Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

KATARINA

ZŁOWIESZCZE OSTRZE

 

 

post-1200269-0-87626300-1404479627_thumb.jpg

 

 

HISTORIA POSTACI

 

 

Katarina, wiedziona niepohamowanym instynktem zabójczyni, wykorzystuje swe talenty skrytobójcze w imię chwały Noxus i swej rodziny. Choć z zapałem dokonuje coraz bardziej zadziwiających czynów, brawura czasem staje się dla bohaterki źródłem kłopotów.

Już od dzieciństwa, Katarina przejawiała wrodzony talent do walki. Jako córka wybitnego generała armii Noxus mogła wieść takie życie, jakie zechciała. Spośród wszystkich dróg, wybrała jednak ścieżkę ostrza. Szkolona pod czujnym okiem wiodących zabójców z Noxus, na czele z najlepszym z nich, własnym ojcem, Katarina wkrótce doczekała się swego pierwszego zadania. Cel jej misji był zatrważająco prosty: zgładzenie demaciańskiego oficera niskiej rangi. Gdy Katarina wyruszyła zinfiltrować obóz wroga, nadarzyła jej się okazja do zaatakowania demaciańskiego generała, zamiast swego celu. Nie mogła się oprzeć. Śledziła ofiarę do samego namiotu, cicho wyeliminowała strażników i poderżnęła gardło generałowi. Usatysfakcjonowana swym imponującym wyczynem, zniknęła w ciemnościach nocy. Euforia opuściła Katarinę już następnego dnia, kiedy to jej pierwotny cel, demaciański oficer, przygotował zasadzkę, w którą wpadli niczego nie podejrzewający żołnierze Noxus. Mimo iż Noxianie walczyli dzielnie, ponieśli ogromne straty. Katarina, wściekła na samą siebie, wyruszyła, by naprawić swój błąd i tym razem wykonać zadanie. Gdy powróciła do obozu, zdała sobie sprawę, że jej pierwotny cel jest zbyt silnie strzeżony, by bezszelestnie pozbawić go życia. Chwytając ostrza w dłonie, Katarina przysięgła, że nie spocznie, póki nie zgładzi demaciańskiego oficera. Rzuciła się w wir walki i rozpoczęła taniec zabójczej stali. Strażnicy padali jeden po drugim, rażeni ciosami błyskających ostrzy. Każde uderzenie przybliżało zabójczynię do upragnionego celu. Wreszcie wykonała swe zadanie i odzyskała honor - wystarczył jeden celny rzut sztyletem. Zakrwawiona i posiniaczona Katarina z trudem uszła demaciańskim wojskom. Pojawiła się w Noxus już jako zupełnie odmieniona osoba. Blizna, która została jej po pamiętnym, nocnym starciu, zawsze przypomina Katarinie, że chęć wykazania się nie powinna stawać na drodze do wykonania zadania.

''Nie waż się kwestionować mej lojalności. Nigdy nie pojmiesz, jak wiele mnie ona kosztuje.''
~ Katarina

 

 

SKÓRKI

 

 

Klasyczna Katarina

 

post-1200269-0-87626300-1404479627_thumb.jpg

 

Najemniczka Katarina

 

post-1200269-0-40582700-1404479640_thumb.jpg

 

Sędzia Katarina

 

post-1200269-0-16690700-1404479645_thumb.jpg

 

Katarina z Bilgewater

 

post-1200269-0-44682000-1404479650_thumb.jpg

 

Katarina Kociak

 

post-1200269-0-14851000-1404479655_thumb.jpg

 

Katarina z Najwyższego Dowództwa

 

post-1200269-0-43049500-1404479661_thumb.jpg

 

Katarina Piaskowej Burzy

 

post-1200269-0-45644700-1404479668_thumb.jpg

 

Dzwoneczek Katarina

 

post-1200269-0-83351800-1404479675_thumb.jpg

 

 

 

ZALETY I WADY

Plusy

 

- brak many/energii (umiejętności bazują tylko na cooldownie)

