Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kilka pytań dotyczących pisania stron.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jestem zielony w tych sprawach , proszę o szczere odpowiedzi ;) :

1. Czy strony robi się w jakiś programach czy lepszy będzie do tego nasz Notepad++?

2. Który język najlepszy na początek? (Troszeczkę czytałem ostatnio o HTML+ CSS )

3. Co to jest ASP.net?

Gdyby mi się jeszcze coś przypomniało to dopiszę :)

Opublikowano

1. Strony robisz albo w programie w którym przeciągasz elementy na stronę, ale to nie jest programowanie, albo w kodzie.

Oprócz Notepad++

(IDE - zaawansowany program podkreślający, kolorujący poprawiający i pokazujący błędy w KODZIE)

  • NetBeans for PHP (PHP, HTML/5)
  • Microsoft WebMatrix (PHP + ASP.net + Node.JS + HTML/5)
  • Dodatek do Eclipse

2.

  1. HTML TO PODSTAWA!!! CSS TEŻ!!! (nigdy nie rób "stylu" w elementach to znaczy: <body bg-color="red"> używaj lepiej CSS)
  2. CSS to też podstawa, chodzi o wygląd strony.
  3. Wart o się uczyć HTML5 bo to przyszłość.
  4. JavaScript - Skrypty, i jQuery Zaawansowana biblioteka do JS
  5. PHP lub ASP.NET (logowanie rejestracja, obsługa baz danych, wszystko po stronie serwera)

3.

ASP.net to jest takie jakby dodatek do ASP, poprawiający prawie wszystko, używany jest przez Microsoft Server albo ISS nie wiem.

ASP/.net jest podobny do PHP, to znaczy, oferuje podobne funkcje, typu Bazy Danych, Logowanie rejestracja, CMS, Blog, Forum. 

(...) dzieli się na wersję C# i VisualBasic (różni się dość bardzo)

 

Proszę nie traktować mojego opisu o ASP jakoś..... po prostu ja piszę w PHP i trochę znam ASP

 

PS: Looknij na ASP.NET Razor

Opublikowano

Jeśli ch

 

 

W teori? Niczym oprócz nowych znaczników.

W praktyce? Ogólnie nowym "stylem" robienia stron.

HTML to nie 'nowy styl' a technologia w połączeniu z CSS3 i Canvas możesz wykonać nawet skomplikowane animacje.

 

Jeśli chodzi o edytor to polecam Adobe Dreamweaver, niestety jest to komercyjna aplikacja (wcale nie tania) i świetnie współpracuje z Adobe Photoshop.

Notepad++ nie posiada w standardzie wiele możliwości ale możesz pobrać wiele pluginów które wspomogą Twoją pracę.

od takich ogłoszeń jest dział Metin2 - pomoc na serwerze.

Opublikowano

Na codzień używam Sublime Text 3.
Bogata biblioteka języków. Znacznie skraca czas :)

Jeśli pomogłem to zamiast gdzie kol wiek klikać najlepiej wejdź na stronę http://www.pajacyk.pl i kliknij.
W ten sposób pomogłeś. Czy to takie trudne aby wykonywać tą czynność codziennie?

Opublikowano

A Panowie , osobiście jakiego edytora używacie na codzien ?

Dreamweaver, jeśli chcesz na PW mogę ci dać link do dobrego kursu video.

Notepad++ (głównie ze względu kolorowania składni wielu języków programowania)

od takich ogłoszeń jest dział Metin2 - pomoc na serwerze.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...