Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Początek w Duel of Champions


F4RAON

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Dzisiaj chciałbym wam pomóc w starcie gry, abyście mogli dokonać lepszego wyboru.


Na początku gra zaproponuje nam przejście małego tutorialu, po jego ukończeniu gra wymusi na nas wybranie pierwszej talii.


Proponuje zagrać każdym dekiem grę testową, dostaniemy za to dodatkowe złoto, jak i poznamy z okładki daną talie .


2usfimp.jpg


Są to:


txf_gen_faction_haven_m.pngPrzystań

Dzięki swoim kartom które mają pasywy defensywne potrafią niwelować większość ataków do zera. Talia stworzona do obrony aczkolwiek podsiadając magie defensywna która potrafi uziemić przeciwnika. Posiadając ten deck warto zaopatrzyć się w kartę wymuszonego ataku z strony przeciwników aby rozbijał sie o naszą obrone. Pamiętajcie jednak że stworzenia o ataku magicznym omijają wszystkie bonusy w obronie.

Styl gry: Tworzenie silnych formacji obronnych za pomocą pasywów, do blokowania ataków i wykorzystuj zaklęcia magii światła leczenia i wspierania swoich oddziałów.


txf_gen_faction_inferno_m.pngInferno

Stylowa talia tworząca napór od samego początku, zadaniem tego deku jest zniszczenie przeciwnika jak najszybciej. Posiada ona stworzenia o dość dużej mocy ataku ale słabej żywotności. Magia w tej tali jest chyba najsilniejsza do czyszczenia pola bitwy!

Styl gry: Ofensywna gra polegająca na szybkim niszczeniu, i tworzeniu presji u przeciwnika. Zadawanie dużo obrażeń kosztem własnej obrony.


txf_gen_faction_necropolis_m.pngNekropolia

Najlepiej zbalansowana talia na początek, zaletami tych kart jest możliwość zatruwania calu jak i odzyskiwania życia. Magia stworzona z ciemności która jest magia pomocniczą, pozwalająca na przykład zabrać po 3pkt wszystkim stworzeniom przeciwnika na polu bitwy i dodać 3pkt życia twoim jednostkom.

Styl gry: Osłabiaj przeciwnika trucizną, wskrzeszaj swoje oddziały i zatrzymuj przeciwnika małym kosztem. Stylowa wojna na wyniszczenie.


txf_gen_faction_stronghold_m.pngTwierdza

Jedna z trudniejszych dostępnych tali na początek, polegająca na szale lub zabijaniu własnych stworzeń w zamian za zwiększenie ataku drugiego stworzenia lub zabicie przeciwnego potwora. Aczkolwiek posiadająca ładne statystki ataku jak i obrony, natomiast nie korzysta w ogóle z magi.

Styl gry: Podobny do Inferno, polega na poświęcaniu słabych stworzeń, zwiększając siłę większych.


txf_gen_faction_sanctuary_m.pngŚwiątynia

Jest pierwsza nie dostępną talią na początek gry. Posiada złażoną mechanikę kreatur które uziemiają przeciwnika lub zwiększają atak sąsiadujących kart. Wybór magi zależy od bohatera, można grać pomocnicze które będą zwiększały atak kart lecz jest to nie wskazane, lecz większość graczy gra bez magi.

Styl gry: Frakcja zachowująca kontrole na polu bitwy pozwala przesuwać jak i unieruchamiać przeciwne stworzenia.


txf_gen_faction_academy_m.pngAkademia

Druga talia która jest nie dostępna na start. Niestety jest najtrudniejszą kompozycją jaka istnieje w DoC, najczęściej są to talie kontrolne jak i "one turn kill". Poza zasięgiem gracza początkującego jak i średnio zaawansowanego, oczywiście można grac w tej tali stożenia ale mija się to z celem ponieważ istnieją inne talie które są w tym lepsze.

Styl gry :Wymaga uzbierania odpowiednich kart na rękę, oraz przetrwania wczesnej fazy gry, małym kosztem strat.


faction_neutral.pngKarty Naturalne

Nie jest to żadna frakcja w grze, ale posiada stworzenia i budynki które możemy umieścić w każdym deku.



Co kupujemy


post-130701-0-56866400-1398514517.jpg

Nie mamy już dostępu do pieczęci dlatego jesteśmy zmuszeni kupować Zestaw Podstawowy 2 ponieważ zawiera on niezbędne karty na początek zabawy w Duel of Chempions


 

Co Gramy


Jeśli to możliwe staramy się przejść na gry standardowe. Dlaczego? już tłumacze, na niskim poziomie gry nie walczycie z przeciwnikiem który posiada już spora ilość kart, ale gdy wbijecie sobie trochę rankingu i będziecie szli ku górze tabeli, napotkacie karty których sami już kupić za złoto nie będziecie mogli. Dlatego ratuje was tryb gry standardowej gdzie wszystkie karty które można używać są dostępne w sklepie za złoto i nie trzeba wydawać pieniędzy na pieczęcie ale najpierw starajcie się przejść kampanie.

