Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ocena Zestawu [budżet ok. 3k sama skrzynia] + monitor


`NJoy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wszystko ok :)

Ram możesz dać 1800 taktowanie te same pamięci i cenowo podobnie.

Tylko chłodzenie jeszcze może zmień na troche lepsze ;/

 

w intelu i5 i tak chłodzenie jest dobre, wzialem je tylko dlatego, ze chce miec cichutki komputer.

 

i tak roznicy nie bedzie w ramie

 

 

 

chodzi mi o zasilacz i płyte główną, wszystko ok? zasilacz wytrzyma?

Opublikowano

To jak chcesz mieć cicho to nie patrz w stronę Spartana. 92 mm to za cicho nie będzie. Lepiej Fera 2 albo Raijintek Themis i w BIOS zbić prędkość wentylatora do minimum.

 

Kartę graficzną zamień na MSI

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

z Gigabyte masz największe prawdopodobieństwo trafienia na sztukę z piszczącymi cewkami, głośnymi wentylatorami i okazjonalnymi black screenami.

 

RAM możesz zmienić na tańsze TG

http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-blue-ddr3-1600-cl9-8-gb-tlbd38g1600hc9dc01-627129/

różnicy nie będzie, a zawsze parę złotych do przodu.

 

Wywal pastę termoprzewodzącą, ta co dodają z chłodzeniem jest wystarczająco dobra.

 

Reszta zestawu (jeśli masz parcie na SSD, bo ja bym go z pewnością nie wziął w takim budżecie) jest ok. Zasilacz będzie miał jeszcze bardzo duży zapas przy takiej konfiguracji.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
to ta usługa.
Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O44Y129AC8
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A

Opublikowano

+/- tak. Na Gigabyte masz wyższe firmowe OC przez co możesz mieć te 1-2 klatki więcej na nim, ale zegary jakie masz startowo w Gigabyte możesz sobie bez problemu ustawić w tym MSI w ciągu minuty, także lepiej brać kartę z cichszym chłodzeniem i ogólnie pewniejszą niż z najwyższymi zegarami.

Opublikowano

zastanawiam sie z ta karta, bo nie chce siw bawic w jakies konfiguracje. Te chlodzenie cpu potrzebne wgl?

Opublikowano

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

Płytę można zmienić na tą podaną. Taniej i ta sama a nawet może lepsza jakość wykonania.

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Opublikowano

zastanawiam sie z ta karta, bo nie chce siw bawic w jakies konfiguracje. Te chlodzenie cpu potrzebne wgl?

No chyba lepiej mieć coś cichszego z mniejszym prawdopodobieństwem trafienia jakiegokolwiek felera kosztem 1-2 klatek w niektórych grach co nie? Jak Ci się nie chce bawić przynajmniej początkowo w OC to różnicy i tak praktycznie nie zauważysz w wydajności.

 

Chłodzenie na procesor teoretycznie nie jest potrzebne, ale pisałeś, że chcesz mieć ciszej no to możesz wziąć.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...