- dobre zdolności do ucieczki przed oraz harrasowania przeciwników

- dobre ulti z bardzo krótkim cooldownem (tym krótszy im więcej przeciwników nim zabijesz)

 

 

Minusy

 

- dosyć papierowa

- bardzo podatna na ogłuszenie i uciszenie (bezużyteczna w teamfight jeżeli zostanie ogłuszona, uciszona zaraz po użyciu ulti)

- główne obrażenia zadaje z ulti

 

 

STATYSTYKI

 

 

Zdrowie: 425 (+80 na poziom)

 

Obrażenia od ataku: 53 (+3.2 na poziom)

 

Prędkość ataku: 0.658 (+2.74% na poziom)

 

Prędkość ruchu: 345

 

Regeneracja zdrowia: 6.95 (+0.55 na poziom)

 

Pancerz: 21 (+3.5 na poziom)

 

Odporność na magię: 30 (+1.25 na poziom)

 

 

 

UMIEJĘTNOŚCI

 

 

post-1200269-0-82927800-1404480705.png

 

Chciwość

Zabójstwa i asysty bohatera skracają czas odnowienia umiejętności Katariny o 15 sekund.

 

post-1200269-0-25535900-1404480663.png

 

Skaczące Ostrza

Zasięg: 675

Rzuca sztyletem i zadaje 60/85/110/135/160 (+45% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych. Sztylet odbija się od 4 najbliższych wrogów, zadając 10% mniej obrażeń z każdym odbiciem.Trafieni wrogowie zostają oznaczeni na 4 sekundy. Podstawowe ataki lub zaklęcia Katariny zużywają znak, zadając 15/30/45/60/75 (+15% mocy umiejętności) dodatkowych pkt. obrażeń magicznych.

 

post-1200269-0-44673100-1404480664.png

 

Złowieszcza Stal

Zasięg: 400

Rozrzuca wkoło sztylety i zadaje 40/75/110/145/180 (+60% dodatkowych obrażeń od ataku) (+25% mocy umiejętności) pkt. obrażeń od magii. Jeśli Katarina trafi bohatera, zwiększy swoją prędkość ruchu o 15/20/25/30/35% na 1 sekundę.

 

post-1200269-0-40058700-1404480822.png

 

Shunpo

Zasięg: 700

Postać teleportuje się w wyznaczone miejsce. Zadaje 60/85/110/135/160 (+40% mocy umiejętności) pkt. obrażeń od magii, jeśli cel jest wrogiem.Po użyciu Shunpo Katarina przez 1.5 sek. otrzymuje obrażenia zmniejszone o 15%.

 

post-1200269-0-95474700-1404480663.png

 

Lotos Śmierci

Zasięg: 550

Z zawrotną prędkością wyrzuca sztylety wymierzone w 3 najbliższych bohaterów wroga i zadaje 400/575/750 (+375% dodatkowych obrażeń od ataku) (+250% mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych przez 2.5 sek.Sztylety powodują Głębokie Rany, które zmniejszają efekty leczące o 50% na 3 sek.

 

 

ROZWÓJ UMIEJĘTNOŚCI

 

 

post-1200269-0-24152500-1404480675.png

 

 

RUNY

 

 

Runy przedstawione na obrazku są jedynie przykładem run, których ja używam grając Katariną (jestem biedny i nie stać mnie na lepsze :D). W tym temacie można wykazać się większą kreatywnością, ponieważ każdy powinien dobrać zestaw run odpowiedni do swojego stylu gry. :)

 

Runki dodają

 

- 8 Magic Penetration

-  7 MR

- 26 AP

 

 

post-1200269-0-65321600-1404480685.png

 

 

 

SPECJALIZACJE

 

 

post-1200269-0-84753300-1404480704_thumb.png

 

 

CZARY PRZYWOŁYWACZA

 

 

post-1200269-0-02691700-1404480658.pngpost-1200269-0-73139900-1404480660.png

 

 

PRZEDMIOTY

 

 

post-1200269-0-68156600-1404480662.png

 

