Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

######


#   R   #


######


#   E   #


######


#   K   #


######


#   L   #


######


#   A   #


######


#   M   #


######


#   A   #


######


 


 


 


Witam tutaj TheBlooes i chciałem wam przedstawić jak ustawić nową wiadomość powitalną i podczas wchodzenia na serwer przy pomocy pluginu Essentials !


To nic prostszego !


 


Wystarczy wejść w folder glowny serwera >> plugins >> Essentials >> config.yml ( otworz za pomocą Notepad ++ )


Poszukaj linijek : ( Uwas to magą być inne bo ja mam wgrane kity :) )


- 385 ( custom-join-message: )


- 389 ( custom-quit-message: )


- 728 ( announce-format: )


Jak już możemy się domyślić że to one odpowiadają za wiadomości na chacie podczas wchodzenia i wychodzenia z gry ;)


Małe wytłumaczenie :


 


custom-join-message: - odpowiada za wiadomość podczas dołączania do gry


custom-quit-message: - odpowiada za wiadomość podczas wychodzenia z gry


announce-format: - odpowiada za wiadomość powitalną jeśli ktoś wszedł na serwer po raz pierwszy


 


Konfiguracja :


custom-join-message: "&f{PLAYER} &2dołączył do serwera !"


custom-quit-message: "&f{PLAYER} &cwyszedł z serwera !"


announce-format: "&6Witaj &f{DISPLAYNAME} &6na serwerze !"


 


Będzie to wyglądało tak :


Dołączył - TheBlooes dołączył do serwera !


Wyszedł - TheBlooes wyszedł z serwera !


Pierwszy raz - Witaj TheBlooes na serwerze !


 


Można używać pogrubienia i innych efektów !


 


Kolory :


 


&1 - niebieski


&2 - zielony


&3 - ciemny turkus


&4 - czerwony


&5 - purpurowy


&6 - pomarańczowy


&7 - jasno szary


&8 - szary


&9 - jasny niebieski


&0 - czarny


&a - jasny zielony


&b - turkusowy


&c - jasny czerwony


&d - różowy


&e - żółty


&f - biały


 


14296962530224015972.png


 


Efekty formatowanie :


&k - Matrix


&m - Przekreślenie


&n - Podkreślenie


&l - Pogrubienie


&o - Pochylenie


&r - Reset Efektów


 


Mam nadzieję że poradnik Ci się przyda i zostawisz lajka :)To bardzo motywuje !


Jeśli pomogłem zostaw lajka ↗


  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Właśnie tego szukałem. Dzięki za poradnik :)

 

Też znalazłem to parę dni temu :D Ale dzięki za pozytywny komentarz ;)

Jeśli pomogłem zostaw lajka ↗


Opublikowano

@1361622928-U485574.pngref

 

Do moderatora :

 

Czy jakiś moderator mógłby zmienić nazwę tematu na [TuT]Wiadomość podczas wchodzenia na serwer

Jeśli pomogłem zostaw lajka ↗


Opublikowano

Moim zdaniem każdy o tym wie,wystarczy poszukać w cfg essentialu. Tut tylko na zbicie %.



Ale masz plusa za chęci.

Opublikowano

Heh, już nie będzie "AUTORSKIE SKRYYYYPTYYY NA JOIN MESSSEGE".

Nawet nie wiedziałem, że essentials ma coś takiego. o.O +przydatne

Opublikowano

Fajny poradnik, po 5 latach gry w mc i tak mylą mi się dwa kolorki, od czasu do czasu tutaj zerknę.

b6tusk.png


 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A Da Sie Ogolnie Wyłączyć ową wiadomosc essentialsem ?

 

Tak da się wystarczy że zmienisz:

custom-join-message: ''

custom-quit-message: ''

 

Na :

 

#custom-join-message: ''

#custom-quit-message: ''

 

Albo :

 

custom-join-message: '' <---- Bez wiadomości

custom-quit-message: ''

Jeśli pomogłem zostaw lajka ↗


  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witajcie. Mam problem z essentials. U mnie w configu nie ma tych linijek. Tzn. jest ta:  

announce-format:

Reszty nie ma. A jak dodałem te 2 brakujące linijki to wywaliło ten config i stworzyło nowy. Może ktoś pomóc?  

Opublikowano

Identyczną funkcję zrobisz w Skript.

 

set join message to "Wiadmosc"

set quit message to "Wiadomosc"

set death message to "Wiadomosc"

 

A po co komu skrypt jeśli można to zrobić w prawie że najpotrzebniejszym pluginie ?

Jeśli pomogłem zostaw lajka ↗


Opublikowano

Właśnie chciałbym zrobić to w Essentialsie ale mi to nie działa. Skrypt już mam ale to tylko muli serwer więc wolałbym jednak Essentials. Liczę że ktoś w końcu mi pomoże.

Dla przypomnienia:

 

Witajcie. Mam problem z essentials. U mnie w configu nie ma tych linijek. Tzn. jest ta:  

announce-format:

Reszty nie ma. A jak dodałem te 2 brakujące linijki to wywaliło ten config i stworzyło nowy. Może ktoś pomóc?  

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...