Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zmienne podstawowe i odwołania


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siem, sluchajcie mam pewien problem, a mianowicie zacząłem się uczyć javy z Rusz Głową! Java wydanie II i dotarłem to 3 rozdziału o zmiennych ale jakoś tego nie moge pojąć i tu mam prośbę czy ktoś by mogł mi tak łopatologicznie wytłumaczyć co gdzie i jak ?

Opublikowano

Ksiązka całkiem fajna napisana ale nie rozumiem całego tego rozdziału, zawsze mam tak ze jak cos robie to zajmuję się (jak dla mnie) najmniej znaczącymi się rzeczami, a mianowicie widze coś o jakiś bajtach i to mi całkowicie zaprząta głowe nie mogę się niczego nauczyc ...

Opublikowano

Taki problem :x Ale w tej sytuacji nie wiem co mam Ci dokładniej wytłumaczyć i na ile jest to dla Ciebie trudne do zrozumienia... Może przez Skype byłoby łatwiej: szymonrodant

708121422388637873334.png

Opublikowano

O tych bajtach, czyli prawdopodobnie ile jaka zmienna pamięci zajmuje się nie ucz. Znaj tylko mniej więcej zakresy np. int od -2 miliardów do 2 miliardów itd. Im większy zakres tym więcej zmienna zajmuje pamięci. I to int'u nie zapiszesz powiedzmy 7 miliardów.

Opublikowano

O tych bajtach, czyli prawdopodobnie ile jaka zmienna pamięci zajmuje się nie ucz. Znaj tylko mniej więcej zakresy np. int od -2 miliardów do 2 miliardów itd. Im większy zakres tym więcej zmienna zajmuje pamięci. I to int'u nie zapiszesz powiedzmy 7 miliardów.

 

Katastrofa.

 

 

Nauczysz się ile zajmuje pamięci, bd wiedział ile możesz wpisać. http://www.mpcforum.pl/topic/1194841-prosba-o-wytlumaczenie-operatorow-bitowych/ <- troche tam wspomniałem o tym.

 

 

http://www.idevelopment.info/data/Programming/java/miscellaneous_java/Java_Primitive_Types.html

Opublikowano

Katastrofa.

 

 

Nauczysz się ile zajmuje pamięci, bd wiedział ile możesz wpisać. http://www.mpcforum.pl/topic/1194841-prosba-o-wytlumaczenie-operatorow-bitowych/ <- troche tam wspomniałem o tym.

 

 

http://www.idevelopment.info/data/Programming/java/miscellaneous_java/Java_Primitive_Types.html

 

-Siemanko koledzy jestem nowy, od niedawna programuję(właściwie to nie programuję, dopiero się uczę), mam książkę taką i nie rozumiem rozdziału X, mógłby mi ktoś to prosto i przystępnie wytłumaczyć?

"mianowicie widze coś o jakiś bajtach i to mi całkowicie zaprząta głowe nie mogę się niczego nauczyc ..."

 

Jakieś posty.

 

Potem wchodzisz Ty na scenę.

 

-Wykuj to na pamięć ,co z tego, że nic nie zrozumiesz i co z tego, że na razie i tak Ci się to nie przyda. Jeszcze dam Ci linka do strony po angielsku, bo jak po polsku nie rozumiesz to może po angielsku spróbujemy.

 

b4d7687030_hehe.jpg

Opublikowano

-Siemanko koledzy jestem nowy, od niedawna programuję(właściwie to nie programuję, dopiero się uczę), mam książkę taką i nie rozumiem rozdziału X, mógłby mi ktoś to prosto i przystępnie wytłumaczyć?

"mianowicie widze coś o jakiś bajtach i to mi całkowicie zaprząta głowe nie mogę się niczego nauczyc ..."

 

Jakieś posty.

 

Potem wchodzisz Ty na scenę.

 

-Wykuj to na pamięć ,co z tego, że nic nie zrozumiesz i co z tego, że na razie i tak Ci się to nie przyda. Jeszcze dam Ci linka do strony po angielsku, bo jak po polsku nie rozumiesz to może po angielsku spróbujemy.

 

b4d7687030_hehe.jpg

 

 

lol................

 

Co latwiej zapamiętać 32 bity czy 4200000000

 

2014-04-29_17-28-01.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...