Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Dopasowanie obiektu do tła w gimpie


szymonek1222

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Wyciąłem obiekt ze zdjęcia i wkleiłem go na tło lasu. Obiekt ten jednak wyróżnia się od tła i widać, że jest wklejony. Jak temu zaradzić? Jak coś musi to być zrobione w gimpie. Wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. Pozdrawiam i z góry dziękuję. :)

post-581423-0-95476400-1399920859_thumb.jpg

Opublikowano

Na początek moje małe przemyślenia ;)

Mógłbyś go idealnie wtopić i mieć wrażenie, że i tak 'odstaje'. Dzieje się tak ponieważ ty wież, że jest on wklejony.

A teraz to rzeczy.

Najpierw musisz zrobić cień jaki on rzuca, oraz cień na nim samym. Niektóre jego miejsca będą lepiej oświetlone niż inne.

Dodatkowo bym go lekko wyostrzył, bo wygląda na rozmyty. Jak nie będziesz zadowolony to możesz pobawić się jego kolorami.

8654014495912661120289.png

Opublikowano

Najbardziej uwagę trzeba zwracać na światłocień. Musisz uważnie patrzeć skąd pada światło i gdzie powinien być cień. Musisz pozmieniać kolory by postać pasowała do otoczenia.

Jeśli chcesz to mogę Ci z tym pomóc. Musisz mi tylko napisać na PW ;)

3t6EGVz.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...