Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pytanie od początkującego (IE.au3; logowanie)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej :)

 

Jestem nowy, jeśli chodzi o programowanie w AutoIT. Może zacząłem robić zbyt ambitne projekty na początku, lecz taki już mam charakter. Ale bez zbędnego owijania; chciałem zrobić kod, w którym wpisujemy login/hasło, a program otwiera gre w IE i loguje nas do niej.

 

Oto kod odpowiadający za logowanie w grze

<label>
Nazwa lub login<br>
<input maxlength="32" size="20" value="" name="login" type="text">
</label>
<br>
<label>
Hasło<br>
<input maxlength="32" size="20" value="" name="password" type="password">
</label>
<br>
<input value="Wejdź" class="submit" name=":submit" id="id2" type="submit">

A to mój niedziałający skrypt

#include <ButtonConstants.au3>
#include <EditConstants.au3>
#include <GUIConstantsEx.au3>
#include <WindowsConstants.au3>
#include <IE.au3>
Opt ("GuiOnEventMode", 1)
$Form1 = GUICreate("Form1", 610, 259, 192, 124)
$Label1 = GUICtrlCreateLabel("Odlotowe Wieżowce", 0, 0, 615, 46, BitOR )
GUICtrlSetFont(-1, 17, 800, 0, "MS Sans Serif")
GUICtrlSetBkColor(-1, 0x0066CC)
$Label2 = GUICtrlCreateLabel("Twój login:", 48, 64, 55, 17)
$Label3 = GUICtrlCreateLabel("Twoje hasło:", 48, 88, 66, 17)
$login = GUICtrlCreateInput("", 128, 64, 121, 21)
$haslo = GUICtrlCreateInput("", 128, 88, 121, 21)
$Loguj = GUICtrlCreateButton("Loguj", 60, 120, 75, 25)
$bexit = GUICtrlCreateButton("Wyjdz", 152, 120, 73, 25)
GUISetOnEvent ($GUI_EVENT_CLOSE, "endp")
GUICtrlSetOnEvent ($bexit, "endp")
GUICtrlSetOnEvent ($Loguj, "main")
GUISetState(@SW_SHOW)

Func main()
$ie = _IECreate("happytower.pl/login", 0, 1)
$oButton = _IEGetObjByName ($ie, ":submit")

$in = GUICtrlRead ($login)
$clip = ClipGet()
ClipPut ($in)
$oInput = _IEGetObjByName ($ie, "login")
_IEAction ($oInput, "paste")

$in = GUICtrlRead ($haslo)
$clip = ClipGet() 
ClipPut ($in)
$oInput = _IEGetObjByName ($ie, "password")
_IEAction ($oButton, "click")
ClipPut ($clip)
_IELoadWait ($ie)
Exit
EndFunc

Func endp()
Exit
EndFunc

While 1
Sleep(100)
WEnd

Na czym polega problem? Otóz po wpisaniu w menu loginu i hasła otwiera się IE z pytaniem, czy może udzielić dostępu do schowka. Jeśli wybiore tak, to program nacisnie guzik logowania ( Wejdź ) nie wpisując ani loginu, ani hasła.

 

Czy jakaś bardziej doświadczona osoba może mnie nakierować na właściwy kurs? Z góry dzięki ;)

Opublikowano
$haslo2 = GUICtrlRead ($haslo)
$oInput = _IEGetObjByName ($ie, "password")
_IEFormElementSetValue($oInput, $haslo2)

Łatwiejszy sposób, po co kombinować z kopiowaniem jak można po prostu zmienić przez zmienną. Pozmieniaj to do innych inputów i gotowe.

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano
$haslo2 = GUICtrlRead ($haslo)
$oInput = _IEGetObjByName ($ie, "password")
_IEFormElementSetValue($oInput, $haslo2)

Łatwiejszy sposób, po co kombinować z kopiowaniem jak można po prostu zmienić przez zmienną. Pozmieniaj to do innych inputów i gotowe.

 

  Jesteś mistrzem :) Dzięki :) i temat do zamknięcia ;D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...