Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmienianie wartości zmiennej poprzez Input.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

ostatnio zacząłem zabawę z językiem AutoIt i napisałem już pierwsze programy. Wyglądałyby one troszkę inaczej i byłyby praktyczniejsze, gdybym nie musiał obejść kilku spraw. Mianowicie chciałbym się Was zapytać, czy istnieje taka opcja (jak w temacie), żeby zmienić wartość zmiennej $x za pomocą wpisania jej wartości do pola Input (np. w KODA).

 

Dodatkowo męczy mnie to, czy można albo czy jest sposobność:

$zmienna = 1000
Sleep ($zmienna)

Potrzebowałbym powtarzania pętli co czas określony w zmiennej. Innego sposobu nie znalazłem.

 

Dziękuję za poświęcony czas.

'But it's been no bed of roses no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race
And i ain't gonna lose
'

WTF ?! To nie jest reklama... Klikaj!

b234x60.jpg

Opublikowano

Poprzez input w czasie rzeczywistym?

Guictrlmessage, ustawiasz nasłuchiwanie inputów. Zmienną ustawiasz jako globalną.

Chyba że ustawienie zmiennej, poprzez wpisanie do inputa i kliknięcia guzika(zatwierdzenia ręcznie).

Ustawienie zmiennej

$zmienna = guictrlread($input1)

 

No to powtarzanie co określony czas, to najlepiej sleep(), możesz się pobawić timerami, ale jest to tylko utrudnienie.

Opublikowano

Czy byłbyś w stanie pociągnąć dalej (jeśli się da tego użyć) tą linijkę. Jest jakiś sposób, żeby użyć Inputa z KODA ?

$zmienna = GUICtrlCreateInput("", 24, 8, 233, 21)

btw. w jaki sposób wykonać Sleep($zmienna) ?

'But it's been no bed of roses no pleasure cruise
I consider it a challenge before the whole human race
And i ain't gonna lose
'

WTF ?! To nie jest reklama... Klikaj!

b234x60.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A nie lepiej uzyc takiego zapisu?

 

$zmienna = GuiCtrlReadInput(...)

$mienna2 = $zmienna

 

sleep($zmienna)

 

Wtedy, autoit nie musi odczytywac kilka razy wartosci, tylko odrazu ma ja ustalona po 1 sprawdzeniu.

Opublikowano

A nie lepiej uzyc takiego zapisu?

 

$zmienna = GuiCtrlReadInput(...)

$mienna2 = $zmienna

 

sleep($zmienna)

 

Wtedy, autoit nie musi odczytywac kilka razy wartosci, tylko odrazu ma ja ustalona po 1 sprawdzeniu.

Nie rozumiem w jaki sposób w twoim przykładzie nie musi odczytywać kilka wartości.

1. Najpierw ustawia zmienna, (odczyt)

2. Potem nadpisuje 2 zmienną(odczyt i zapis), a na końcu włącza sleepa(odczyt).

A moim przypadku, nie deklarujemy żadnej zmiennej, prosto z mostu odczytujemy i ustawiamy do sleepa.

Sleep(guictrlread($zmienna))

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...