Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Sapphire Radeon R9 Tri-X vs MSI GeForce 780 TwinFrozr


Bandelej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, mam dylemat którą kartę graficzną wziąć. Specyfikacja mojego przyszłego komputera:

 

Intel Core i5-4670K

AsRock Fatal1ty H87 Performance
Fractal Design ARC R2 Window Midi Tower
Western Digital Blue 1 TB
Thermalright HR-02 Macho Black-White
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
Corsair RM 750W 80+ Gold
Liteon iHAS122 SATA
 
i monitor 
 
 
Potrzebuję porady do mobo, karty graf i monitora oraz ssd, reszte zostawcie w spokoju :)
Opublikowano

Budżet na zmiany? Budżet całkowity? 

 

6000 zł, z gtx 780 zestaw kosztuje mnie 5900 zł, z r9 5507 zł a wydajność w grach jest porównywalna więc prawdopodobnie wezmę r9 290

Opublikowano

Do OC?

Swoją drogą dałoby radę upchać w tej cenie 4770K, no ale OK.

 

Branie 4770K jest nieopłacalne do gier a zajmować się renderingiem raczej nie będę.

Płyta główna nie jest jakoś bardzo ważna do OC. Ta powinna wystarczyć. 

Opublikowano

Przyszłościowo nawet do gier warto.

Płyta główna nieważna do OC? Od kiedy? Tzn. na tej twojej też coś pokręcisz, ale niekoniecznie tyle ile się da.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Przyszłościowo nawet do gier warto.

Płyta główna nieważna do OC? Od kiedy? Tzn. na tej twojej też coś pokręcisz, ale niekoniecznie tyle ile się da.

 

Nie jestem wróżką i nie będę brał procesora droższego o 400 zł, bo jakaś wróżka mi powiedziała, że w przyszłości się przyda.

Płyta oczywiście jest ważna do OC, ale nie tak jak ty myślisz. 

 

Na ten temat wywiązała się ciekawa dyskusja na benchmarku:

 

 

 

Opublikowano

8 wątków Ci się już przy grach przyda a przy niektórych programach tym bardziej.. Nawet nie streamowaniem czy czymś. Ja tą i7 potrafie zajechać ale to trzeba się urodzić z takim skillem :D.

graphic.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...