Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Team Fortress 2] Zwiększenie ilości FPS w grze. (o 10-30 fps)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w tytule, jeśli masz starszy komputer i gra na minimalnych działa Ci max na 20 klatkach pokażę Ci jak zwiększyć ilość FPS do poziomu 50-70!

No to zaczynamy! Potrzebny nam będzie config by Chris'

 

DOWNLOAD:

https://chrisdown.name/tf2/

Po pobraniu pliku zip naszym oczom ukarzą się configi każdy jest inny i robi inne rzeczy!
Ważnymi plikami dla nas są (otwieramy je klikając na nie):

 

-highframes ---> ++ WIĘCEJ FPS <--- obniży to poziom grafiki, lecz w taki sposób, aby była ona przeciętna

-maxframes ---> +++ WIĘCEJ FPS <--- jeśli gra chodzi nam bardzo słabo, ten config obniży grafikę w grze do takiego stopnia abyśmy grali w piksele 

 

Tutaj macie  ss z gry:

 

 

HIGHFRAMES

752971404564646772856.jpg

MAXFRAMES

821901404564646772856.jpg

Kolejnym krokiem będzie stworzenie pliku autoexec.cfg, aby stworzyć ten plik wchodzimy w moim przypadku:

 

"D:\Program Files\Steam\SteamApps\common\Team Fortress 2\tf\cfg"

 

Kiedy nasz plik konfiguracyjny autoexec.cfg jest już gotowy możemy wgrać naszego config'a:

 

Robimy to tak klikamy na wybranego config'a highframes lub maxframes kopiujemy z niego wszystko "ctrl+a", "ctrl+c" i wklejamy wszystko do autoexec.cfg "ctrl+v" i zapisujemy.

Aby nasz config uruchomił się poprawnie wybierając Team Fortress 2 z biblioteki gier klikamy prawym i wybieramy Właściwości następnie  Ustaw opcje uruchamiania... i w zależności od tego czy chcemy grać w okienku czy w fullscreenie wybieramy:

 

Fullscreen: -dxlevel 81 -full -w WIDTH -h HEIGHT -console -novid -useforcedmparms -noforcemaccel -noforcemspd
Windowed:   -dxlevel 81 -sw -w WIDTH -h HEIGHT -console -noborder -novid -useforcedmparms -noforcemaccel -noforcemspd
 
Kopiujemy linijkę i wklejamy do miejsca w który możemy tak jak na obrazku:

153541404564646772856.jpg

 

Dziękuje za przeczytanie poradnika, fapkujcie!
sygnanampc2.png

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Poradnik dobry, ale nie rozpisałeś się za bardzo, mógłbyś się bardziej rozpisać.

Słowie klucz mojego życia jest prostota, nie chciałem się rozpisywać, bo po pierwsze nie ma po co, a po drugie napisane zwięźlej jest łatwiejsze do zrozumienia

bo przekazujesz tylko ważne informacje.

sygnanampc2.png

  • Aive zmienił(a) tytuł na [Team Fortress 2] Zwiększenie ilości FPS w grze. (o 10-30 fps)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...