Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Oscar x7 / Makro do rozwalania itemków (całe strony eq)


Juniorek321

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej wszystkim, mam do Was pytanie, ale najpierw powiem Wam o co chodzi.

 

Otóż mam myszkę z oscarem x7 i oczywiście używam dzięki temu bm2 i z tym wszystko oczywiście gra. Zacząłem bawić się w masowe rozwalanie itemków. * Ale jest to monotonne i czasochłonne robić to ręcznie. Więc spróbowałem zrobić na to makro, ale mam dwa problemy:

 

1. przede wszystkim jeśli zaznaczam "record" to nie nagrywa ruchów myszy z gry

wtedy wpadłem na pomysł, że zrobię screenshota, odpalam go na fullscreen i na jego podstawie ustawiałem makro

 

2. jeśli ustawię koordynaty na podstawie tego obrazka i wchodzę do gry, odpalam makro to ruchy myszy są całkowicie w innych miejscach, tak jakby Cabal miał zmienione koordynaty, czy obrócone (to możliwe? może to zabezpieczenie właśnie przed takimi makrami?)

 

ps. rozmiar i rozdzielczość ss'a jest na pewno poprawna, bo zrzut jest po prostu całego ekranu i odpalam go w przeglądarce jako "pokaz slajdów" (wtedy jest ustawiony też na pełny ekran i wszystkie odległości są identyczne)

 

* jest z tego profit, tylko trzeba wiedzieć jakie itemki.

 

I mam właśnie dwa pytania - da się nagrywać ruchy myszki z gry? jak rozszyfrować koordynaty w Cabalu, ktoś miał taki problem? może po prostu ja robię coś źle?

Opublikowano

Może spróbuj użyć zwykłego programu do nagrywania ruchu myszki. Kiedyś używałem Tasker'a i działał dobrze, i pamiętaj żeby robić to na window mode ;)

Opublikowano

Może spróbuj użyć zwykłego programu do nagrywania ruchu myszki. Kiedyś używałem Tasker'a i działał dobrze, i pamiętaj żeby robić to na window mode ;)

zaraz tego spróbuję, o ile GameGuard go nie wywęszy.  :D

Opublikowano

makro się pisze wgrywa do myszki , potem wyłącza oskara bo GG wywali grę

 

pozostaje nauczyć się jak pisać makra, przykładów makr jest masę tylko wgrać jedno i zobaczyć jak się tworzy, sam robię bociki do klawiatury X7 w oskarze i emulacja myszki też nieźle się sprawuje

 

kordy najlepiej zaznaczyć na ekranie albo operować na screnshocie w skali 1:1

 

 

zresztą , naucz sie sam : 

http://oclab.pl/poradniki/x7-oscar-editor-%E2%80%93-kompleksowy-poradnik/

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

 

makro się pisze wgrywa do myszki , potem wyłącza oskara bo GG wywali grę

 

pozostaje nauczyć się jak pisać makra, przykładów makr jest masę tylko wgrać jedno i zobaczyć jak się tworzy, sam robię bociki do klawiatury X7 w oskarze i emulacja myszki też nieźle się sprawuje

 

kordy najlepiej zaznaczyć na ekranie albo operować na screnshocie w skali 1:1

 

 

zresztą , naucz sie sam : 

http://oclab.pl/poradniki/x7-oscar-editor-%E2%80%93-kompleksowy-poradnik/

robiłem na screenie 1:1. i koordynaty całkiem się różniły niż te w grze.. 

 

@Edit

ja tworzę makra przez oscara i normalnie wszystko działa, tylko mam problem z tym rozwalaniem itemków, bo tak jak wspomniałem robię SS odpalam na całym ekranie 1:1 wymiary są identyczne i pomimo tego nie działa tak jak powinno. zaraz spojrzę na link, który mi wysłałeś. 

