Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jak zrobić w skrypcie ...


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak zrobic w skrypcie aby bylo tak, ze jak nowy gracz wejdzie na serwer i sie zaloguje dostaje 64 butelek expa i wykonuje sie komenda /broadcast Witamy nowego gracza! Ale dopiero tak ma sie dziac jak nowy gracz sie zaloguje nie wejdzie na serwer!!! Dlaczaego jak ja mam w skrypcie "on first login" daje itemy nawet jak gracz sie nie zaloguje dlaczego tak to jest? Napisze mi ktos ten skrypt?

Opublikowano

Bo event PlayerLoginEvent odpowiada polaczeniu sie gracza z serwerem :>
Zrob on command "/register" i potem sprawdzaj czy wpisal odpowiednia ilosc argumentow

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Na skyrptach się nie znam ale to banalny język więc:

 

on join:

[tab]if players use command "register":

[tab][tab]give player 64 <id_exp_bottle>

[tab][tab]broadcast "Witamy gracza %player%!"

 

 

Jakoś tak , jeżeli nie zadziała to przepraszam ;P

XUQQ6QZ.png

Opublikowano


 

@EventHandler

public void onJoin(PlayerJoinEvent e)

{

final Player player = e.getPlayer();

if (!player.hasPlayedBefore())

{

ItemStack butelka = new ItemStack(Material.EXPERIENCE_BOTTLE, 64);

 

Opublikowano

@Edit (poprawiłem wiadomość przy wejściu pierwszego gracza)

Zamień znak + na jeden tab aby skrypt działał poprawnie.

Opis skryptu:

  Po pierwszym wejściu gracza wyświetla się informacja o nowym graczu.

  Po wpisaniu komendy /register nawet jeżeli hasło jest za krótkie bądź za długie gracz dostaje 64 butelki expa.

  Przy ponownym wpisaniu komendy /register gracz już nie dostaje itemów dla nowego gracza (aby gracze nie pozyskiwali darmowych itemów).

Skrypt:

variables:
+firstitems.player.%player% = 0
on command "register":
+if {firstitems.player.%player%} is 1:
++add 64 Bottle o' Enchanting to player
++set {firstitems.player.%player%} to 0
++stop
on first join:
++broadcast "&aWitamy nowego gracza &7%player% &ana serwerze!" # Wiadomosc przy wejsciu pierwszego gracza (gdzie %player% to nazwa gracza) #
++set {firstitems.player.%player%} to 1

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...