Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mój własny serwer - poradnik jak założyć serwer #2 Jak zacząć


Szymon.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

2. Jak zacząć ?

 

Gdy wybraliśmy i kupiliśmy już nasz hosting należałoby skonfigurować serwer. Przedstawię to w punktach.

 

                                      _________________________________________________

                                                                     

                                                                  1. Ogólne ustawienia

                                      _________________________________________________

 

Na samym początku powinniśmy odpowiednio skonfigurować plik

server.properties

Plik ten znajduje się w folderze z Naszym serwerem. Udostępnie wam mój plik i wytłumaczę każdy punkt.

generator-settings=                              1              
op-permission-level=4                            2 
allow-nether=true                                3
level-name=world                                 4
enable-query=false                               5
allow-flight=false                               6
announce-player-achievements=true                7
level-type=DEFAULT                               8
enable-rcon=false                                9
force-gamemode=false                             10
level-seed=                                      11
server-ip=                                       12
max-build-height=256                             13
spawn-npcs=true                                  14
white-list=false                                 15
spawn-animals=true                               16
hardcore=false                                   17
snooper-enabled=true                             18
online-mode=false                                19
resource-pack=                                   20 
pvp=true                                         21
difficulty=1                                     22
enable-command-block=true                        23
server-name=Unknown Server                       24
gamemode=0                                       25
player-idle-timeout=0                            26
max-players=20                                   27
spawn-monsters=true                              28
generate-structures=true                         29
view-distance=10                                 30
spawn-protection=16                              31
motd=\u00A73\u00A7l-\=GoldServ\=-   -\=Zapraszamy\=-                   32

Tak wygląda nasz plik. Obok każdego pola napisałem cyferki (1-32) i teraz opiszę każde pole

 

1- Tego pola nie powinniśmy wcale ruszać

2- Te pole określa uprawnienia operatora (OP)    4-Największe, 3-Duże, 2-Średnie, 1-Małe, 0-Żadne

3- Czy nether będzie włączony czy nie    true - włączony, false - wyłączony

4- Nazwa naszego świata     Można tu wpisać jakąkolwiek nazwe (Będzie ona wyświetlana w MultiVerse)

5- Tworzenie kolejek w wypadku pełnego świata      true - tworzy, false - nie tworzy

6- Czy akceptujemy aby gracze latali     true - akceptujemy, false - nie akceptujemy

7- Czy będą dostępne achievements (np. Getting wood itp)          true - będą dostępne, false nie będą

8- Typ naszego świata          DEFAULT – domyślne, FLAT – płaska mapa, LARGEBIOMES – duże biomy, AMPLIFIED – jak domyślny, większe zróżnicowanie terenu (domyślnie DEFAULT)

9- To pole jest dosyć skąplikowane więc niech zostanie false

10- Czy akceptujemy gamemode

11- Seed mapy serwera      Każda mapa ma swój seed np 121349621398

12- Ip serwera          Jeżeli używamy hostingu (np craftserve.pl) to zostawiamy puste

13- Maksymalna wysokość budowania         Liczy od y - 0

14- Czy npc mogą się spawnować       true - mogą, false - nie mogą

15- Czy na serwerze ma być włączona białą lista          true - tylko gracze dodani mogą wchodzić na serwer, false - wszyscy mogą wchodzić na serwer

16- Czy mogą sie spawnować zwierzęta      true - mogą, false - nie mogą

17- Czy na serwerze będzie włączony tryb hardcore         true - będzie, false - nie będzie

18- Wybieramy tu, czy chcemy wysyłać pewne dane z rozgrywki do serwera twórców Minecrafta, celem polepszania kolejnych wersji gry      true - chcemy, false - nie chcemy

19- Czy gracze bez konta premium mogą wchodzić na serwer          true - nie mogą, false - mogą

20- To pole pozostawiamy puste (odpowiada za pobieranie paczki zasobów np. texture pack, dla gracza) Jeżeli chcemy by taka paczka była podajemy dojście do niej

21- Czy na serwerze będzie włączone pvp            true - będzie, false - nie będzie

22- Poziom trudności           0 - pokojowy, 1 - łatwy, 2 - średni, 3 - trudny

23- Czy akceptujemy bloki poleceń             true - akceptujemy, false - nie akceptujemy

24- Nazwa serwera

25- Tryb gry gracza        0 - survival, 1 - Creative, 2 - Adventure

26- Po jakim czasie gracz ma zostać wyrzucony z serwera gdy się nie rusza            w minutach

27- Maksymalna ilość graczy na serwerze         zależy od tego jaką ofertę wybraliśmy

28- Czy mogą się spawnować potwory              true - mogą, false - nie mogą

29- Generowanie struktur takich jak wioski npc, lochy itp                     true - generują się, false nie generują

30- Dystans widziany przez gracza                   im większa tym bardziej obciążony serwer (maks. 15)

31- Ochrona spawnu przed budowaniem               w klockach

32- Motd serwera

 

 

To by było na tyle z pliku server.propierties. Takwiędz przejdżmy do następnego pliku:

ops

W tym pliku wpisujemy operatorów serwera. Odzielamy nicki enterem (wielkość liter nie ma znaczenia)

