Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić dobrą przeglądarkową grę


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, Chciałem się dowiedzieć jak zrobić grę przeglądarkową w stylu http://mwg.pl/
Zapał i chęci?
Oczywiście, Zawsze jestem chętny do pracy jak coś się nauczyć to porządnie ;)

Stanowisko Pracy [Nie wiem czy to ma coś do rzeczy]
- Windows 8.1 Pro
- Intel Core 2 Duo [3 GHz]
- RAM 4 GB
- 32 Bity
[Karta Graficzna nic na 100% nie ma do rzeczy]

Jedynie robię skrypty do Minecraft <3

Teraz Pytania:

1.Co Trzeba potrafić?

2. Za naukę trzeba coś płacić? [Za utrzymanie strony www to wiem]

3.Ile +/- Kosztuje Utrzymanie takiej stronny www z grą

4.Jakie tanie a dobre hostingi polecacie ?

5.Ile trzeba poświęcić na naukę i stworzenie gry

P.S Plany na grę to ja mam xDDD

Z poważaniem
~ CamenuX :rolleyes:






 

Pomogłem? lub coś ci się we mnie spodobało? daj plusik <3

Opublikowano

1. Język programowania, matematykę, w zależności od gry fizykę.

2. Głupie pytanie, heh ;)

3. Zależy jak ją napiszesz, jak chcesz pisać w tej kupie - php i jechać ajaxem w dwie strony co 0.2s to coś mocniejszego.

4. Dobre =/= tanie. Chociaż w sumie Mintshost nie jest najgorsze. Generalnie polecę OVH lub Bizneshost.

5. Znów głupie pytanie :P

O błędach w C++ powie Ci kompilator, a o błędach w PHP klient..

 

Opublikowano
Opublikowano

Szukać to ja umiem :) Spokojnie.
Po Prostu chce sprawdzone poradniki nie byle co

Pomogłem? lub coś ci się we mnie spodobało? daj plusik <3

Opublikowano

To możesz kupić fajne kursy na treehouse 

O błędach w C++ powie Ci kompilator, a o błędach w PHP klient..

 

Opublikowano

1. http://www.kurshtml.edu.pl/ - HTML, Nie wszystko, ale podstawowe znaczniki z czym to się je

2. http://phpkurs.pl/ - PHP (może nie jota w jotę, ale podstawy i trochę więcej tego trzeba znać by coś pisać)

3. Podstawy MySQL oraz rozszerzenie MySQLi lub PDO. Zależy co wybierzesz. Ogólnie to sprowadza się do tego, że MySQLi działa tylko dla serwerów MySQL, a PDO dla wszystkich

 

Znając te 3 rzeczy już serio możesz pisać jakoś normalnie grę.

W międzyczasie ucz się CSS:

http://www.kurshtml.edu.pl/css/

 

I już coś tam umiesz ;).

 

PS: Pierwsza zasada tworzenia gier: Nie rób mario! Chcesz złamać ten punkt ;).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...