Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Główna klasa nie wykrywa publicznych wartości


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
import javax.swing.*;

public class Test{
    public static void main(String args[]){
        
        System.out.print("Aktualne pensje to :");
        System.out.println("Pracownik :");
                System.out.println(pracownik);
                        System.out.println("Menedzer :");
                System.out.println(menedzer);
                        System.out.println("Szef :");
                System.out.println(szef);
                
        
        
        
    
    }
    class pensje{
    public double pracownik = 2500;
        public     double menedzer = 3500;
            public         double szef = 5000;

    
    }
       class komupodniesc{
            String wejscie = JOptionPane.showInputDialog
                    ("Komu chcesz podniesc pensje? 0 - pracownik 1 - menedzer 2 - szef");
           public double komu = Double.parseDouble(wejscie);
                                                   int nowapensja;
     if (komu == 0) {
       pracownik = pracownik*otyle + pracownik
    } else if (komu == 1) {
      menedzer = menedzer*otyle + menedzer
         } else if (komu == 2) {
        szef = szef*otyle + szef
}
            

            
            
        }
        
        class oprocent{
            String oile = JOptionPane.showInputDialog
                    ("O ile procent chcesz podniesc pensje pracownika?");
                  public  double otyle = Double.parseDouble(oile);
        }
}
        

Już w samym edytorze nie wykrywa mi wartości, np pracownik w klasie głównej, jak mogę je użyć w innej klasie, niż w tej w której zostały zdefiniowane? Prosiłbym o poprawienie kodu i wyjaśnienie.

Opublikowano

A czemu mialoby wykrywac jak w klasie glownej nie stworzyles zadnego obiektu "pensje" ?

 

I lepiej zrób to bez klas bo te twoje klasy to i tak nie trzymają się kupy i nie maja sensu

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...