Opublikowano

Rozpoczynając macro ustaw myszkę w tym samym miejscu, w którym ustawiłeś podczas nagrywania, gdyż macro nie zapisuje koordynatów, zapisuje tylko w prawo i w dol o tyle i tyle. Także jeśli zaczniesz nagrywać swoje macro trzymając myszkę w lewym górnym rogu, musisz tak samo ją ustawić podczas odtwarzania. Myślę, że w miare jasno to napisałem xD

Opublikowano

źle napisałeś, makro nagrywać można dla koordynatów a nie jak piszesz , myszka sama się ustawi na właściwych

 

pewnie SS i ekran nie są identyczne, musisz odpalić w tej samej rozdzielczości co jest gra uruchomiona i zapisane ss albo robić w oknie na jednej rozdzielczości dla jednego stałego miejsca na pulpicie okna gry

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Rozpoczynając macro ustaw myszkę w tym samym miejscu, w którym ustawiłeś podczas nagrywania, gdyż macro nie zapisuje koordynatów, zapisuje tylko w prawo i w dol o tyle i tyle. Także jeśli zaczniesz nagrywać swoje macro trzymając myszkę w lewym górnym rogu, musisz tak samo ją ustawić podczas odtwarzania. Myślę, że w miare jasno to napisałem xD

tak, zrozumiałem :D aczkolwiek już tak robiłem i 0 efektu, ale może sprawdzę jeszcze raz na wszelki wypadek.

 

 

źle napisałeś, makro nagrywać można dla koordynatów a nie jak piszesz , myszka sama się ustawi na właściwych

 

pewnie SS i ekran nie są identyczne, musisz odpalić w tej samej rozdzielczości co jest gra uruchomiona i zapisane ss albo robić w oknie na jednej rozdzielczości dla jednego stałego miejsca na pulpicie okna gry

są identyczne SS i ekran i to na 10000% jestem pewny. nawet jeśli odchylenie byłoby np. 1-2cm na monitorze to nie przekładałoby się to na 10 czy 20cm w grze.. 

robię zrzut całego ekranu (łącznie z paskiem start, bo gram w oknie) i wygląda identycznie, więc w tej sprawie akurat mam pewność. 

 

@Edit

i oczywiście zdjęcie oglądam w trybie pełnoekranowym i na jego podstawie ustawiam macro ale nici z tego.. nawet stosując się do wskazówek Teskiego. 

 

@Edit2

zauważyłem, że nawet jeśli zaprogramuję sobie myszkę poprzez ustawianie kordów w "mouse action" przez.. to coś do przeciągania to myszka po uruchomieniu macro i tak nie jest w tym miejscu, które ustawiłem.. 

Opublikowano

jak widać ty kompletnie nie masz pojęcia o rozdzielczości a co dopiero o parametrach położenia myszki

 

skoro grasz w oknie to wymagana jest rozdzielczość EKRANU PULPITU WINDOWS a nie okna gry

nawet jak ustawisz parametry makro, okno gry MUSI SIĘ ZNAJDOWAĆ DOKŁADNIE W TEJ SAMEJ POZYCJI ZAWSZE DLA JAKIEJ TWORZYŁEŚ MAKRO

 

sam robię makra za pomocą oskara i jeszcze nie zdarzyło się by myszka pomyliła koordynaty, NIGDY . myli je tylko i wyłącznie użytkownik nie uruchamiając programu/gry w  rozdzielczości dopasowanej do skryptu

 

MYSZKA ZAWSZE JEST DOKŁADNIE W TYM MIEJSCU CO MA BYĆ  , jej położenie może się zmienić wizualnie na ekranie tylko przy zmianie rozdzielczości ekranu, bo tylko ona wtedy jest brana pod uwagę ale i wtedy myszka jest dokładnie na zadanych koordynatach EKRANU

więc nie myśl że myszka będzie w tym samym miejscu w danej rozdzielczości np

 

100,100 na 1920x1080  będzie na 100,100  EKRANU ( pulpitu windows ) BO W TAKIEJ JEST PULPIT

100.100 w 1600x900  będzie ok 85,85 dla 1920x1080  czyli zobaczysz ją całkiem gdzie indziej w innej rozdzielczości ale dokładnie w tym samym miejscu o podanych koordynatach czyli 100,100

