gry nie zrobisz, ty chcesz zacząć od edytowania gry, a zapewne nawet nie wiesz w czym ta gra została zrobiona. Albo wiesz, tylko nie umiesz tego edytować itp/itd.

najpierw poczytaj kilka poradników na tym forum jak zaprogramować grę, edytować. I tak nie wyjdzie Ci napisanie/obrobienie takiej samej gry w 100%. Nie zdobędziesz tak szybko doświadczenia, i chyba raczej nikomu nie wyjdzie w 100% zrobić taką samą grę, chyba że starą.

Opublikowano

uwierzył, lel.

Tak od razu gry nie zrobisz, ty chcesz zacząć od edytowania gry, a zapewne nawet nie wiesz w czym ta gra została zrobiona. Albo wiesz, tylko nie umiesz tego edytować itp/itd.

najpierw poczytaj kilka poradników na tym forum jak zaprogramować grę, edytować. I tak nie wyjdzie Ci napisanie/obrobienie takiej samej gry w 100%. Nie zdobędziesz tak szybko doświadczenia, i chyba raczej nikomu nie wyjdzie w 100% zrobić taką samą grę, chyba że starą.

Kolejny profesjonalista, który ma za sobą kilkaset książek i poradników.

Opublikowano

K***a mać nie zrobisz własnej gry jeśli nie potrafisz korzystać z wyszukiwarki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tworzenie_gry_komputerowej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Programowanie_gier

http://pl.wikipedia.org/wiki/Projekt_gry_komputerow

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_komputerowa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Projektant_gier_komputerowych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Programista_gier

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wydawca_gier_komputerowych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mechanika_(gry_fabularne)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_graficzny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_gry

http://www.mpcforum.pl/topic/1247512-tworzenie-nowej-gry/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99#entry10656251

http://www.mpcforum.pl/topic/1245730-jak-zrobic-swoja-gre-pc/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99#entry10650958

http://www.mpcforum.pl/topic/1233326-jak-stworzyc-gre-mmo-2d-shooter-side-scroll-podobna-do-dawnego-metal-assault/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99#entry10543455

http://www.mpcforum.pl/topic/1229816-jak-zrobic-gre-typu-gta/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99#entry10535197

http://www.mpcforum.pl/topic/1222368-w-czym-stworzyc-gre-podobna-do-the-forest/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99

http://www.mpcforum.pl/topic/1198599-jak-i-w-czym-napisac-gre/?hl=%2Bjak+%2Bzrobi%C4%87+%2Bgr%C4%99#entry10256935

http://www.mpcforum.pl/topic/969921-jak-zrobic-gre-przegladarkowa/

http://www.mpcforum.pl/topic/415006-wlasna-gra-3d/?hl=%2Bjak+%2Bstworzyc+%2Bgre

Żaden z linków nie opisuję jak edytować gry.

A w wyszukiwarce nie ma takich tematów.

 

uwierzył, lel.

Tak od razu gry nie zrobisz, ty chcesz zacząć od edytowania gry, a zapewne nawet nie wiesz w czym ta gra została zrobiona. Albo wiesz, tylko nie umiesz tego edytować itp/itd.

najpierw poczytaj kilka poradników na tym forum jak zaprogramować grę, edytować. I tak nie wyjdzie Ci napisanie/obrobienie takiej samej gry w 100%. Nie zdobędziesz tak szybko doświadczenia, i chyba raczej nikomu nie wyjdzie w 100% zrobić taką samą grę, chyba że starą.

Tak się składa że na forum są tutki jak zrobić gre, a nie jak edytować...

76561198342061369.png

Opublikowano

Jak koniecznie chcesz EDYTOWAĆ, a nie zrobić grę po swojemu to spróbuj z cheat engine.

Opublikowano

a po co chcesz robic ta gre? wybierz:

 

1) zeby zarobic

2) bo programowanie to moja pasja i chce sprawdzic czy dam rade

 

jesli wybor nr. 2 to pomoze Ci wyszukiwarka gooogle

jesli nie, to tez pomoze Ci wyszukiwarka google, ale sie rozczarujesz, nic nie jest na hop siup

<>

Opublikowano

No a więc jak myślisz? może od podstaw? ;.. po c**j na tym forum dział o tworzeniu gier.

Liczyłem że napisze ktoś w czym w unity 3d czy coś innego.

PS. Masz błąd w avatarze.

76561198342061369.png

Opublikowano

Liczyłem że napisze ktoś w czym w unity 3d czy coś innego.

PS. Masz błąd w avatarze.

To nie licz na taką pomoc skoro nie wiesz nawet jakie są silniki graficzne i który wybrać. Najpierw przeczytaj wszystkie linki do wikipedii które ci wysłałem.

Opublikowano

Liczyłem że napisze ktoś w czym w unity 3d czy coś innego.

PS. Masz błąd w avatarze.

W Unity3d w NGUI. Z resztą ta gra jest tak na szybko zrobiona, że źle podlicza hajs i nawet MouseHover kolesiowi nie chciało się zmienić w NGUI :D

Opublikowano

SE3A, tyle, że Unity3D to nie silnik graficzny :>

Racja poliłem się, ale to nie zmienia zbytnio mojej opinii.

Opublikowano

Edytować grę flashową? Da się, pewnie. Jeśli nie jest to multiplayer to dasz radę zedytować "tylko" musisz się nauczyć ActionScript (3.0), pobrać ten plik flash, znaleźć odpowiedni program, który wyodrębni ci te wszystkie pliki projektu od siebie (kod od grafik, dźwięków itd.) (nie jest to łatwe, ale są takie programy bo kiedyś korzystałem z jednego). Należy jeszcze wziąć pod uwagę, że jeśli to jest multiplayer to prawdopodobnie jeszcze musisz tylko złapać serwer gry, zaatakować go, najlepiej atakiem "Man in the Middle" i przechwycić dane dot. połączenia do MySQL, przy założeniu że serwer nie korzysta z jakiegoś szyfrowania jak np. SSL. Ale załóżmy, że korzysta z SSL. Wtedy musisz załamać tylko 2048 bitowy klucz. Ahhh zapomniałem. Flash nie połączy się osobiście przez MySQL, tylko przez pośrednika. Więc musisz im jeszcze shackować serwer FTP. A jak mają SSL to złamać ten klucz jeśli dali inny niż ten. Po złamaniu tego klucza, przechwycie danych, wyodrębnieniu plików, pobraniu zawartości serwera FTP, przekierowania wszystkiego na siebie, zmianie szaty graficznej (prawa autorskie), tekstów, postaci, itd. itd. możesz się pochwalić, że przerobiłeś tą grę.

 

 

PS: Może z tym SSL w MySQL to bzdura bo prawdę mówiąc nie wiem czy można użyć SSL do połączenia z MySQL w celu ochrony danych.

 

 

Mam nadzieję, że niedługo zobaczymy tą grę ;).

 

PS2:

Jak byś znalazł lukę SQL Injection to pamiętaj:

 

BENCHMARK(9999999,BENCHMARK(999999,BENCHMARK(999999,MD5(NOW()))))

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...