Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

problem z drugą grafiką w laptopie działa gorzej niż zintegrowana


itq5

Pytanie

Opublikowano

 mam taki problem chodzi o to że od ponad pół roku moja dodatkowa grafika w laptopie działa tak jakby nie działała. laptop jaki posiadam to samsung rf511-s02. grafika jest zintegrowana intela oraz geforce gt 540m 2gb. o co chodzi, jeśli chodzi o gry to specialnie w nie nie grałem nigdy tylko 2 sieciówki cs 1.6 i league of legends. od jakiegoś czasu w obu z tych gier na geforce ledwie otrzymuje 20fps i ciągłe zacinki/spadki klatek/lagi. przy tak naprawde dość niskich ustawieniach gier... odpalając te same tytuły na zintegrowanej grafice chodza o niebo lepiej na średnich/wysokich ustawieniach. w czym może być problem? kiedyś pamiętam grałem tutaj w jakieś gta 4 to na prawie full detalach śmigało. sleeping dogs podobnie, ghost recon future soldier, resident evil operation raccon city/6 i crysis 2 także śmigały na bardzo wysokich detalach, nie najwyższych. ale wysokich. teraz jest katastrofa... próbowałem stawiać system 2x formatowałem dyski, instalowałem zarówno najnowsze sterowniki grafiki ze strony producenta. jak i kilku letnie ze strony producenta mojego laptopa. obecnie jestem po stawianiu systemu i zainstalowałem starsze sterowni. ale jak wcześniej miałem najnowsze to miałem coś takiego jak nvidia experience czy jakoś tak które pokazywało mi jaka z gier na moim pc w jakich detalach będzie chodzić. oczywiście jak dokonywałem tym programem optymalizacji ustawień które i tak pokazywało mi najwyższe... to ciężko było cokolwiek w grze zrobić jakby ta grafika była jakaś zepsuta. 

będę wdzięczny za każdą pomoc ponieważ staje się to już uciążliwe choć korzystać moge z lapka na integrze ale to nie to... nie orientuje się jak sprawdzić czy nie jest ona nie wiem spalona/zepsuta. nie wiem może w laptopach i takich grafikach są jakieś pasty termo przewodzące i należałoby wymienić ale nie wiem czy coś takiego jest oraz jak się zabrać. może to kwestia jakiegoś wentylatora/wysokich temperatur nie wiem sam, liczę na waszą pomoc i z góry dziękuję.

 

edit. 

przed chwilą zainstalowałem ghost recon future soldier, odpalając na geforce mam fatal error. odpalając na zintegrowanej śmiga elegancko na powiedzmy średnich + detalach. nie wiem czy z tym errorem to jakiś zbieg okoliczności czy coś z grafiką ale może to istotne...

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...