Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaki kod na kliknięcie w ekran w C#?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka.

Mam taką część kodu :

if (Input.GetKeyUp("space"))

Czyli gdy naciśniesz klawisz "Spacja" wykona jakąś tam akcje.

A jest coś, żeby jak się kliknie w ekran? Czyli na jave jest "touch", a jest coś w tym stylu do c#?

Opublikowano

To ten kod ma wyglądać tak? Bo mi jakoś nie działa, sory dopiero próbuje ;p

if (Input.GetTouch(i).phase == TouchPhase.Began)

Pamiętaj, że kod jest pod C#, anie pod jave.

Opublikowano

spróbuj
 

if (Input.GetTouch(0).phase == TouchPhase.Began)
{
    //to co ma się dziać
}
Opublikowano

Dzięki!!! Działa :D.

A jeszcze do serii głupich pytań (Dopiero się uczę)

Jak wyśrodkować te przyciski? Chcę aby były na środku ekranu, i jeszcze jak przypisać do tego żeby przycisk "Graj" przenosił do sceny graj?

 


 

// JavaScript
function OnGUI () {
    // Make a background box
    GUI.Box (Rect (10,10,100,90), "Menu");

    // Make the first button. If it is pressed, Application.Loadlevel (1) will be executed
    if (GUI.Button (Rect (20,40,80,20), "Graj")) {
        Application.LoadLevel (1);
    }

    // Make the second button.
    if (GUI.Button (Rect (20,70,80,20), "test")) {
        Application.LoadLevel (2);
    }
}
Opublikowano

Wrzuciłeś kod w JS, ale pamiętam że chciałeś c#.
Tutaj masz skrypt wyświetlający dwa przyciski na środku:
 

using UnityEngine;
using System.Collections;

public class knefle : MonoBehaviour {

	void OnGUI()
	{
		if(GUI.Button (new Rect(Screen.width/2 - 40, Screen.height/2 - 15, 80,20),"Graj"))
		{
			Application.LoadLevel (1);
		}
		if(GUI.Button(new Rect(Screen.width/2 - 40,Screen.height/2 + 15, 80,20),"test"))
		{
			Application.LoadLevel(2);
		}
	}
}

W przypadku, w new Rect dwie pierwsze wartości odpowiadają kolejno za: odległość od lewej krawędzi, odległość od góry. Dwie kolejne za szerokość i wysokość przycisku.

Moja rada na przyszłość: Jeśli robisz grę na urządzenia mobilne, staraj się nie używać OnGUI. Niewiele jest rzeczy w Unity, które są w stanie zarżnąć telefon/tablet właśnie tak jak OnGUI.

EDIT:
Zacząłem się wymądrzać, a zapomniałem o Twoim drugim pytaniu odnośnie przenoszenia do innej sceny. Upewnij się, że w File -> Build Settings masz dodane sceny do których chcesz przechodzić.

Opublikowano

Dzięki, że masz do mnie cierpliwość. OnGui nie będę używał dzięki tobie. A w jaki sposób może to zarżnąć telefon?

Opublikowano

Może trochę przesadziłem z tym "zarżnięciem", ale rysowanie OnGUI jest trochę pamięciożerne. Minimalnie lepszym pomysłem jest np. GuiTexture z wrzuconym skryptem.

Opublikowano

Jak pamięciożerne to napewno odpada. Ta apka musi być w 100% wydajna. A da się do grafiki przypisać akcje czyli np. Przycisk?

Opublikowano

Sory, że Cię jeszcze męcze, ale jak się znasz to muszę z Ciebie wyciągnąć już wszystko.

Masz jakiś pomysł żeby przed rozpoczęciem gry było odliczanie 3,2,1..?

Opublikowano

Możesz zrobić IEnumerator, który wywołasz przy starcie.

Opublikowano

No nie wiem. 

Znalazłem coś takiego:

using UnityEngine;
using System.Collections;

public class Example : MonoBehaviour {
void Start() {
print("Starting " + Time.time);
StartCoroutine(WaitAndPrint(2.0F));
print("Before WaitAndPrint Finishes " + Time.time);
}
IEnumerator WaitAndPrint(float waitTime) {
yield return new WaitForSeconds(waitTime);
print("WaitAndPrint " + Time.time);
}
}

I jak dodaje ten skrypt do gry to mi ta gra zaczyna wywalać błędy. Może robię coś źle?

Opublikowano

Jeżeli wywala błędy to wklej je tutaj. Chyba nie do końca sprawdziłeś co ten skrypt robi, zanim go dodałeś. To jest PRZYKŁAD, w jaki sposób działa IEnumerator.

 

 

Swoją drogą:
Wygląda na to, że ten temat zaczyna się robić konwersacją, która nikogo oprócz nas niespecjalnie obchodzi. Proponuję przejście na PM.

Opublikowano

Zauważyłem.

I jeszcze to na serio ostatnie pytanie w tym temacie.

Bo pokazałeś jak wyśrodkować menu.

Ale nie wiem jak to zastosować do obrazka.

Co by było trzeba zrobić?

Opublikowano

Zmień transform.position.x na screen.width/2 - (połowa szerokości obrazka) i transform.position.y na screen.height/2 +/- ile sobie życzysz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...