Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Nauka pisania skriptów - od czego zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć chciał bym się nauczyć pisać skripty dlatego proszę was żebyście mi napisali jakei mam napisac skripty jak coś to takie łatwe na początek bo dopiero zaczynam . Napiszcie co ma robic . Nie muci być to wam poczebne napiszcie .Prosze was

Potrzebujesz pomocy


 - Dodaj mnie do swojego tematu @uzo77


 Może jestem w stanie ci pomóc moje skype : uzo7771

Opublikowano

masz te 2 http://pastebin.com/XMQtMbnd nad tym 3 musze pomyslec

Na koncu komendy zawsze dajesz ":" Przykład: /command kick:

@top

Komenda /test - zapętla wszystkich graczy na serwerze, wysyła do nich wiadomosc i ustawia zmienną {test.%loop-player%} na true.

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Opublikowano

Macieten 3 skript http://pastebin.com/BmJm0eJZ

Prosze dajcie dalsze propozycje co mam napisać .

Chcem się nauczyć pisać skripty

Potrzebujesz pomocy


 - Dodaj mnie do swojego tematu @uzo77


 Może jestem w stanie ci pomóc moje skype : uzo7771

Opublikowano

tylko pamiętaj jak jest

command: /vipinfo:         <---- Czytaj Nizej

to zawsze musisz dac tam : ma końcu bo zapomnialem

==============================================

Jakie jestrze mam napisać ale wmiare latwe, dopiero sie ucze.

Potrzebujesz pomocy


 - Dodaj mnie do swojego tematu @uzo77


 Może jestem w stanie ci pomóc moje skype : uzo7771

Opublikowano

1.Info o vip

2.Info o drop

3.Ze jak gracz zabije innego gracza dostaje diaxa

 

command /vip:
    trigger:
        send "WPISZ"
        send "WPISZ"

command /drop:
    trigger:
        send "&l=====Drop z kamienia:====="
        send "diax 1%%"
        send "zelazo 2%%"
        send "wegiel 10%%"
on join
     give 1 diamond to the player
Opublikowano
command /vip:
    trigger:
        send "WPISZ"
        send "WPISZ"

command /drop:
    trigger:
        send "&l=====Drop z kamienia:====="
        send "diax 1%%"
        send "zelazo 2%%"
        send "wegiel 10%%"
on join
     give 1 diamond to the player

 

 

Ja np. dałem tak :

 

 

command /drop:

      trigger:
            send "&0DROP z STONE"
            send "&2============================"
            send "&bDiamenty"
            send "&60,5% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&60,8% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&60,9% - 1/2szt. - Fortuna II"
            send "&61,1% - 2szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&7Żelazo"
            send "&61,5% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&62,0% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&62,0% - 2szt. - Fortuna II"
            send "&62,2% - 2/3szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&eZłoto"
            send "&61,0% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&61,4% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&61,4% - 2szt. - Fortuna II"
            send "&61,5% - 2/3szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&4Redstone"
            send "&62,0% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&62,3% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&62,5% - 2szt. - Fortuna II"
            send "&63,0% - 2/3szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&0Węgiel"
            send "&62,0% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&62,5% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&62,7% - 2szt. - Fortuna II"
            send "&63,0% - 2/3szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&1Lapis Lazury"
            send "&62,0% - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&62,3% - 1szt. - Fortuna I"
            send "&62,5% - 2szt. - Fortuna II"
            send "&63,0% - 2szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
 

  i jak wpisze drop to mam tylko tyle : http://scr.hu/28rm/ldil3

 WHY ?

 

142740.gif

Opublikowano

Najpierw plugin skript potem poczytaj na necie o komedach i tworzeniu komed

Masz pomysł  na stronę internetową, lecz brak ci doświadczenia? 

Zapraszam do kontaktu.

 

Opublikowano

usuń % we wszystkich,

 

Jest lepiej, ale dalej nie tak jak powinno :

 

 
Ale wyczaiłem dzięki MPCFORUM :D
 
Gdy wkleiłem tak :

 

command /drop:

      trigger:
            send "===DROP z STONE==="
   send "&2============================"
            send "&bDiamenty"
            send "&6 0,5 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 0,8 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 0,9 - 1/2szt. - Fortuna II"
            send "&6 1,1 - 2szt. - Fortuna III"
            send "&2============================"
            send "&7Zelazo"
            send "&6 1,5 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 2,0 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 2,0 - 2szt. - Fortuna II"
            send "&6 2,2 - 2/3szt. - Fortuna III"
   send "&2============================"
   send "&eZloto"
            send "&6 1,0 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 1,4 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 1,4 - 2szt. - Fortuna II"
            send "&6 1,5 - 2/3szt. - Fortuna III"
   send "&2============================"
            send "&4Redstone"
            send "&6 2,0 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 2,3 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 2,5 - 2szt. - Fortuna II"
            send "&6 3,0 - 2/3szt. - Fortuna III"
   send "&2============================"
   send "&0Wegiel"
            send "&6 2,0 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 2,5 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 2,7 - 2szt. - Fortuna II"
            send "&6 3,0 - 2/3szt. - Fortuna III"
   send "&2============================"                                                               
            send "&1Lapis Lazury"
            send "&6 2,0 - 1szt. - Bez Fortuny"
            send "&6 2,3 - 1szt. - Fortuna I"
            send "&6 2,5 - 2szt. - Fortuna II"
            send "&6 3,0 - 2szt. - Fortuna III"
   send "&2============================"
 

 

widać odstępy (chyba tabulatory) trzeba je skorygować i gites działa .

 

Dzięki i odpowiedz dla kogoś na przyszłość jak będzie tak miał ! 

 

Pozdrawiam !

 

Bartusiak/Magnum

 

 

A JAK DODAĆ TAM PROCENT, gdzie niby nie może być ? :D

142740.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...