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

jak widać ty kompletnie nie masz pojęcia o rozdzielczości a co dopiero o parametrach położenia myszki

 

skoro grasz w oknie to wymagana jest rozdzielczość EKRANU PULPITU WINDOWS a nie okna gry

nawet jak ustawisz parametry makro, okno gry MUSI SIĘ ZNAJDOWAĆ DOKŁADNIE W TEJ SAMEJ POZYCJI ZAWSZE DLA JAKIEJ TWORZYŁEŚ MAKRO

 

sam robię makra za pomocą oskara i jeszcze nie zdarzyło się by myszka pomyliła koordynaty, NIGDY . myli je tylko i wyłącznie użytkownik nie uruchamiając programu/gry w  rozdzielczości dopasowanej do skryptu

 

MYSZKA ZAWSZE JEST DOKŁADNIE W TYM MIEJSCU CO MA BYĆ  , jej położenie może się zmienić wizualnie na ekranie tylko przy zmianie rozdzielczości ekranu, bo tylko ona wtedy jest brana pod uwagę ale i wtedy myszka jest dokładnie na zadanych koordynatach EKRANU

więc nie myśl że myszka będzie w tym samym miejscu w danej rozdzielczości np

 

100,100 na 1920x1080  będzie na 100,100  EKRANU ( pulpitu windows ) BO W TAKIEJ JEST PULPIT

100.100 w 1600x900  będzie ok 85,85 dla 1920x1080  czyli zobaczysz ją całkiem gdzie indziej w innej rozdzielczości ale dokładnie w tym samym miejscu o podanych koordynatach czyli 100,100

tak, to prawda nie mam pojęcia o tym, więc proszę o pomoc. :)

 

a co do ruchów myszy i pulpitu tak jak napisałem w "edit2" to chodzi mi o to, że np. zaczynam ruch myszy od lewego górnego rogu ekranu, przesuwam go do określonej pozycji klikam i zapisuje ruch. ustawiam mysz znów w lewy górny róg i uruchamiam macro i mysz porusza się inaczej niż nagrałem (i nie chodzi tu nawet o grę, tylko o sam pulpit!)

 

 

wiedziałem, że będzie z trybem okienkowym problem, więc spróbowałem inaczej:

307151405644787388201.jpg

 

ustawiłem grę na pełny ekran w rozdzielczości 1366x768 i znów przeglądarka obrazów - pełny ekran obrazu - programowanie - i co? i to samo.

żeby nie było, że jestem jakiś krzywy:

388381405644787388201.jpg

 

już kompletnie nie wiem co robię źle... 

Opublikowano

chyba wiem w czym problem, Teski.  zwrócił na niego uwagę wcześniej to zwracam honor dla autora wypowiedzi i chodzi dokładnie o te koordynaty skąd się zaczyna

 

pisze głownie na klawiaturę takie skrypty i nie ma problemu z tym bo używam emulacji myszki przez klawiaturę to koordynaty są właściwe praktycznie zawsze bo mi zeruje automatycznie do kpprdynatów 0,0 na ekranie

 

by skrypt działał jak należy trzeba dodać przed każdą akcją  ustawienie myszki w jednym punkcie ( lewy górny róg ekranu ) 

 

nie możesz ruszać myszką w trakcie wykonywania skryptu

najprościej i bezproblemowo przenieść myszkę w lewy górny róg poleceniem dla myszki do góry o wysokość ekranu i w lewo o szerokość ekranu i wyzerowane , zerujesz sobie albo na samym początku skryptu albo przed każdym poleceniem użycia kliku

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

chyba wiem w czym problem, Teski.  zwrócił na niego uwagę wcześniej to zwracam honor dla autora wypowiedzi i chodzi dokładnie o te koordynaty skąd się zaczyna

 

pisze głownie na klawiaturę takie skrypty i nie ma problemu z tym bo używam emulacji myszki przez klawiaturę to koordynaty są właściwe praktycznie zawsze bo mi zeruje automatycznie do kpprdynatów 0,0 na ekranie

 

by skrypt działał jak należy trzeba dodać przed każdą akcją  ustawienie myszki w jednym punkcie ( lewy górny róg ekranu ) 

