Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Tworzenie własnej mapy na serwer oraz questy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem nowy użytkownikiem na forum i chciałbym zacząć swoją przygodę z postawieniem własnego prywatnego serwera ale również chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę stworzyć własną mapę lub edytować np. pierwsze miasto. Dlatego mam kilka pytań z tym związanych

 

1.Jaki program polecacie do tworzenia map oraz ich edytowania ?

2. Jak dodawać własne obiekty na mapę lub zmienić stare na nowsze wybrane przez siebie ?

3. Jak zmienić teksturę mapy oraz nałożyć ją od nowa ?

4. Jak dodać stworzoną mapę na serwer i klienta ?

5. Jak wykonać minimape do własnej mapy ? 

 

Kolejną rzeczą jaką chciałbym się dowiedzieć jest jak edytować lub napisać własny quest oraz wgrywanie 

 

1. Proszę o jakiś link do dobrego tut'ka jak napisać własny prosty quest 

2. Jak edytować quest np. eq na start gdzie zmienić jakie itemy dostajemy na start dla danej postaci 

3.Z tego co czytałem quest jest łatwo wgrać wrzucamy do odpowiedniej ścieżki w ftp i wczytujemy go przez wpisanie komendy w maszynie to umiem ale teraz chodzi mi o to jak dodać quest aby był do odebrania np. u kapitana ?

 

To chyba wszystko na początek zapraszam do udzielania mi rad co do tworzenia własnych mapek na serwer jakieś wskazówki oraz do odpowiadania na moje pytania za pomoc nagradzam + 

 

@Edycja 

 

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego mam jeszcze kilka pytań:

 

1. Chciałbym dodać Okno bonusów takie jak na serwerze Thoria.eu z tego tematu http://www.mpcforum.pl/topic/1241676-py-okno-bonusow-thoriaeu/ tutaj jest podany jakiś kod ale nie wiem jak to dodać oraz otwierało się za pomocą kliknięcia buttonu który chciałbym aby znajdował sie w ekwipunku postaci tak jak do itemshopu 

2.Mam serwer hamachi postawiony na plikach terenzo nic nie zmieniałem tylko skonfigurowałem pod swoje ip z hamachi i teraz mam pytanie jak zmienić liczbę stron znajdujących się w eq zamiast 2 chcę np. 4/5 oraz jak zwiększyć miejsce tych kratek podczas handlu 

3. Ostatnie moje pytanie jak wykonać aby do wyboru było tylko 1 królestwo i gdzie mogę edytować tą mapkę przy wyborze oraz flagi 

Opublikowano

1.World Editor

2.http://www.mpcforum.pl/topic/1126576-edycje-klienta-metin2-dodawanie-obiektow-dzwieku-przestrzennego-mapy-serwer-klient-cz3/

3.Otwierasz painta robisz zielone tło konwertujesz do dds i masz teksture. PS. Można też użyć gimba(gimp) albo photoshop.

4.http://www.mpcforum.pl/topic/1126576-edycje-klienta-metin2-dodawanie-obiektow-dzwieku-przestrzennego-mapy-serwer-klient-cz3/

5.W converterze terenzo masz opcje tworzenia minimapy.

 

 

1.Nie ma prostego questa. Każdy jest taki same. Długi, krótki każdy jest i pisze się tak samo.

http://www.mpcforum.pl/topic/1189676-kurs-pisania-questow-by-jachupl

2.weapon_basic_cośtam.quest chyba coś takiego.

3.U kogo się odbiera to się w quescie pisze. Jak wgrać:

http://www.mpcforum.pl/topic/163124-tutwgrywanie-questow-na-serwer/

 

 

1.???

2.Nie jestem pewny, ale ktoś juz się pytał i do tego trzeba mieć source. (???)

3.Flagi chyba w locale_pl tam coś z nazwą empire. TuT na jedno królestwo:

http://www.mpcforum.pl/topic/996789-tut-jak-zrobic-jedno-krolestwo/

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opublikowano

1.World Editor

2.http://www.mpcforum.pl/topic/1126576-edycje-klienta-metin2-dodawanie-obiektow-dzwieku-przestrzennego-mapy-serwer-klient-cz3/

3.Otwierasz painta robisz zielone tło konwertujesz do dds i masz teksture. PS. Można też użyć gimba(gimp) albo photoshop.

4.http://www.mpcforum.pl/topic/1126576-edycje-klienta-metin2-dodawanie-obiektow-dzwieku-przestrzennego-mapy-serwer-klient-cz3/

5.W converterze terenzo masz opcje tworzenia minimapy.

 

 

1.Nie ma prostego questa. Każdy jest taki same. Długi, krótki każdy jest i pisze się tak samo.

http://www.mpcforum.pl/topic/1189676-kurs-pisania-questow-by-jachupl

2.weapon_basic_cośtam.quest chyba coś takiego.

3.U kogo się odbiera to się w quescie pisze. Jak wgrać:

http://www.mpcforum.pl/topic/163124-tutwgrywanie-questow-na-serwer/

 

 

1.???

2.Nie jestem pewny, ale ktoś juz się pytał i do tego trzeba mieć source. (???)

3.Flagi chyba w locale_pl tam coś z nazwą empire. TuT na jedno królestwo:

http://www.mpcforum.pl/topic/996789-tut-jak-zrobic-jedno-krolestwo/

A jak wgrać to surce i skąd je pobrać ? 

 

I mam jeszcze 1 pytanie jak przesuwać się podczas tworzenia mapki w prawo lewo oraz góra dół bo nie mogę :/

Opublikowano

Source chyba nie mozna publikować na tym forum więc je nie znajdziesz. Może ktoś ci link da na pw.

Mapka przesuwasz naciskając scrolla(kółko myszki).

A kamere przesuwasz naciskając CTRL + scroll(kółko myszki).

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opublikowano

Source chyba nie mozna publikować na tym forum więc je nie znajdziesz. Może ktoś ci link da na pw.

Mapka przesuwasz naciskając scrolla(kółko myszki).

A kamere przesuwasz naciskając CTRL + scroll(kółko myszki).

właśnie tym sposobem mi sie nie przesuwa można gdzieś to zmienić ? 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...