Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Nie mogę wbić na żaden serwer minecrafta.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Nie mogę wbić na żaden z serwerów minecrafta.

 

Załączam 3 screeny.

01. mc.png      - menu wyboru serwera (nazwę jedego serwera wyciąłem)

02. mc 2.png   - ten napis jest z minutę po kliknięciu Join Server.

03. mc 3.png   - to wywala, gdy zniknie napis ze screenu mc 2.png

 

 

Jeszcze wczoraj wieczorem wszystko działało, a dzisiaj lipa.

Nie mogę wbić nawet na własny serwer (i na mnóstwo innych serwerów).

 

Nawet więcej - na hostingu na którym mam serwer nie mogę odpalić konsoli (wymaga ona javy) - zgłasza się puste białe okienko (zawsze było czarne, a na nim tekst).

Nie mogę też się połączyć narzędziem do RCON.

Jednak widzę, że na serwerze grają inne osoby - na stronie głównej serwera mam statystyki, co chwile ktoś dołącza i ktoś opuszcza grę.

 

Mój launcher premium (mam premkę) włącza się normalnie.

Tylko raz wywalił coś tam FAILED (niestety nie pomyślałem i nie skopiowałem errora - wtedy nie wiedziałem, że coś mi się stało z laptopem).

 

 

Proszę o pomoc, gdyż jestem właścicielem większego serwera (i na wielu technikiem, programistą, coownerem) a tu nie mogę wbić.

Spróbuję reinstallować javę.

 

Firewalle wyłączałem i nic (Windowsowski i KIS 2014 - Kaspersky Internet Security 2014).

Restarty systemu też nic nie dają.

 

Nie wiem czy to ważne w tej sprawie, ale zmienne środowiskowe PATH i CLASSPATH są ustawione na javę.

 

Dane techniczne laptopa (podstawowe):

 

Procesor: Intel core i7, 4 rdzenie, 64 bit, 1.60GHz, Q 720, 1. generacja (trochę stary bo laptopik ma 5 lat)

System operacyjny: Windows 8.1 Professional 64 bity (Amerykański) - mam też windowsa 7 ultimate 32 bity, ale go używam żadko i nie testowałem na nim tego

Komputer NIE jest podłączony do domeny

RAM: 8GB

Dysk: ponad 1TB

Bios (nie UEFI)

Połączenie z internetem: WiFi (nie testowałem na kablu)

 

Wypisałem wszystko co znalazłem - nie wiem co z tego potrzebne.

 

 

Proszę o szybką pomoc.

DEVWEBTEL

 

 

(dla moderatorów i adminów: nie wiem czy piszę w dobrym dziale, nie mogłem znaleźć lepszego. Jeżeli piszę w złym to przepraszam i proszę o przeniesienie wątku.)

post-1146118-0-03889500-1402219786_thumb.png

post-1146118-0-30362100-1402219787_thumb.png

post-1146118-0-47599000-1402219788_thumb.png

"Los nagradza przygotowanych"

 

(Liberator 2)

Opublikowano

Nie pomogło.

 

Java odinstalowana i zainstalowana najnowsza.

 

 

Dodam, że na singleplayer działa i działało wtedy.

"Los nagradza przygotowanych"

 

(Liberator 2)

Opublikowano

Nie pomogło.

 

Java odinstalowana i zainstalowana najnowsza.

 

 

Dodam, że na singleplayer działa i działało wtedy.

Może usuń zawartość .minecraft i pobierz na nowo?

Może tam się coś pomieszało?

Opublikowano

Nie pomogło, a tylko straciłem listę serwerów - zapomniałem, żeby ją skopiować (mapy i wersje skopiowałem).

"Los nagradza przygotowanych"

 

(Liberator 2)

Opublikowano

Z internetem może coś rzeczywiście być.

 

Jakieś 3 godziny temu zaczął wolniej działać (chwilami).

 

Czy to może być przez dysk sieciowy synology, który kupiłem jakieś 5 dni temu?

"Los nagradza przygotowanych"

 

(Liberator 2)

Opublikowano

Znalazłem problem zanim przeczytałem twojego posta - podczas resetowania mojego dysku sieciowego (sądziłem, że to on jest winny) zwróciłem uwagę na modem.

 

Natychmiast wszedłem do jego ustawień i zobaczyłem, że ktoś (nie wiem kto - może operator) zmienił ustawienia zapory sieciowej.

 

Włączył blokowanie fragmentowanych pakietów IP oraz zmienił poziom ochrony z Niski na Średni.

 

Cofnąłem to, gdyż dobrze pamiętałem jak to ustawiałem w zeszłym roku i wszystko działa.

 

 

Dziękuję Wam wszystkim, którzy tak szybko odpowiedali na moje posty (dam wam wszystkim like, jak tylko będę mógł - ten limit likeów mi się wyczerpuję).

 

 

Temat do zamknięcia.

 

(w wyniku prób naprawy reinstallowałem javę i minecrafta, tracąc połowę zapisanych serwerów i wszystkie profile - profili nie skopiowałem, a serverów to miałem kopie z przed kilku miesięcy - przypadkowo znalazłem. Dobrze, że skopiowałem foldery saves, versions, screenshots i config)

"Los nagradza przygotowanych"

 

(Liberator 2)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...