Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Spis zdarzeń które można zrobić z itemem - objaśnienie logów


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

[REKLAMA]

Siema, jak w temacie. Daje wam tutaj malutki spis:

 

Może się komuś przyda i zrobi taki tool do śledzenia historii przedmiotu jak JachuPL:

WIDEŁO-->https://www.youtube.com/watch?v=6S04FuNuq4A<--WIDEŁO

 

Dane te są zapisywane w bazie danych log i tabelce log

 
 
Wyjaśnienie poszczególnych kolumn{
        type - Typ zdarzenia
        time - kiedy zaszło zdarzenie
        who - ID postaci która wywołała zdarzenie
        x, y - Najprawdopodobniej koordy postaci kiedy miało miejsce zdarzenie
        what - ID ITEMU
        how - Co się stało 
        hint - podpowiedź
        ip - Ip gracza kiedy zaszło zdarzenie
        vnum - Nie wiem
}
 
UWAGA! ZNACZENIA MOGĄ SIĘ NIEZNACZNIE RÓŻNIĆ GDY KOLUMNA 'TYPE' PRZYJMIE WARTOŚĆ NP. 'CHARACTER'
 
Jeśli w kolumnie type znajdziecie wartość "ITEM" kolumna 'how' może przyjąć następujące wartości:
(Część z nich wyjaśniłem)
 
DROP 					 - Upuszczenie 
GET 					 - Podniesienie 
ADD_ATTRIBUTE_SUCCES	                 - Dodanie bonu udane 
ADD_ATTRIBUTE_FAIL	        	 - Dodanie bonu nieudane 
CHANGE_ATTRIBUTE	        	 - Zmiana bonu 
REMOVE (REFINE SUCCESS)	                 - Pomyślne ulepszenie itemu 
REFINE SUCCESS 		        	 - Pomyślne ulepszenie itemu 
REMOVE (REFINE FAIL) 	                 - Nie pomyślne ulepszenie itemu 
SOCKET 					 - Dodanie KD 
EXCHANGE_TAKE			         - Handel poprzez postacie(danie) 
EXCHANGE_GIVE 		                 - Handel poprzez postacie(odbiór) 
BUY					 - Kupienie w shopie (handlara) 
SELL 					 - Sprzedanie w shopie (handlara) 
SHOP_BUY				 - Kupienie w sklepie (gracza) 
SHOP_SELL 				 - Sprzedanie w sklepie (gracza) 
USE_ITEM				 - Użycie itemu 
SAFEBOX PUT				 - Danie do magazynu 
SAFEBOX GET		   		 - Wyciągnięcie z magazynu
MALL GET	 			 - Wyciągnięcie z IS 	

Reszta (nie wyjaśniona):

SET_SOCKET
INFO_SOCKET
INFO_ATTR
SET_ATTR
SET_FORCE_ATTR
SET_RARE_CHANGE
SET_RARE
REMOVE
REFINE PICK SUCCESS 
REFINE OVER9
OXEVENT_REWARD
COPY SUCCESS
REFINE SUCCESS (QUEST)
DEAD_DROP
USE_DETACHMENT
ITEM_SPLIT
REFINE FISH_ROD SUCCESS
REFINE FISH_ROD FAIL
SYSTEM_DROP
SYSTEM
PUT_SOCKET_FAIL
PUT_SOCKET_SUCCESS
ADD_SOCKET_FAIL
ADD_SOCKET_SUCCES
ADD_ATTRIBUTE2_FAIL
ADD_ATTRIBUTE_FAIL
CHANGE_ATTRIBUTE
CLEAN_SOCKET
CHANGE_RARE_ATTR
MOONLIGHT_GET
USE_DETACHMENT_ONE

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Przez 7 dni log będzie tak wielkie ze zesrasz się a nie odczytasz to przez navicata.

Wiem, wiem. Ale nie odczytujesz bezpośrednio tylko zapytaniem wyszukujesz interesujące Cię wyniki.

Wpisujesz ID postaci i przedział czasowy z jakiego ma pokazać logi, sprawę ułatwia precyzja z jaką są zapisane zdarzenia (chodzi mo i to że kolumna time przyjmuje nie tylko dzień w jakim zaszło zdarzenie ale i też godzinę, minutę a nawet i sekunde ^^)

 

+ żeby było jeszcze bardziej precyzyjnie to podajesz ID itemu (jak znasz xD)

8910814572903361049127.png

Opublikowano

moderatorzy są tu głupsi od użytkowników?

 

player.quest po 6 MIESIĄCACH działania serwera

Bbi71NK.png

 

log.log od 6:00 rano

Pfkf5WX.png

 

Chyba log.log jest jednak większe, co? :v

 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Przepraszam za odkop ale gdzie ja moge szarpnac tego toolsa? Bo cos nie moge go przylukac:/ U Jacha na stronie go nie ma, w auto update rowniez. Podesle ktos? Bedzie limit.

 

Jeszcze raz przepraszam za odkop.

Opublikowano

Do czego to jest ?

Spis logów co gracze robili, czym handlowali, co podniósł itd... Przydatne gdy ktoś kogoś oszukał, okradł czy coś w tym rodzaju.

 

A co do odczytu dużej tabeli log to można ją wyeksportować jako plik textowy ale zanim taki duży plik się wyeksportuje to też trochę minie i czy będzie się komuś chciało potem w takim bałaganie szukać konkretnego zdarzenia?

742949sygna_mpc.png

Opublikowano

Testowalem to dośc dawno temu  jest bardzo nie oplacalne  po 24 godzinach  przy  500 - 700 onnline  mialem    tego tyle ze nie dalo sie odczytac a plik zajmowal okolo 15 gb 

Opublikowano

Tak dokładnie ciężko jest odczytać pewne zdarzenie jak jest tak dużo logów, dobrze by było jak by jachu wydał swój program bardzo by się przydał :) Co do kolumny vnum to jest po prostu Id danego przedmiotu. 

posty: 25 | 50 | 100 | 150 | 200 | 300 | 350 | 400 |

 

lubię to: 50 | 100 | 300 |

 

Pomogłem? Daj symboliczne lubię to!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...