 

Moim zdaniem zestaw itemów jest dobrany bardzo dobrze. Nasz pierwszy początkowy zakup to buty, dzięki którym mamy intensywniejszą ucieczkę (np. w razie ganku), możliwość lepszego unikania skilli. Z butami już na starcie mamy 370 szybkości poruszania się, więc powinniśmy jak najczęściej harrasować przeciwnika z naszego Q i unikać jak największej ilości ataków wroga. Zaraz po butach, zabieramy ze sobą 4 czerwone potki i Strażniczy Totem. Dobrym wyborem na poczatek są buty też z tego względu, że zostają nam monety na czerwone mikstury, które na pewno się nie zmarują. Nasz trinket także jest ważnym przedmiotem, który pozwala nam na odkrywanie dowolnych części mapy.

 

Co do całego buildu, myślę, że jest to dobra kombinacja, z którą przyjemnie się gra. Oczywiście są różnice w stylach gry, więc pewnie wielu z Was będzie preferowało Hextech Gunblade, zamiast Deathfire Grasp'a. Będą też pewnie skargi na temat braku maski i Udręki Liandry'ego. Itemki te nie przydają się w stylu gry, jaki ja osobiście preferuję. Nie zmienia to faktu, że jest to mocny przedmiot dla Katariny i nikomu nie odradzam zakupu. O całej reszcie itemów chyba nie trzeba się za bardzo rozpisywać. :)

 

 

OPIS FAZ GRY

 

 

Early - najważniejszym celem jest zdobywanie farmy. Farmimy bez przerwy starając się jak najczęściej obijać przeciwnika z Q. Oczywiście pamiętamy również o totemach, które rozświetlają nam miejsca, które chcemy kontrolować oraz ułatwiają ucieczki. Zdobywamy kolejne poziomy, ciągle rosnąc w siłę.

 

Mid - nadal farmimy. Staramy się coraz silniej roamować. Bierzemy udział we wszystkich teamfightach, jeżeli jest to możliwe. Dążymy do zabijania jak największej liczby przeciwników - takie życie assassina. :)

 

Late - zaczynają się poważniejsze teamfighty. W walkach drużynowych staramy się zaskoczyć przeciwników przy użyciu zarośli, skoków z E. Nigdy nie inicjujemy poważniejszych teamfightów, zawsze czekamy na interwencję tanka. Mniejsze walki możemy bez problemu inicjować, oczywiście jeżeli mamy trochę zabójstw.

 

 

COUNTERPICKI

 

 

post-1200269-0-63477600-1404480656.png

 

Bez problemu może przerwać Twojego ulta, przy użyciu swojego E. Posiada mocną tarczę.

 

 

post-1200269-0-88379400-1404480655.png

 

Posiada uciszenie i podbicie przy użyciu Q. Twój ult w jego pobliżu nie potrwa za długo.

 

 

post-1200269-0-18047700-1404480688.png

 

Uciszenie z Q, mocny ult, który daje radę Twojemu. Jeszcze te denerwujące pety. :D

 

 

post-1200269-0-32372900-1404480657.png

 

Potężny fear, wysysanie życia, silence, chodząca maszyna do Katobójstwa. :/

 

 

post-1200269-0-36567900-1404480674.png

 

Skoki, stun, walki w zwarciu z nią są bardzo trudne do wygrania.

 

 

post-1200269-0-47149500-1404480686.png

 

Ucieczki, skoki, tony CC i jeszcze potężny ult. Trudna do pokonania.

 

 

post-1200269-0-83491500-1404480659.png

 

Stun, działka, ogromne obrażenia przy użyciu ulta. Nie ma z nim najłatwiej.

 

 

TO JUŻ JEST KONIEC

 

 

To by było na tyle z mojej strony. Jest to mój pierwszy tutorial, więc czekam na konstruktywne opinie. Jeżeli poradnik spodobał Ci się, zostaw łapkę lub walnij coś w komentarzu. :)

Opublikowano

To tak.

1. dobre zdolności - jedna zdolność, bo tylko E.