Na samym początku powininiśmy wpisać tam siebie, ponieważ potem innych graczy można dodawać do tej listy za pomocą komendy /op (gracz) oraz usunąć z tej listy za pomocą komendy /deop (gracz)

 

Następnym plikiem jest plik

banned-players

Jak można się domyśleć plik ten odpowiada za zbanowanych graczy, jednak nie polecam to wpisaywać nicków ponieważ po wpisaniu trzeba zrobić restart serwera. Banować można za pomocą komendy /ban (gracz) lub banować czasowo /tempban (gracz) (czas np. 2min)

 

Teraz plik

white-list

Tutaj dodajemy graczy di białej listy serwera. Białej listy używa się np. podczas budowy mapy. Gdy w plikach serwera ustawiliśmy true przy white-list to na serwer będą mogli wchodzić tylko gracze dodani na białą listę. Najlepiej jest tu dodać wszystkich Adminów, Moderatorów, Budowniczych oraz Siebie ;3

 

To by było na wszystko z najważniejszych plików serwera. Teraz przejdziemy do drugiej części tego poradnika.

 

 

                   

                                      _________________________________________________

                                                                     

                                                                   2. Podstawowe pluginy

                                      _________________________________________________

 

 

Aby Nasz serwer działał jak prawdziwy serwer potrzebujemy do niego pluginów. Do podstawowych pluginów zalicze się pluginy taki jak:

  • PermissionsEx
  • AuthMe
  • Essentials (Spawn, Chat)
  • Wolrd Guard
  • World Edit

Dam teraz linki do pluginów, które pobierzcie.

 

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/permissionsex/

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/authme/

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/essentials/

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/worldedit/

http://dev.bukkit.org/bukkit-plugins/worldguard/

 

Gdy mamy już pobrane te pluginy Zapiszcie je w jednym miejscy np w folderze "pluginy" na pulpicie.

Teraz wchodzimy w folder z naszym serwerem i przenosimy pliki ... .jar (W przypadku WorldEdit i WorldGuard przenosimy tylko plik worldedit.jar oraz worldguard.jar)do folderu "plugins" w folderze z naszym serwerem. Gdy już wykonamy tą czynność należy zrestarować serwer (w konsoli bądż komendą /reload).

 

Ok. Wchodzimy na serwer i już widać pierwszy efekt naszych pluginów - trzeba się zarejestrować komendą  /register (hasło) (powtórz_hasło). Teraz napiszmy na chatcie "test", jak można zauważyć nie mamy żadnej rangi, a to dlatego że w ustawieniach PermissionsEx trzeba ustawić wszystki rangi oraz ich permisje. Takwiędz wchodzimy w folder plugins, następnie PermissionEx i otwieramy plik "permissions.yml" (do otwierania tego typu plików polecam program NotePad++). Na pierwszy rzut oka widzimy...    ...nic nie widzimy. Musimy tam wkleić rangi i permisje ja udostępnie wam mój tekst z permisjami:

groups:

  Gracz:
    default: true
    prefix: '&8[&eGracz&8]&7'
    permissions:
    - modifyworld.*
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpdeny
    - essentials.afk
    - essentials.auto.afk
    - iconomy.money
    - essentials.helpop
    - essentials.kit
    - essentials.kits.tools
    - essentials.warp
    - essentials.spawn
  VIP:
    default: false
    prefix: '&8[&9ViP&8]&7'
    permissions:
    - modifyworld.*
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpdeny
    - essentials.afk
    - essentials.auto.afk
    - iconomy.money
    - essentials.helpop
    - essentials.kit
    - essentials.kits.tools
    - essentials.fly
    - essentials.heal
    - essentials.warp
    - essentials.spawn
  KidMod:
    default: false
    prefix: '&8[&aKidMod&8]&7'
    permissions:
    - modifyworld.*
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpdeny
    - essentials.afk
    - essentials.auto.afk
    - iconomy.money
    - essentials.helpop
    - essentials.kit
    - essentials.kits.tools
    - essentials.kick
    - essentials.list
    - essentials.motd
    - essentials.whois
    - essentials.gamemode
    - essentials.gm
    - essentials.warp
    - essentials.setwarp
    - essentials.delwarp
    - essentials.spawn
  Moderator:
    default: false
    prefix: '&8[&5Moderator&8]&7'
    permissions:
    - modifyworld.*
    - essentials.msg
    - essentials.tpa
    - essentials.tpaccept
    - essentials.tpdeny
    - essentials.afk
    - essentials.auto.afk
    - iconomy.money
    - essentials.helpop
    - essentials.kit
    - essentials.kits.tools
    - essentials.kick
    - essentials.list
    - essentials.motd
    - essentials.whois
    - essentials.gamemode
    - essentials.gm
    - essentials.more
    - essentials.ban
    - essentials.banip
    - essentials.unban
    - essentials.pardon
    - essentials.unbanip
    - essentials.pardonip
    - essentials.tempban
    - essentials.warp
    - essentials.setwarp
    - essentials.delwarp
    - essentials.spawn
  Admin:
    default: false
    prefix: '&8[&cAdmin&8]&7'
    permissions:
    - '*'
  Wlasciciel:
    default: false
    prefix: '&8[&4Wlasciciel&8]&7'
    permissions:
    - '*'
users:
 
Tekst ten NIE jest mojej roboty pochodzi on ze strony:
http://www.mpcforum.pl/topic/986310-tut-skonfigurowany-plugin-permissionsex/

I jest napisany przez użytkownika

MrVisoxTM

Dobra. Jeżeli juz mamy ten plik to kopiujemy go i wklejamy w plik permissions.yml.

