Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Bezpieczne Wyłączanie Serwera Na 100% :)


Gość PanZagłady

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich !

 

Pewnie niektórzy nie mogą nadążyć z napisaniem komendy LOGOUT zaraz po komendzie ./STOP . W ten sposob moze sie wykrzaczyc czesc serwera i trzeba naprawiac badz na nowo backup wgrywac co musze przyznac jest dla wszystkich wkurzajace.

 

Moj poradnik bedzie dotyczył tylko jednej komendy :P , ktora niejednemu z was ulatwi prowadzenie i wylaczanie serwera z luzikiem bez strachu, ze nie zdazycie wklepac LOGOUT.

 

W systemach LINUX i UNIX (czyli nasz FreeBSD) można łączyć kilka komend ze sobą naraz :) .

 

&& - To jest traktowane jako AND czyli po polsku ,, i " 

 

Teraz wykorzystajmy && do uproszczenia wyłączenia serwera i wylogowania.

 

 ./stop && logout 

- i tak bezpiecznie wylaczacie najpierw serwer i pozniej wylogowuje was :). Bez utraty danych i mozliwego wykrzaczenia plikow serwera.

 

UWAGA WAZNE!!

Proszę zwracać uwagę na kolejność komend łączonych. Bo jeśli dacie np:

 logout && ./stop 

to moze wywolac niepozadany efekt dzialania niz zamierzone.

Po prostu pierwsza komenda od lewej bedzie traktowana jako 1 do wykonania . I tak kazda nastepna .

 

Mysle ,ze ten tutek Wam sie przyda.

 

Dodam ,że funkcje AND ( && ) mozna wykorzystywac w wielu zadaniach ;) by ulatwiac sobie zycie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

PanZagłady.

  • 8 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...