Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy dobrze zrobiłem zadanie :D


Gość TeeD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam


 


Dziś rozpocząłem Kurs c++


i utknąłem na parę godzin przy tym zadaniu ( wiem trochę długo :P)



http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/Poziom-1/Obsluga-strumienia-wejsciowego/12

i chce się spytac czy dobrze rozwiązałem zadanie bo nie wiem czy nadal ćwiczyć to czy iść dalej


kod:



#include <iostream>
#include <conio.h>

int main()
{
float liczba1;
float liczba2;
float liczba3;

std::cout << "podaj liczbe 1 : " << std::endl;
std::cin >> liczba1;
std::cout << "Wczytalo?? " << std::cin.good() << std::endl;
std::cout << "Niewczytalo?? " << std::cin.fail() << std::endl;
std::cin.clear();
std::cin.sync();

std::cout << "podaj liczbe 2 : " << std::endl;
std::cin >> liczba2;
std::cout << "Wczytalo?? " << std::cin.good() << std::endl;
std::cout << "Niewczytalo?? " << std::cin.fail() << std::endl;
std::cin.clear();
std::cin.sync();

std::cout << "podaj liczbe 3 : " << std::endl;
std::cin >> liczba3;
std::cout << "Wczytalo?? " << std::cin.good() << std::endl;
std::cout << "Niewczytalo?? " << std::cin.fail() << std::endl;
std::cin.clear();
std::cin.sync();

std::cout << "Twoja liczba 1 to : " << std::endl;
std::cout << liczba1;

std::cout << "Twoja liczba 2 to : " << std::endl;
std::cout << liczba2;

std::cout << "Twoja liczba 3 to : " << std::endl;
std::cout << liczba3;


bool sukces3 = std::cin.good();


getch();

return 0;
}

Z góry dzięki :]


Opublikowano

Przecież masz przykładowe wywołanie programu na obrazkach, wprowadź te same dane i sprawdź czy wyjdzie CI to samo.

Na 1 rzut oka dobrze.

Na przyszłość używaj:

using namespace std;

wtedy zamiast std::cin piszesz po prostu cin

Opublikowano

Z "using namespace std;" to wiem tylko zacząłem tak to skończę tak :P

 

ogólnie program działa dobrze ale nie jestem dokładnie pewien z funkcja "bool" bo z nią działa i bez niej działa (mi się zdaje ze źle ja dodałem ale raczej nie wpływa na działanie programu )

Opublikowano

Na przyszłośc polecam zamiast

std::cout << "Twoja liczba 3 to : " << std::endl;
    std::cout << liczba3;

to zrób coś takiego

using namespace std;

cout << "Twoja liczba 3 to : \n" << liczba3;

Czytelniejsze i wydajniejsze :]

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...