Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Jak zapamiętać że gracz wpisał komendę?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie mam pytanie do obecnych na tym forum kodersów :D

 

Chce dla przykładu zrobić plugin do bukkita.Plugin ten polegałby na tym że jak konkretny gracz wpisze jakąś tam komendę, to plugin zapamiętuje fakt że gracz to zrobił i następnym razem gdy ten sam gracz ją wpisze to wyświetli się komunikat w stylu:

"Już wpisałeś tą komendę!"

 

Nie proszę o gotowca tylko o wytłumaczenie/odesłanie do jakiegoś tuta lub przynajmniej naprowadzenie mnie czego mam konkretnie szukać.

 

Za przydatne odp. lajki :D

Opublikowano

Chodzi Ci o plugin do bukkit'a?
Jeżeli tak są 2 sposoby:

1). Zrobić config(file flat database(Przy dużej ilości osób naraz wpisującej tą komendę będzie mały lag))
I zmienić boolean z "true" na "false" albo odwrotnie :)


2). Zapisać gracz'a w hashmap'ie :)


Jeżeli będziesz potrzebował pomocy i się zdecydujesz to mogę Ci dać jakiś podstawowy prosty kod :D

Opublikowano

Tak chodzi mi o plugin ;)

 

Dzięki tego właśnie potrzebowałem kopsne ci parę lajków :D

 

Myślę że dam sobie już sam radę, niemniej jakbym miał jakiś problem to się odezwę :)

 

Temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...