Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak stworzyć serwer hamachi na plikach by takiniesmialy


RAZOR5171

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, ostatnio dostaje dużo warnów wiec postanowiłem zrobić ten poradnik :D

 

Zaczynajmy!

 

Potrzebne  rzeczy:

 

Pliki serwerowe:

https://mega.co.nz/#!BQdHRbBZ!ZKBp2VkkWO_LxNfgMzCPOkPfLEV0YATe64v_vkrwMqE

VirtualBox:

www.dobreprogramy.pl/VirtualBox,Program,Windows,13122.html

Hamachi:

www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Hamachi,Program,Windows,12323.html

Tworzenie virtualnej maszyny serwera:

 

Ok po zainstalowaniu wszystkich programów odpalamy virtualboxa.

 

1.Klikamy New

 

2.Wpisujemy nazwę serwera.Poniżej wybieramy BSD, a jeszcze niżej FreeBSD.

 

3.Zaznaczamy opcje na samym dole.Klikamy w mały folder po prawej stronie pasku i wybieramy lokalizacje naszych plików serwerowych.

 

4.I Klikamy create.

 

5.Teraz u gory wchodzimy w sesting i w zakładkę networking.

 

6.W zakładce networking wybieramy logmein hamachi.

 

 

Stawianie serwera:

 

1.Uruchamiamy program hamachi i chwile czekamy.

 

2.Wpisujemy jaka chcemy mieć nazwę w hamachi.

 

3.W virtualboxie wybieramy na nasz serwer i Klikamy start.

 

4.Jak widzicie włączyła nam się maszyna czekamy do momentu gdy poprosi nas o login i hasło.

 

5.I wpisujemy

   Login-root

   Hasło-takiniesmialy (bez polskich znaków)

   PS:Gdy wpisujemy hasło to tego nie widac.

 

6.Klikamy enter gdy pojawi nam się kolejny wiersz wpisujemy 'sysinstall'.

 

7.Wybieramy configure--->networking---->interface

 

8.Klikając enter przemieszczany się w polach.W polu z IP wpisujemy nasze ip z hamachi (te 1)

 

9.Enter i teraz niżej tego ip tez wpisujemy ip, ale z końcówką 100

 

10.w polu 255... Musi być 255.0.0.0

 

11.Klikamy ok.

 

12.Następnie cancel--->cancel--->exit restart

 

13.W następnym wierszu 'ifconfig'

 

14.i wpisujemy taki wiersz '/etc/rc.d/netif restart

 

15.I uruchamiamy serwer wpisując '/start' lub './start'

 

 

Jeżeli się podobało daj +

Dodam, ze ciezko jest pisać na wersji mobilnej ;)

W następnym tutku pokaże jak wejść na swoj serwer :)

 

 

 

8940714373749971015090.gif

Opublikowano

Z takim czymś to do 2010, nieużyteczne, w dodatku chujowo opisane, są lepsze poradniki dla nb.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...