 

nie możesz ruszać myszką w trakcie wykonywania skryptu

najprościej i bezproblemowo przenieść myszkę w lewy górny róg poleceniem dla myszki do góry o wysokość ekranu i w lewo o szerokość ekranu i wyzerowane , zerujesz sobie albo na samym początku skryptu albo przed każdym poleceniem użycia kliku

nie ruszam myszką podczas odpalania macro.

ale jest też druga sprawa, bo w zakładce "mouse action" mam dwie opcje przesuwania myszy:

 

552621405762195388201.jpg

 

z tego co udało mi się do tej pory rozkminić dzięki Waszym wypowiedziom to:

 

absolute coordinate "wysyła" myszkę na konkretny pixel

 

natomiast relative mówi myszce, że ma się przesunąć np. o 500 pixeli w prawo niezależnie od miejsca w którym siedzi obecnie.

 

@Edit

na obrazkach to najłatwiej będzie przedstawić:

 

ustawiam miejsce w którym ma być mysz poprzez "absolute coordinate" dzięki tej przeciągajce nad "plug in ->"

319831405763290388201.jpg

 

uruchamiam macro mysz w ułamku sekundy pojawia się automatycznie (nie muszę nic zerować) w lewym górnym rogu i pojawia się w tym miejscu (warto też dodać, że pojawia się ona w tym samym miejscu niezależnie od tego gdzie myszka znajdowała się przed uruchomieniem macra):

531231405763292388201.jpg

 

a makro składa się zaledwie z jednego ruchu (musiałem to jakoś przedstawić ;p)

961841405763293388201.jpg

 

więc nadal 0 pomysłów z mojej strony, może ta "przeciągajka" jest jakaś nie tego?  :D

Opublikowano

zgadza się

jak dorwę myszkę to sobie sprawdzę

 

na youtube masz masę przykładów dla x7 pod hasłem : makro x7 cabal

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

to czekam aż dorwiesz myszkę  B)

 

wiem, to było pierwsze co zacząłem przeglądać jak się zorientowałem, że coś jest nie tak, a potem napisałem post.

tyle, że na YT większość odwołań jest na temat macra do retargetu czy farmienia, nikt nie pokazuje jak ustawia, by mysz pojawiała się w wybranym miejscu. 

 

bo jednak ona sama się zeruje, nie ważne, gdzie jest przed odpaleniem makra i jest w tym samym miejscu co zawsze.. ale nie w tym które wskazuje. 

 

czyli brak dalszych pomysłów? :/ 

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngref

 

 

@Edit

na innym komputerze ta opcja normalnie działa, czas na format. dam znać czy coś się poprawi :)

 

@Edit2

myślałem, że działa.. po formacie kompa działało jak powinno przez pewien czas, zainstalowałem tylko Cabala, updaty, Operę, Flash playera i znów jest to co było.. o co tu chodzi?..

mogę jeszcze tylko dodać tyle, że na początku świeżo po zainstalowaniu gry zalogowałem się i strasznie przycinała więc pewnie uruchomiła się z kartą zintegrowaną, a nie dedykowaną. lagi były nie do wytrzymania więc się przelogowałem i zaczęło wszystko płynnie chodzić, bo zmieniłem kartę na gt. może wina leży po stronie karty graficznej? jeśli komputer od razu po formacie przez pewien czas chodził na integrze, to może nividia (gt635m) jest walnięta na punkcie rozdzielczości i pixeli?  :angry:

Opublikowano

@1361622928-U485574.pngref

 

@Edit

teraz jestem pewien, że problem leży po stronie karty graficznej. tylko której i jak temu zaradzić.

a skąd jestem tego pewien? wziąłem monitor i podłączyłem go do laptopa na którym działało wszystko dobrze, bo myślałem, że to wina rozdzielczości. i nadal 0 efektu. czas szukać informacji na temat karty. 

Opublikowano

a, zapomniałem napisać. po drugim formacie kompa i wyłączeniu automatycznych aktualizacji wszystko śmiga jak należy. temat można zamknąć. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...