Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Airlines 2 - Jak edytować grę? Wgrać mody? Znajdziesz to tutaj!


JachuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Publikacja została wykonana przez członka MPC Modder Team

@JachuPL

 

Cześć ;) Część z Was pewnie nie pamięta już tych starych dobrych gier, do których należy Airlines 2. Dla tych, którzy nie grali, opiszę pokrótce. Airlines 2 to symulator biznesu lotniczego - gracz zakłada własne linie i dąży do totalnej dominacji świata. Musi przy tym tworzyć nowe połączenia, wymieniać samoloty i zapobiegać wypadkom. Może także wykupywać akcje konkurencyjnych linii, brać pożyczki i ustanawiać dywidendy.

Dodawanie Samolotów

 

 

Zaczniemy od dodawania samolotów.

W grze samoloty opisują następujące dane:

Pełna nazwa samolotu - np. Airbus A320

Skrócona nazwa samolotu - np. A320

Typ samolotu - towarowy lub pasażerski

Wielkość samolotu - mały, średni, duży

Rok wydania samolotu - rok, w którym samolot został wprowadzony na rynek

Rok wycofania samolotu - rok, w którym samolot zaczął być przestarzały

Cena Samolotu - bez komentarza

Zasięg samolotu - odległość, jaką może pokonać dany samolot (w km)

Ilość miejsc - np. 600

Ilość ładunku - ile ton ładunku może przewieźć dany samolot

Prędkość - np. 870 km/h

 

skoro już wiemy co nieco o samolocie, to spróbujmy stworzyć własny ;) Niech to będzie słynny Tupolew TU-154M

Pierwszym parametrem jest pełna nazwa. Zapisujemy ją.

[Tupolew TU-154M]

Kolejnym jest skrócona nazwa, wyświetlana w menu kupna/sprzedaży. Dopisujemy ją do poprzedniego wpisu w taki sposób:

[Tupolew TU-154M][TU-154M]

Dalej mamy typ samolotu. Jest on opisywany liczbą - 0 wskazuje na towarowy, 1 na pasażerski. Należy to dopisać do ciągu.

[Tupolew TU-154M][TU-154M][1]
Wielkość naszego samolotu to również liczby. 0 to małe, 1 to średnie i 2 to duże. Przyjmijmy, że nasz tupolew jest mały.
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0]
Został stworzony w 1968 roku.
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968]
I wycofany w 2001
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001]
Załóżmy, że kosztował 25 milionów
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001][25000000]
Jego zasięg wynosi 6600km

[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001][25000000][6600]
Na pokład zabiera 180 pasażerów
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001][25000000][6600][180]
i powiedzmy, 22 tony ładunku
[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001][25000000][6600][180][22]

zaś jego prędkość wynosi 950 km/h

[Tupolew TU-154M][TU-154M][1][0][1968][2001][25000000][6600][180][22][950]

okej, skoro opisaliśmy już swój samolot, możemy go dodać do gry. W tym celu trzeba wejść do folderu, w którym została zainstalowana gra, następnie Data/Planes i edytować plik Data.txt. Naszą linijkę umieszczamy np na końcu pliku w nowej linii.

 

Uwaga: należy pamiętać, że jeśli ustawimy typ samolotu na towarowy, to nie możemy mu dać miejsc dla pasażerów, gdyż może to spowodować crash gry i utratę save'ów

 

Oto efekty naszej pracy:

96889140525411994665.jpeg

19526140525411994665.jpeg

36464140525411994665.jpeg

 

 

Dodawanie Lotnisk

 

 

Teraz zajmijmy się dodawaniem nowego lotniska. Na przykład, dodamy sobie nowo otwarte lotnisko w Lublinie.

Lotnisko można opisać w następujący sposób:

Nazwa - nazwa naszego lotniska

Współrzędne - dokładne współrzędne geograficzne naszego lotniska. Dla Lublina jest to 51.24 N, 22.57 E.

Nazwa miasta - np. Lublin

Nazwa państwa - np. Polska

Nazwa kontynentu - np. Europa

Region kontynentu - np. Wschodnia Europa

Wielkość lotniska - b.małe(1), małe(2), średnie(3), duże(4), b.duże(5)

Rok otwarcia

Jako, że system gry (jej skrypty) był pisany po angielsku, musimy podawać angielskie nazwy, np. Poland, Europe, Eastern Europe. 

No to zaczynamy! Lubelskie lotnisko nazywa się

[Lublin Airport]

i znajduje się w mieście

[Lublin Airport][Lublin]

dopisujemy [ZZZ] (pozostałości po poprzednich wersjach?)

