Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Skrypt - jak zablokować pisanie komend?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam kilka pytań dotyczących pluginu skrypt.

 

 

 

Teraz tylko mam pytanie Jak zrobić aby w skrypcie:

on command:
	if {logowanie12.%player%} is true:
		cancel event

Dodać wyjątek jako komenda ? np komende /login

 

Dodałem ! I działa. Tylko wtedy nie wiem jak zrobić aby działała ta komenda..

wystarczyło dodać:

if command is "login":

 

 

 

 

 

 

Chcesz coś ode mnie? Oznacz mnie w poście, a szybciej to zobaczę!

Opublikowano

1.

on command:

(t)if {wejscie.%player%} is true:

(t)(t)cancel event

 

:)

reszte edytuje i moze dodam :P

Opublikowano

@Up

A mam pytanie. Czy da się dodać komendę do wyjątków?

Potrzebowałbym dodać 2 komendy:

- /login

- /register

Chcesz coś ode mnie? Oznacz mnie w poście, a szybciej to zobaczę!

Opublikowano

3. Nie bardzo rozumiem po co dawać siłę odpychania ujemną (czyli żadną), w ogóle po co dawać odpychanie.. Lepiej zrobić teleportację na punkt spawnu.

Albo jeśli poniższa zmiana ci nie pasuje to w twoim oryginalnym skrypcie usuń minusy z

 

 

push the player horizontally forward at speed -0.5

 

czyli ma wyglądać to tak:

 

 

push the player horizontally forward at speed 0.5

 

A tutaj masz z teleportacją, bo tak moim zdaniem lepiej.

 

 

on join:
    set {logowanie1.%player%} to true
    teleport player to {spawn.graczy}
    if {logowanie1.%player%} is true:
        set {_posx} to x-location of {spawn.graczy}
        set {_posz} to z-location of {spawn.graczy}
        set {_posy} to y-location of {spawn.graczy}
        difference between x-location of player and {_posx} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}
        difference between z-location of player and {_posz} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}
        difference between y-location of player and {_posy} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}

 

4.

 

 

on walking on {@blok1}:
    if player's world is "NAZWA_SWIATA":
        push the player upwards at speed 10.0
        push the player horizontally forward at speed 0.3
        execute console command "playsound fireworks.launch %player%"

417711489342956987022.png

Opublikowano

@UP

 

No dobra, to 4 Działa. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Czemu u ciebie to "3" nie działa. Nie pokazuję żadnego błędu, mimo to nie teleportuję gracza na spawn..

Chcesz coś ode mnie? Oznacz mnie w poście, a szybciej to zobaczę!

Opublikowano

@UP

 

No dobra, to 4 Działa. Tylko nie rozumiem jednej rzeczy. Czemu u ciebie to "3" nie działa. Nie pokazuję żadnego błędu, mimo to nie teleportuję gracza na spawn..

Dałem teleportację do lokacji ze zmiennej, którą ty zapisałeś jako

{spawn.graczy}

jeśli nie jest ona ustawiona to raczej logiczne, że nie teleportuje?

Z resztą jak teraz się przyjrzę bliżej temu kodowi.. O "muj borze" co to jest.

on join:
    set {logowanie1.%player%} to true
    teleport player to {spawn.graczy}
    if {logowanie1.%player%} is true:
        set {_posx} to x-location of {spawn.graczy}
        set {_posz} to z-location of {spawn.graczy}
        set {_posy} to y-location of {spawn.graczy}
    loop 5 times:
        difference between x-location of player and {_posx} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}
        difference between z-location of player and {_posz} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}
        difference between y-location of player and {_posy} is bigger than 0.5:
            send "&eZaloguj sie!."
            teleport player to {spawn.graczy}
        wait 1 second

Dodaję ci pętlę, która co sekundę będzie sprawdzać kordy gracza i teleportować, po upływie 5 sekund kod jest zakończony.

417711489342956987022.png

Opublikowano

@Up.

Rozwiązałem to inaczej. Ale dzięki wielkie za pomoc. Czy dałbyś radę mi pomóc jeszcze w PKT 2 ?

Chcesz coś ode mnie? Oznacz mnie w poście, a szybciej to zobaczę!

Opublikowano

@UP

Jesteś boski! :) Limit Likow dla ciebie !

 

@Edit

Mam jeszcze takie jedno pytanie.

Czy byłaby możliwość aby dało się jakoś przypomnieć hasło? Jeżeli tak, napisałbyś dla mnie taki skrypt? Z góry wielkie dzięki !

Chcesz coś ode mnie? Oznacz mnie w poście, a szybciej to zobaczę!

Opublikowano

@UP

Jesteś boski! :) Limit Likow dla ciebie !

 

@Edit

Mam jeszcze takie jedno pytanie.

Czy byłaby możliwość aby dało się jakoś przypomnieć hasło? Jeżeli tak, napisałbyś dla mnie taki skrypt? Z góry wielkie dzięki !

Jeśli  chodzi o przypomnienie hasła przez email lub cokolwiek wykraczającego poza Skript to nie, nie da się tego robić bez odpowiednich addonów.

Jednakże jeśli chcesz coś ala przypomnienie w grze na czacie to napisz mi na PW jak to ma wyglądać, a postaram się coś zrobić.

Weź też pod uwagę to, że nie wiem jak twój skrypt na logowanie wygląda, a to może być mała przeszkoda.

417711489342956987022.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...