Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Skrypt blokowanie budowania na danym terenie.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak zrobić że gdy gracz jest na regionie "NAZWA' to nie może budować/kłaść itemów?

 

 

WIEM ŻE MOŻNA ZROBIĆ TO PRZEZ WORLDGUARD

KOMENDĄ:

/rg flag NAZWA build deny

 

ALE JA TO CHCE PRZEZ SKRYPT, JAK KTOŚ NAPISZE O TYM @up POLECI OD RAZU ZGŁOSZENIE

Opublikowano

@Up

Kolego, Skript nie działa z WorldGuardem, a o możliwości tworzenia regionów/terenów za pomocą tego pluginu nie słyszałem.

Jeżeli słyszałeś, podeślij mi źródło.

 

Możesz napisać własny skript z uzyciem właśnie WorldGuarda :P

Gracz po wpisaniu komendy wywołuje to:

Konsola zaznacza pod nim pozycję 1 i 2. (//pos 1, //pos 2);

Po wykonaniu tych komend, niech powiększy teren o daną liczbę kratek w każdą stronę (Tworzy kwadrat) (//outset <liczba>);

Po powiększeniu terenu, konsola wykonuje za gracza komende (/rg define <nazwa> <Gracz-Grupa>);

Po stworzeniu regionu, ustawia flagę budowania tylko dla właścicieli/a (/rg flag <nazwa_regionu> <deny> <-g:grupa);

 

Gotowe.

Mógłbym Ci napisać takowy skript, ale nie wiem, czy znajdę czas.

 

@EDIT

Przepraszam Cię.

Zanim się skapnąłem, że piszę o całkowicie innej rzeczy, o którą ty prosisz.

Twojego sposobu nie da się wykonać za pomocą Skirptu. Skript nie jest połączony z WG, więc nie masz szans, żeby Skript wypalił.

Jeszcze raz sorka.

 

Pozdrawiam

S0L1D3R

 

PS: Mam nadzieje, że pomogłem.

Nie liczę na +, ale jak chcesz możesz dać.

Cieszę się, że mogłem pomóc.

Powodzenia!

Cześć!

Jeżeli odpowiedziałem akurat w tym temacie, którym się interesujesz lub sam go założyłeś to wiedz, że dopóki nie rozwiążemy problemu, zagwozdki, czy po prostu nie rozwiejemy Twoich wątpliwości będę śledzić ten temat.

 

Nie rzucam słów na wiatr, więc i ty też tego nie rób.

 

Pozdrawiam,

S0L1D3R

Opublikowano

@up -.-

 

Jest taka możliwość używając coś w stylu

If player is in the region "nazwa":

    set {antybuild.nazwa.%player%} to 1

On leaving region "nazwa":

    set {antybuild.nazwa.%player%} to 0

 

Ale mi to coś nie działa (Pisane na szybko, więm ze błędy

 

on build:

    If {antybuild.nazwa.%player%} is 1:

         cancel event

on break:

tak samo jak up (czy jakoś inaczej :D)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...