Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy przyszlosc jest ustalona czy ciagle ja tworzymy?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Według mnie my ją tworzymy, każda nasza decyzja ma oddźwięk w przyszłości naszej, naszych znajomych i bliskich, a nawet osób o których istnieniu nie wiemy.

Opublikowano

A niby jakim sposobem ma być ustalona? Magia? Smoki? A może jednorożce? Nie da się przewidzieć i wpływać na przyszłość nadnaturalne. Wszystko co robimy teraz wpływa na zdarzenia późniejsze. Jak teraz bym wyszedł z domu i wpadł pod samochód to leżałbym w szpitalu, a tak stoję tutaj i z wami piszę.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

A niby jakim sposobem ma być ustalona? Magia? Smoki? A może jednorożce? Nie da się przewidzieć i wpływać na przyszłość nadnaturalne. Wszystko co robimy teraz wpływa na zdarzenia późniejsze. Jak teraz bym wyszedł z domu i wpadł pod samochód to leżałbym w szpitalu, a tak stoję tutaj i z wami piszę.

Zajebiste porównanie

Opublikowano

A niby jakim sposobem ma być ustalona? Magia? Smoki? A może jednorożce? Nie da się przewidzieć i wpływać na przyszłość nadnaturalne. Wszystko co robimy teraz wpływa na zdarzenia późniejsze. Jak teraz bym wyszedł z domu i wpadł pod samochód to leżałbym w szpitalu, a tak stoję tutaj i z wami piszę.

 

Korzystasz z komputera i piszesz na stojąco? To musi być niewygodne.

Co do tematu: każdy ruch jaki wykonamy ma swoje skutki w naszej przyszłości oraz innych, banalna sprawa.

"I am hopelessly in love with a memory. An echo from another time, another space."

Opublikowano

 Działa są z reguły autonomiczne (pomijam ekstremalne przypadki zniewolenia) i opierają się naszych wewnętrznych decyzjach. Świat zewnętrzny oczywiście ma mniejszy lub większy wpływ na czyny człowieka, ale nadal jednak kwestia ostatecznego wyboru pozostaje w naszej sferze wolicjonalnej. W związku z tym każdy kolejny wybór w jakiś sposób oddziałuje na nasze życie (a często nie tylko na nasze) oraz na przyszłość.

#don't care

Opublikowano

Gdybyście oglądali naruto to byście wiedzieli! W naszej krwi płynie przeznaczenie, każdy to przecież wie :D.

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Każdy jest kowalem swojego losu. No chyba, że jest się wnukiem Billa Gates'a i zanim się narodził miał już lokatę i miejsce w firmie - to zmienia postać rzeczy  ^_^

Opublikowano

Przyszłość nie może być ustalona, bo gdyby tak było zawsze znalazłby się ktoś, kto oszukałby, albo chociaż próbowałby ją oszukać. Przeznaczenie jest, i owszem, ja w nie wierzę, ale to nie jest to samo co pewna przyszłość, z góry nam przypisana. Trzymam się jednak filozoficznego tabula rasa - człowiek kształtuje swoją przyszłość samodzielnie, poprzez zbieranie doświadczeń - rodzi się jako czysta tablica :-)

 

Każdy ma w życiu carte blanche, żyjemy według siebie i to od nas zależy, dokąd dojdziemy.

Qui est le prochain?

Opublikowano

nie można stwierdzić że ją tworzymy i ją zmieniamy bo nie mamy możliwości cofnięcia się w przeszłość . 

facebook%20tlo%20Polska%20glosem-kopia%2

 

Pomniki powinno się stawiać bohaterom którzy oddali życie za wiarę, bliźniego czy ojczyznę, a nie homotęczę dla pedałów.

Opublikowano

Jest z góry ustalone lecz tym samym zależne od nas.

Gdy podejmiemy decyzję, nasza przyszłość kształtuje się na nowo

Tylko Lucyfer


 


Jestem Hujston

Opublikowano

A co jakby przenieść sie w przeszłość i zabić naszego dziadka xD?

to by cię tutaj nie było . I dlatego tego typu  rzeczy są niebezpieczne chodź mogą uchronić niektórych ludzi

facebook%20tlo%20Polska%20glosem-kopia%2

 

Pomniki powinno się stawiać bohaterom którzy oddali życie za wiarę, bliźniego czy ojczyznę, a nie homotęczę dla pedałów.

Opublikowano

A niby jakim sposobem ma być ustalona? Magia? Smoki? A może jednorożce? Nie da się przewidzieć i wpływać na przyszłość nadnaturalne. Wszystko co robimy teraz wpływa na zdarzenia późniejsze. Jak teraz bym wyszedł z domu i wpadł pod samochód to leżałbym w szpitalu, a tak stoję tutaj i z wami piszę.

A może to los chciał, żebyś tak właśnie w tym momencie napisał takie coś? Nigdy nie wiesz...

Rożne dziwne wydarzenia spotykają ludzkość, lecz większość można wyjaśnić. Zatem co z mniejszością? To już pozostaje tajemnica.

W sumie i tak nie wierze w przeznaczenie, a może los chciał abym tak napisał. Nie wiem i nigdy się nie dowiem.

 

Wystukane z iPadzika. Sry za brak niektórych polskich znaków...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

My ją tworzymy. Przecież np masz wybór szkoła/wagary , wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie . Jedynie Bóg nam życie daje i odbiera, chociaż sam chce, abysmy my nim kierowali. " Możesz osiągnąć wszystko, tyko musisz w to wierzyć " :)

Opublikowano

Bardzo trudne pytanie z jednej strony my ją tworzymy no bo nasze decyzje wpływają na jej bieg, ale z drugiej strony może ktos steruje naszymi decyzjami? 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...