Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Synchronizacja pionowa ustawiona na 60fps przy 75hz


NieBedeBil

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

to sobie zmieniaj w grze , jak nie zmienia miej pretensję do siebie że źle coś zrobiłeś albo gra czy nawet twój sprzęt tego ci nie umożliwia

 

ty nadal nie zajarzyłeś że spowolnienia spowodowane są głownie zbyt słaby sprzętem albo zbyt dużym FPS gry podczas nagrywanie ( klatki w filmie nagrywane są dynamicznie , co w c zasie odtwarzania przy stałym fps powoduje spowolnienie )  i dalej upierasz się przy swoim marząc sobie o komforcie gry przy nagrywaniu .

 

skoro ty nie potrafisz się dostosować do wymogów właściwego nagrywania gier one na pewno nie dostosują się do twojego widzimisię

 

wbij sobie do głowy że ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć różnicy czy masz 60 czy 75 czy więcej klatek , bo i tak fraps nagra TYLKO 30 i wyjdzie kicha z twojego komfortowego grania i nagrywania w wyjebanym FPS bo uparłeś się że musi być więcej niż 60

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

po co ? przy nagrywaniu ustaw 30 fps i będzie płynny obraz ustawisz 60 czy więcej będzie DOKŁADNIE TAKI SAM OBRAZ tylko więcej takich samych klatek

 

sam sobie komplikujesz ustawienia programu do nagrywania  myląc jednostki fps przy nagrywaniu z jednostkami  odtwarzania obrazu z karty graficznej

 

akurat nagrywanie pulpitu nie jest zsynchronizowane ani z odświeżaniem pulpitu czy monitora 

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

powiem ci tak bardziej technicznie skoro się nie orientujesz ,    najlepszą synchronizację obrazu i jakościowe nagrania uzyskuje się tylko wtedy jeśli dzielnik FPS albo odświeżania  w stosunku do liczby klatek zapisywanych jest liczbą całkowitą

 

czyli dla 30 klatek optymalne i najlepsze odświeżanie to 60, 90, 120 itd

 

dla ciebie pewnie ograniczeniem jest karta i w wymaganej rozdzielczości co chcesz nagrywać nie obsługuje odświeżania gry czyli 75 Hz

 

tak przy okazji , nie wiem czy wiesz do nagrywania wymagane jest włączenie tripple buffering i dopiero można myśleć o komforcie nagrywania i gry

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

to się naucz czytać ze zrozumieniem nawet to co sam napisałeś  ! sam piszesz że gra ustawiona na 60 to jak ma działać więcej , przestaw sobie najpierw w grze

 

zresztą fraps ma opcję lock framerate użyj ją włącz/wyłącz , co lepsze to sobie sprawdź sam

 

jeszcze raz powtórzę jak nie zrozumiałeś , po cholerę ci wyższe fps przy nagrywaniu gry !  30 TO OPTYMALNA 60 DOBRA ale ogólnie obydwa są IDENTYCZNE z tym że 30 jest nawet lepsza do obróbki końcowej .

 

inna możliwość masz niezbyt wydajny sprzęt nagrywasz na dysku na którym zainstalowany jest system a najlepiej pod nagrania tego typu mieć całkiem osobny drugi dysk

 

sprawdź wszystkie możliwe opcje z ustawieniami czy to fps, odchylania itp  to sobie sam rozwiążesz problem i znajdziesz takie przy którym nagrywa jak należy

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

powiem ci tak, upierdoliłeś sobie że chcesz niby nagrać lepiej niż można a chcesz dokładnie odwrotnie. najlepszy jakościowo obraz jest właśnie przy stałej ilości klatek z WŁĄCZONYM vsync

 

ilość wyświetlanych klatek czyli odświeżania monitora nijak się ma do FPS, to nie to samo ! a ty ciągle porównujesz 75Hz do 60 FPS .

 

fraps pokazuje ilość klatek w GRZE a nie odświeżanie monitora, mimo że gra ma nawet 60 czy 100 czy też nawet 200 FPS fraps będzie miał w czterech literach co ty chcesz mieć i tak nagra 30 KLATEK jak mu ustawisz

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...