 

 

 

Jak Tworzymy Talie

  1. Każda talia powinna posiadać 59 kart.
  2. Trzon każdej talii tworzy bohater, nakłada on na nas styl gry.
  3. Musimy posiadać dokładnie 8 kart wydarzeń.
  4. Staramy się mieć około 30 stworzeń i resztę łutów szczęścia lub zaklęć ale pamiętajmy istnieją od tej zasady odstępstwa.

 

Minimalne podstawy za nami teraz podam 2 przykładowe talie i powiem czym się różnią i co jest ich mocą.

Dodatkowo opiszę dlaczego wybieram tą kartę a nie inną.

 

 

Zaczniemy od Talii Świątyni którą sam aktualnie gram.

 

Bohater:

Ishamu, Władczyni  Smoków.

Oprzemy w tym przypadku cały ciężar gry na pasywie bohatera, która zadaje 2dmg w zakotwiczony cel.

 

Wydarzenia:

4x Tygodnie Najemników.

Większość naszej tali będą tworzyły stworzenia dlatego będzie nam łatwo korzystać z tej zdolności.

3x Burza Many.

Nie gramy czarów, wiec podenerwujmy przeciwnika większym ich kosztem.

1x Kosmiczna Równowaga

Gdybyśmy trafili na talie "one turn kill" która chciała by zabić nas naszymi kartami.

 

Stworzenia:

4x Żarłacz Strażnik

Standard w każdej Frakcji, stworzenie za koszt 1 o statystykach 2/1/2

4x Mroczny Assasyn

Jest to idealna karta do tworzenia presji, ma możliwość zabicia większości kart w 3 turze.

4x Źródlany Duch

4x Cichociemna z Sayamy

Zaczynamy tworzyć swój styl gry, czyli kontrolować pole bitwy.

4x Koralowa Kapłanka.

Mamy możliwość wyłączenia naporu przeciwnika, np przeciągamy Mrocznego Assaasyna i zabicia go za darmo.

4x Kappa

Coś defensywnego.

4x Śnieżna Panna

Współgra z pasywem bohatera, wystawiamy i mamy możliwość zadania 2pkt obrażeń. 

2x Wojownik Shinje

Karta sytuacyjna, najczęściej blokująca pole przed silniejszym przeciwnikiem.

3x Czempion z Sayamy

4x Poszukiwacz Śmierci z Pao

Ratuje nie raz grę :)

4x Wanizame

Dopałka nigdy nie jest zła.

1x Nyorai Sairensa

Kolejna karta kontrolna, która blokuje 2 pola.

2x Włóczęga z Sayama

Dwie karty o bardzo fajnym pasywnie i sporym ataku.

2x Perłowa Kapłanka

Kolejna postać która może przenosić stworzenia przeciwnika, ale pamiętajmy uziemionych sie nie da :)

1x Raya, Sycząca Kusicielka

Najbardziej op karta z tego deku co ture blokujemy atak jednej karty przeciwnika.

 

Zaklęcia:

2x Światło Oczyszczenia

Potrzebujemy coś wyłączającego negatywne efekty lub tarcze przeciwnika.

 

Łut Szczęścia:

3x Sterta Złota

W początkowej fazie gry umożliwi nam wystawienie większej ilości kart co sprawi ze będziemy bardziej agresywni

 

 

Jest to talia która niestety od początku do końca musi panować nad stołem, nie posiadamy tu zaklęć czy łutów szczęścia ofensywnych które pozwolą nam wyczyścić stół i odzyskać kontrole, którą zapewniają nam stworzenia na arenie. Pamiętajmy każdy bohater wymaga od nas innego stylu gry który zapewni nam zwycięstwo.

 

Mocną stroną tej talii jest:

  1. Nie da sie na niej wywrzeć agresji, gdyż posiada bonusy które kontrolują pole bitwy.
  2. Możliwość przesuwania kart przeciwnika - możemy iść na wymianę obrażeń skierowanych w stronę bohatera.
  3. Zwiększa koszty zaklęć przeciwnika który dysponuje magia.
  4. Możliwość zadawania obrażeń przy wystawianiu kart kotwiczących.

 

Słabe strony talii:

 

  1. Ustawienie kart sprzyja przeciwnikowi do użycia kuli ognia lub gejzeru.
  2. Kiedy wyczyszczą nasz stół magią w późnej fazie gry będzie ciężko wrócić nam do gry, bez magi.

 

Ostatnia aktualizacja 27 kwietnia 2014r

to be continued...

Opublikowano

Bardzo ciekawie rozpisany poradnik. Miejscami można wychwycić drobne błędy ortograficzne, ale ogólnie jest okej :)

1366981151-U331881.png
By Vanosz


|Ex Moderator League of Legends | Ex Moderator Duel of Champions | MPC Gold Member |

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...