Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zegarek Kwarcowy [KTO SIĘ ZNA?]


GStephano

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema ostatnio kupiłem zegarek kwarcowy marki commodor.
Dziś przypadkowo dostał piłką i spadła wskazówka od sekund
Zegarek chodzi ale ta wskazówka lata za szkłem.
Czy ktoś wie jak można ściągnąć tą szybke ?
Szukałem czegoś próbowałęm i nic nie chce zejść.
Zależy mi na tym by jeszcze dziś go zrobić samodzielnie.

Opublikowano

Commodore czy podróbka o nazwie Commodor ?

Generalnie jeżeli nie masz o tym bladego pojęcia to sugeruję iść do zegarmistrza bo spędzisz przy tym cały dzień, nic nie zrobisz a jest duża szansa że coś uszkodzisz.
Jeżeli nie masz sprzętu to na 90% zegniesz wskazówkę, albo element mocujący.

Szybki czyli szkła się nie raczej nie zdejmuje bo jest klejona ;)
Zdejmujesz dekielek z tyłu (często są one zaciśnięte bo niektóre zegarki posiadają swoją kompresję w celu uniknięcia uszkodzeń przy zachlapaniu, nurkowaniu etc. stąd również klejenie szkła do koperty), potem dobierasz się do mechanizmu. Po jego wyjęciu mocujesz wskazówkę sekundową w oś sekundową (bezklejowo przez wcisk). Do tego celu możesz użyć pęsety albo tulejek o dopasowanym kształcie. Uważaj też na koronkę.

Mam nadzieję, że jednak wybierzesz się do zegarmistrza :)
Pozdrawiam,
 

f.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...