2. bezużyteczna w teamfight jeżeli zostanie ogłuszona, uciszona zaraz po użyciu ulti - o to chodzi w katarinie, by wiedzieć, kiedy się wbić :)

3. główne obrażenia zadaje z ulti - no chyba po to jest ulti, najlepsza umiejętność by zadawała najwięcej dmg ._.

Dalej.

4. Nasz trinket także jest ważnym przedmiotem, który pozwala nam na odkrywanie dowolnych części mapy. POD ŻADNYM POZOREM!

Trinketa używamy tylko i wyłącznie do ward-jumpów. TYLKO.

5. Będą też pewnie skargi na temat braku maski i Udręki Liandry'ego. To prawda xD Ja maskę składam po butach bezpośrednio, to pozwala mi się nafeedować dzięki magic penetration. Przeciwnicy, którzy nie budują magic resistów, otrzymują praktycznie true dmg ode mnie jak mam buty i maskę xD Potem jednak nie buduję Liandriego, bo jest useless na katę (ona ma zabijać w sekundę, na chuja jej DoT)

 

Co do itemów:

Void Staff jest sytuacyjny, budować tylko, gdy wrogowie składają magic resy. Zamiast GA może też być Rylai, Warmog, Thornmail, Frozen Heart czy cokolwiek innego defensywnego, bo prawdę mówiąc jak umrzesz i masz GA to we większości sytuacji po zmartwychwstaniu i tak wszyscy na ciebie wbiją i zjedzą, bo po odrodzeniu masz jakieś 500HP.

Enforcevip JEST BEZPIECZNE. NIE KUPOWAĆ, NIE JEST WARTE NAWET ZŁAMANEJ ĆWIARTKI GROSZA.

Drugi naczelny bolowiec mpcforum, tuż po Marcolym. Nie pisać po hasło do rara z enforcevip.

Opublikowano

Ja na początku zawsze biorę Wzmacniającą Księgę, potkę i totem. Co do early dodałbym, że jeśli mamy bardzo słabego w early przeciwnika np. Yasuo możemy harrasować Q + E + W a potem się oddalać i tak do skutku. Przy okazji odsuniemy go od farmy i pozabijamy kilka minionków. Poradnik ładny, schludny 7/10

Opublikowano

Podoba mi się, przejrzysty i ogólnie ciekawy.

Nie mam zastrzeżen ;O

Czerwone jest piękne! Kocham <3

Opublikowano

Niezły poradnik. Skiny są nie potrzebne, a w defensywnych itemach dodałbym Banshee lub Abyssal'a. 

 

6/10  :rolleyes:

Opublikowano

Heh a jakieś tipy? Bo ktoś może nie wiedzieć

 

Build spoko ,czasem warto rylaia złożyc ,więc możesz dopisać opcjonalne

 

7/10

Trinketa używamy jako taki flash ,a nie jako ward..

 

Ja na początku zawsze biorę Wzmacniającą Księgę, potkę i totem. Co do early dodałbym, że jeśli mamy bardzo słabego w early przeciwnika np. Yasuo możemy harrasować Q + E + W a potem się oddalać i tak do skutku. Przy okazji odsuniemy go od farmy i pozabijamy kilka minionków. Poradnik ładny, schludny 7/10

ty nie masz 30lvl to się nie wypowiadaj ,bo yasuo jedzie kate ,a Q katy yasuo blokuje W i pasywką tak samo jak ult.

47990292595971448862.png

Opublikowano

Masterki są do dupy runy w sumie też. Opis gry WTF, przez 1,5 gry ma się farmić. No way. Ogółem poradnik niczym się nie wyróżnia, ale przynajmniej build dobry.

Dłuższej grafiki się nie dało?
 

Opublikowano

Generalnie, to każda postać z podrzuceniem, stunem itp. ją kontruje. W runach brak armora. Jeśli ma się łatwą linię lepiej maksowac najpierw W, Q maksować tylko wtedy, jak nie ma się podejśća do farmy.

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...