Teraz zapisujemy i robimy restart serwera. Po tych czynnościach będziemy mieć rangę "Gracz"

Aby dać sobie własciciela wpisujemy w konsoli komende: pex user (twoj nick) group set Wlasciciel.

Teraz mamy wlasciciela.

 

 

To by było na tyle w tym poradniku na koniec napiszę jeszcze najważniejsze komendy admina, Do zobaczenia !

 

 

                                ______________________________________________

 

                                                                  Komendy

                                ______________________________________________

 

 

/ban (gracz)  - banuje gracza

/tempban (gracz) (czas np. 24h, 2min) - banuje gracza na określony czas

/op (gracz) - nadaje opa

/deop (gracz) - zabiera opa

/whiteliset add (gracz) - dodaje gracza do białej listy

/whitelist remove (gracz) - usuwa gracza z białej listy

/pex user (gracz) group set (ranga) - nadaje range

/mute (gracz) - wycisza gracza, ta sama komenda anuluje wyciszenie gracz

/kick (gracz) - wyrzuca gracza z serwera

 

 

Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego materiału pod warunkiem napisania kto jest właścicielem artykułu. Część artykułu jest własnością użytkownika

MrVisoxTM Do zobaczenia !

Opublikowano

Co do /tempban to nie w minutach tylko ogólnie czas np.

/tempban Didiax 24h- banuje didiaxa na 24godziny

Dostepne czasy

S-sekundy

Min-minuty

H-godziny

Day-dni

M-miesiace

Years-lata

Pamietajcie zeby pomiedzy liczba a czasem nie dawac spacji.

Poradnik przydatny ale wystartuje serwer w 45%. Dla zielonych ok.

 

Masz like:-)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

To by było na tyle w tym poradniku na koniec napiszę jeszcze najważniejsze komendy admina, Do zobaczenia !

 

 

                                ______________________________________________

 

                                                                  Komendy

                                ______________________________________________

 

 

/ban (gracz)  - banuje gracza

/tempban (gracz) (czas np. 24h, 2min) - banuje gracza na określony czas

/op (gracz) - nadaje opa

/deop (gracz) - zabiera opa

/whiteliset add (gracz) - dodaje gracza do białej listy

/whitelist remove (gracz) - usuwa gracza z białej listy

/pex user (gracz) group set (ranga) - nadaje range

/mute (gracz) - wycisza gracza, ta sama komenda anuluje wyciszenie gracz

/kick (gracz) - wyrzuca gracza z serwera

 

Podstawowe?

Ty chyba nie znasz tego pojęcia.

To jest tylko kilka komend administracyjnych i wcale nie podstawowych... a wręcz wylosowanych..

 

 

Zezwalam na kopiowanie i rozpowszechnianie tego materiału pod warunkiem napisania kto jest właścicielem artykułu. Część artykułu jest własnością użytkownika

MrVisoxTM Do zobaczenia !

 

Część artykułu jest jego własnością tak?

To w takim razie gdzie jest "część" napisana przez niego i umieszczona w tym artykule?

Podałeś tylko link DO JEGO TEMATU, co nie uprawnia go do bycia współzałożycielem, a ty nie miałeś prawa napisać, że jest poradnik jest własnością tego użytkownika. (Nie mam nic do MrVisoxTM'a)

Poza tym jak już robisz poradnik, to przynajmniej wszystko tłumacz, a nie tłumacz się tym, że ktoś inny już coś takiego napisał...

Cześć!

Jeżeli odpowiedziałem akurat w tym temacie, którym się interesujesz lub sam go założyłeś to wiedz, że dopóki nie rozwiążemy problemu, zagwozdki, czy po prostu nie rozwiejemy Twoich wątpliwości będę śledzić ten temat.

 

Nie rzucam słów na wiatr, więc i ty też tego nie rób.

 

Pozdrawiam,

S0L1D3R

Opublikowano

Ogólnie poradnik spoko, tylko mógłbyś troche ulepszyć go graficznie bo wszystko jest zbyt chaotycznie napisane. Dam plusika za starania ;)

// jest też kilka błędów orto.

Member | Mentor Minecraft

nothing else.

Opublikowano

Wszystkie podstawowe treści które tutoriał miał przedstawić są pokazane. bardzo ładnie. Szkoda że taki ubogi graficznie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Może wszystkie podstawy podstaw są pokazane i to doceniam, ale całość się zlewa.

Dodaj jakieś zdjęcia, czcionki zmień, kolor i będzie git :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...