Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak nauczyć się Angielskiego?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć!

 

Chciałbym wiedzieć jak nauczyliście się dobrze Angielskiego?Bo mam małe problemy i chciałbym się go nauczyć porządnie(Czy muszą być korepetycje czy da się jakoś samemu)

Opublikowano

Jedynym 100% sposobem to wyjechanie do anglii.
A jeśli nie masz zamiaru to według mnie oglądanie polskich filmów z angielskimi nazwami, śpiewanie piosenek angielskich  z tłumaczeniem polskim

Deus vult

Opublikowano

Możesz spróbować uczyć w serwisie Busuu (oczywiście tylko jego część jest darmowa).

Chociaż czy taka nauka przy komputerze jest skuteczna :P

Opublikowano

gdzieś czytałem że angielski to słówka czyli jak nauczy się słówek to umie się angielski to prawda?

Opublikowano

gdzieś czytałem że angielski to słówka czyli jak nauczy się słówek to umie się angielski to prawda?

Czasy to podstawa. Bez tego nie dogadasz się, nawet znając dużo słówek. Present simple, perfect, past perfect, simple, continuous, etc. + modale(shall, may, might, must) i coś jeszcze

                           

Opublikowano

Ja się głównie nauczyłem anglika grając w gry. Serio. Nauka w szkole była tylko takim dodatkiem. Na testach gimnazjalnych podstawe na 92 % napisałem, natomiast rozszerzenie na 80 % czyli dość dobry wynik, biorąc uwage na to że w domu nie uczzyłem się wcale z podręczników czy z internetu, jedynie grając w gry poznawałem nowe słowa itp.. 

Opublikowano

Ja się głównie nauczyłem anglika grając w gry. Serio. Nauka w szkole była tylko takim dodatkiem. Na testach gimnazjalnych podstawe na 92 % napisałem, natomiast rozszerzenie na 80 % czyli dość dobry wynik, biorąc uwage na to że w domu nie uczzyłem się wcale z podręczników czy z internetu, jedynie grając w gry poznawałem nowe słowa itp.. 

Ja tak samo, miałem 98% i z roszerzenia też :)

Polecam gry, filmy muzyke, ksiazki artykuly whatever, radio... najwiecej gry...

Opublikowano

Zmień język komputera/smartfona na angielski, a po kilku tygodniach nie będziesz miał problemu z jego obsługą.

Opublikowano

Powiem ze zanim nie wyjechalem to chuja umialem a myslalem ze nie umialem co ci z tego ze znasz slowka jak nie wiesz co oni mowia bo nie jestes osluchany z jezykiem ??

Opublikowano

Oglądać filmy angielskie , gry po angielsku , system zmienić na angielski na pewno się czegoś nauczysz a i !! kupić słownik  Angielski .

i1sWQY0.jpg

Opublikowano

Ja się sporo nauczyłem grając w gry online na zagranicznych serwerach. Gdzie trzeba się dowiedzieć jak coś napisać najpierw,  a potem już zapamiętujesz jak ktoś do ciebie pisze i sprawdzasz co to znaczy albo jak odpisać. W ciągu miesiąca widziałem już postępy. Przed tym nie potrafiłem dużo powiedzieć, nie znałem nawet kompozycji "to be" byłem w gimnazjum jeszcze i dosyć opornie się uczyłem tego języka. Po paru miesiącach takiej gry potrafiłem poprawnie skonstruować dowolne zdanie oczywiście jeżeli słownictwo mnie nie ograniczało :))

 

Polecam, kumpel mówi że też to dużo daje.

Opublikowano

słowka to wiadomka

ogolnie to czytaj duzo artykulow po angielsku, ogladaj filmy i jak koledzy wyzej, zmien jezyk telefonu/systemu na angielski

może, może nie

Opublikowano

Przecież w każdej szkole jest angielski i uczysz sie go stopniowo adekfatnie do wieku i poziomu rozszerzenia -.-

Niejednokrotnie trafiają się debile w klasie przez co poziom zaawansowania jest kilka klas w plecy ;)

Polecam wyjazd. Mogą Ci wypisywać o tych systemach, słownikach i tak dalej ... tylko po co? Jeśli wyjedziesz gdzieś na miesiąc i będziesz sporo chodził po mieście zaczepiał ludzi i starał się rozmawiać to zobaczysz mega postępy.

2662114216934981012447.png

Opublikowano

Nauczyć się czasów i podstawowych słówek, a reszte ogarniesz grając w gry, oglądając filmy itd. Ja takim sposobem na tescie z podstawy 100% a rozszerzenia 98% :D

Opublikowano

Zmień język komputera/smartfona na angielski, a po kilku tygodniach nie będziesz miał problemu z jego obsługą.

 

To będzie raczej kwestia przyzwyczajenia gdzie co jest, a nie nauka angielskiego.

Opublikowano

Najprościej być w Anglii czy coś.

Ale dla mnei dobrym sposobem nauki były gry zagraniczne.

Dobrym sposobem też jest oglądanie filmów z polskim lektorem ale dodatkowo napisami Anglielskimi. Wtedy słysząc to co mówią i czytając napisy angielskie sobie kojarzysz wyrażenia ;)


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...