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ]

Podajemy współrzędne naszego lotniska

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E]

lotnisko leży w kraju

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland]

na kontynencie

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland][Europe]

w regionie

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland][Europe][Eastern Europe]

lotnisko w Lublinie jest małe

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland][Europe][Eastern Europe][1]

i zostało otworzone w roku 2012. Ponieważ gra kończy się w 2005 roku, musimy tutaj nieco skłamać i ustawić datę startową (1950)

[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland][Europe][Eastern Europe][1][1950]
na końcu dopisujemy sobie jedno zero, które nikt nie wie do czego służy
[Lublin Airport][Lublin][ZZZ][51 24 00 N][22 57 00 E][Poland][Europe][Eastern Europe][1][1950][0]
no i to w sumie tyle. Podobnie jak z samolotami, wchodzimy do folderu głównego gry, potem w Data/Airports i wklejamy do nowej linii w pliku Data.txt.
 
Oto efekt:
79202140525411994665.jpeg

 

 

Edycja ilości gotówki na start

 

 

Otwieramy plik Magic.txt znajdujący się w folderze Data.

Edytujemy linijkę INTEGER BE_INITIAL_CASH 20000000. Pamiętajcie, że maksymalny 'zasięg' liczby typu integer to niewiele ponad 2.000.000.000. Oto efekt edycji:

19367140525411994665.jpeg

 

 

Edycja nazw linii lotniczych

 

 

Otwieramy plik Companies.txt znajdujący się w folderze Data.

Tutaj możemy edytować sobie nazwy każdej linii lotniczej, z którą przyjdzie nam rywalizować. Musimy jedynie pamiętać, że należy nową nazwę umieścić w nawiasach kwadratowych i w nowej linii, np. [PLL LOT]

 

 

 

To na tyle. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze w to gra i mu się to przyda. Pozdrawiam, JachuPL

57199140501148694665.png

Opublikowano

Kocham Cię! :D Mam płytę z Airlines 2 do dzisiaj od małego. :P Niestety aktualnie na Viście nie jestem w stanie włączyć gry, bo się wiesza na logu PLAY. W errorach pisze coś o dźwiękach i jak je wyłączę to gra się włącza ale bez zdjęć lotnisk i samolotów. Wiesz jak to naprawić? Reinstall nic nie dał.

Opublikowano

Kocham Cię! :D Mam płytę z Airlines 2 do dzisiaj od małego. :P Niestety aktualnie na Viście nie jestem w stanie włączyć gry, bo się wiesza na logu PLAY. W errorach pisze coś o dźwiękach i jak je wyłączę to gra się włącza ale bez zdjęć lotnisk i samolotów. Wiesz jak to naprawić? Reinstall nic nie dał.

 

spróbuj włączyć grę w trybie zgodności z windowsem XP i z prawami administratora, powinno pomóc ;)

57199140501148694665.png

Opublikowano

To nie pomaga. Ale wystarczy zainstalować codeki i śmiga aż miło. :) Myślałeś o zrobieniu paczki z nowymi lotniskami lub samolotami? Da się jakkolwiek zagrać na multi? :P Chciałbym zobaczyć, który z Nas jest lepszy. :)

Opublikowano

To nie pomaga. Ale wystarczy zainstalować codeki i śmiga aż miło. :) Myślałeś o zrobieniu paczki z nowymi lotniskami lub samolotami? Da się jakkolwiek zagrać na multi? :P Chciałbym zobaczyć, który z Nas jest lepszy. :)

 

niestety, ta gra nie ma trybu multiplayer, a szkoda, bo również chętnie bym porywalizował ;) co do paczek, zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie

57199140501148694665.png

Opublikowano

Zawsze można jakoś pokazać swoje najlepsze wyniki po iluś tam latach. :P Wiesz może jak ustawić możliwość zmiany ilości przeciwników?

 

to się ustawia przy rozpoczynaniu nowej gry, masz opcję ilość przeciwników od 1 do 7 i możesz wybrać, że wszyscy startują równocześnie

57199140501148694665.png

Opublikowano

Nie uważaj mnie za laika. ;P Mi chodzi o edycję ilości w plikach gry.

 

ach, to w takim układzie tego nie znalazłem. Poszukam jak znajdę chwilę.

57199140501148694665.png

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ja odpaliłem gre na win 7 64 bit

ustawienia:

tryb zgodności: win 2000

v - wyłącz kompozycje pulpitu

v - uruchom jako administrator

+ w katalogu "movies" zdublowałem plik intro.avi i zmieniłem mu nazwe na iav.avi a orginalny iav.avi wywaliłem bo on mi blokował gre na logu playa

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...