Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić z npc sklep pod tego questa ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak zrobić z NPC sklepik w nim pod tego questa : 



quest vip begin
    state start begin
        when 20024.chat."Sklep VIP" begin
            say_title("..mob_name(20024)..":")
            say("Witaj! ")
            say("Możesz otworzyć sklep VIP ")
            say("Po okazaniu specjalnej przepustki,")
            say("którą możesz zdobyć z Item-Shopu.")
            say("Wygląda on tak:")
            say_item_vnum(70010)
            say("")
            say_reward("Czy chcesz otworzyć teraz sklep VIP?")
            local s = select("Tak", "Nie")
            if s == 2 then
                return
            elseif s == 1 then
                if pc.countitem(70010) >= 1 then
                npc.open_shop(5)
                pc.remove_item(70010, 1)
            else
            say("Przykro mi, nie masz przepustki,")
            say("nie mogę otworzyć dla Ciebie sklepu.")
                end
            end
        end
    end
end

CIx1zoG.png

Specjalista
Opublikowano

when 20024.chat."Sklep VIP" begin    

 

20024 tu ustawiasz npc u którego bd quest,jeżeli o to Ci chodzi.

Pomogłeś,pomogę kiedy tylko brachu mogę!

 

graphic.png

 

Opublikowano

Aha. w shop robisz shopa przypisujesz id i tak dalej a w shop_item masz itemy

Opublikowano

Wiem. ale ten quest nie działa .... nie mam go u tego npc w tym problem :) i nwm czy z tego npc trzeba zrobic sklep albo cos

CIx1zoG.png

Opublikowano

Wiem. ale ten quest nie działa .... nie mam go u tego npc w tym problem :) i nwm czy z tego npc trzeba zrobic sklep albo cos

 

Tego questa trzeba jeszcze skompilować i w mob_proto ustawić wartość kolumny on_click na 2 przy npc.

pre_1405084226__sygnatura_3.png

Opublikowano

Tego questa trzeba jeszcze skompilować i w mob_proto ustawić wartość kolumny on_click na 2 przy npc.

napiszesz co i jak na PW ? 

CIx1zoG.png

Opublikowano

1. Ustawiasz w queście id npc u jakiego chcesz ten sklep.
2. wgrywasz questa
3. wpisujesz w maszynie /qc bądź ./qc nazwa questa.quest
4. wpisujesz w grze z poziomu gma /reload q
5. w navicacie w mob_proto szukasz tego id npc co ustawiłeś w queście i szukasz tabeli on_click i ustawiasz jej wartość równą 2.
6. w shop_item w navicacie zakładce player ustawiasz jakie itemy mają się znajdować u danego handlarza.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...