Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] [Kilka taktyk] Opisy broni oraz jedne z najczęściej używanych taktyk!


kotkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W MicroVolts mamy do czynienia z 7 broniami.


One dzielą się na wiele innych, w zależności od siły strzały, szybkostrzelności itp.


 


Tutaj znajdziecie krótki opis każdej z broni i kilka strategii, które możecie łatwo


wypróbować mieszając je!


 


Bronie



Broń Melee



Broń do walki wręcz. Mało efektywna.


Warto nią walczyć tylko w przypadku walki na mele, w innych trybach jej obrażenia są znacznie mniejsze.


 


 


Karabin szturmowy



Broń dobra na krótkie i średnie dystanse.


Można je podzielić na 2 główne grupy:


- szybkostrzelność


- obrażenia


 


Broń, która skupia się na obrażeniach jest świetna na obu dystansach, zaś broń z dużą szybkostrzelnością lepiej wykorzystać na krótkim dystansie, by zmiażdżyć przeciwnika (na średnim dystansie ma zbyt duży rozrzut).


 


 


Strzelba



Shotgun, jeżeli dobrze się nim operuje potrafi zabić na jednego hita.


Jest to broń do walki na krótki dystans.


 


 


Snajperka



Zwykła snajperka. Zadaje bardzo duże obrażenia, jednak w przeciwieństwie do innych broni nie ma zwykłego celownika. Aby nią wycelować trzeba użyć ZOOM'u (PPM). Broń na długi dystans (jeżeli dobrze się nią operuje, dobra także na średni)


 


W trybie Arms Race, można walczyć szybkostrzelną snajperką, bardziej podobną do karabinu szturmowego. (Podobny do CS'owego AUG'a)


 


 


Mini-gun



Broń na krótki i średni dystans. Posiada olbrzymią siłę ognia, a co za tym idzie ogromny rozrzut.


Istnieje pewien problem w walce nią, przed rozpoczęciem ostrzału trzeba rozkręcić minigun co zajmuje trochę czasu.


Rozkręcanie może zaważyć o naszym zwycięstwie. Warto jej używać w przypadku kampienia na przeciwnika, marna do rushu.


 


 


Wyrzutnia Rakiet



Zadaje miażdżące obrażenia. Dobra na każdym dystansie, jednak im przeciwnik jest bliżej, tym lepiej.


Rakieta zadaje olbrzymie obrażenia, jednak jest dosyć wolna, przez co łatwiej jej uniknąć.


 


 


Wyrzutnia granatów



Wyrzuca granaty, które przy odpowiedniej trajektorii mogą być najbardziej zabójczą bronią.


Ludzie wykorzystują tą broń, jako sposób do powstrzymania przeciwnika w ciasnych miejscach.


 


W przypadku, gdy granat bezpośrednio trafi w przeciwnika, eksploduje natychmiastowo.


 


 


 


Kilka strategii



 


1


 


Jest to jedna z popularniejszych strategii, można zauważyć, że używa jej wiele osób.


W przypadku walki na krótki dystans, rozpoczynamy ostrzał karabinem. Gdy skończy nam się magazynek,


szybko zmieniamy na strzelbę i oddajemy jeden strzał. W tym czasie nastąpi reload karabinu, a my nie stracimy czasu, poświęconego na reload. W przypadku trafienia, możemy łatwo zabić ofiarę.


 


 


2



Strategia ofensywna. Prowadzimy ostrzał przy pomocy strzelby, raz na jakiś czas oddając strzał z bazooki.


Jest to strategia efektywna zwłaszcza, jeżeli czekamy aż przeciwnik podejdzie. Zaskoczony przeciwnik będzie miał trudności z uniknięciem takiego ataku


 


 


A ty jakiej strategii używasz?



 


 


 


76561198044975849.png

Best Member

Opublikowano

Używam strategii zależnej od sytuacji :)

 

W tutorialu są zawarte informacje podstawowe, których myślę, że każdy się domyśla.

ps. Melee ma atak zawsze taki sam :)

Opublikowano

@BesieK

W teorii masz rację, jednak jeśli się lepiej przyjrzysz, zauważysz że w pojedynku na melee, można paść po jednym hicie, a nie ma takiej możliwości w np. deathmatchu na karabiny :D

76561198044975849.png

Best Member

Opublikowano

@up

W sumie też racja, ale celność też jest od szybkostrzelności zależna, bo im szybciej strzelasz, tym mniej celnie.

Co do bazook, jeżeli się umiesz nimi posługiwać, bez problemu możesz zabić na 1-2 hity :D

76561198044975849.png

Best Member

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Dla mnie nie ma strategii. Zależy od porozumienia się zespołu, zachowania przeciwnika oraz twojego stylu gry. Ładnie opisałeś te bronie - podoba mi się. Wszystko zwięźle i na temat.

Opublikowano

W sumie to strategia jest bezużyteczna najlepiej sie gra gra działając odruchowo. Jak gram i przeciwnik jest blsiko to aumtomatycznie wyciagam shota nie myśle o tym, jakbym miał sie zastanawiać to bym padł odrazu

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...