Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak z LG L3 i innych urządzeń z Androidem 2.3.6 zrobić Androida 4.0.4


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam w tym poradniku wyjaśnię wam jak z Androida 2.3.6 przerzucić się na Androida 4.0.4

 

A więc pierwsze co musimy zrobić to zrootować nasze urządzenie :)
 

Jeśli ktoś nie wie jak to zrobić zapraszam do króciutkiego poradnika 

 

 

Aby zrootować telefon należy posiadać

- SuperOneClick 1.7 with RageAgainstTheCage for L3(pobierzecie go na chomikuj lub chwilke poszukajcie w google
Teraz przechodzimy do telefonu i włączamy Debugowanie USB oraz tryb połączenia Oprogramowanie PC

W tym kroku musimy odpalić naszego SuperOneClick w prawym górnym rogu znajduje się małe okienko "Exploit" z dwoma opcjami
-psneuter oraz rageagainstthecage

Wybieramy to rageagainstthecage
Teraz w lewym górnym rogu klikamy Root i czekamy aż program nie wyświetli komunikatu o tescie roota :) Polecam kliknąć Yes wyskoczy wam wtedy informacja czy pomyślnie zrootowano telefon potem wyskoczy informacja o dotacji :D czy.. coś takiego klikamy No Tutaj polecam na słabych komputerach nic nie robić poprostu czekać aż telefon się zrootuje (Program może zawiesić się na minutkę ale to dlatego że wypakowywuje tam jakieś pliki

Brawo właśnie zrootowałeś telefon!

 

Pobieramy Gapps czyli sklep play itp gdyż w samym Cyanogen'ie nie ma Sklepu Google oraz aplikacji takich jak Gmail itp poszukajcie w google wiele czasu to nie zajmie :)

 

Będzie nam oczywiście też potrzebny sam CyanogenMod którego pobierzecie tutaj -

http://download.cyanogenmod.org/?device=e400

(chyba nie muszę dawać skanu. )

 

UWAGA! jest to link pod cyanogenmod'a na LG L3 jeśli chcesz wgrać go na inne urządzenie po lewo jest lista modeli!

 

Pamiętajcie by zrzucić te pliki na KARTĘ SD

 

Gdy już mamy root'a przechodzimy do telefonu i instalujemy aplikację Rom Menager. Pobierzecie go z google a nawet ze sklepu :]

 

Jeśli mamy zainstalowany Rom Menager odpalamy go pokaże on nam wiadomość o tym że robimy wszystko na własną odpowiedzialność i Rom menager nie ponosi konsekwencji za zepsucie twojego telefonu

Klikamy ok. Nie bójcie się nic wam się nie zepsuje

Klikamy Zaflaszuj ClockworkMod Recovery poprosi was o wybranie modelu. W naszym wypadku będzie to Lg Optimus L3 klikamy i czekamy aż Clockwork nam się zafaszuje.

 

Gdy już wyskoczy nam okienko o pomyślnym zaflaszowaniu klikamy Uruchom ponownie w trybie Recovery

 

Terez mamy takie okienko 20120707_191902.jpg

Klikamy wipe data/factory reset

i będziemy musieli klawiszami Vol +/- zejść w rubrykę Yes wipe data/factory reset i przyciskiem Power akceptować

teraz klikamy install zip from sdcard

Następnie Choose zip from sdcard

I znajdz miejsce w którym zapisałeś Rom (CyanogenMod'a)

Teraz instaluje się CyanogenMod  Gdy już nam się zainstaluje ponownie pokaże nam się ta tabelka z obrazka Klikamy Reboot system now i buala mamy Androida 4.0.4 

Tutaj będze stał na Logu CM9 ale czekajcie to tak jakbyście robili ustawienia fabryczne poprostu musicie chwilke poczekać ;)

 

Co do instalacji Gapps robimy to tak samo tylko bez wipe data/factory reset

 

Klikamy install from sd card

choose zip from sdcard

i wybieramy gapps

czekamy aż się zainstaluje i reebot ;)

Tutaj wyskoczy okienko z aktualizacją nowych apek czyli gmail'a sklepu play itp trzeba chwilke poczekać

 

UWAGA! Jeśli coś Ci nie działa np. telefon resetuje się stoi w miejscu na obrazku LG pisz w tym temacie.

 

Kilka Uwag dotyczących CM9 

 

Jeśli telefon Ci się wiesza należy zmienić początkową tapetę i nie ustawiać Animowanych gdyż mogą ale nie muszą powodować lagi telefonu :)
Kolejną opcją jest wejście w Ustawienia ->Wydajność Odznaczyć Dithering A zaznaczyć Przezroczystość 16-bitową

Jest opcja zwiększenia pamięci takiej na instalowanie apek wchodzimy w Ustawienia -> Wydajność -> Zarządzanie pamięcią i zaznaczamy Oczyszczanie zasobów
By ustawienia były przyjęte przez telefon należy uruchomić go ponownie!

 

 

Jeśli ktoś ma jakiś problem w godzinach 20-15 pisać na gg 38684459

21278_23_03_12_11_09_58.png

Opublikowano

niestety huawei move balance nie posiada żadnych romów tak więc cm9 też nie wejdzie :(

21278_23_03_12_11_09_58.png

Opublikowano

A czym się różni sposób wygrywania CM'a na L3 od sposobu na np. Note 3?

 

niczym , poza tym każdy ma swoje recovery i rom
Pytanie należało do retorycznych, ale dziękuję za odpowiedź.

17052109001382846035.png


Opublikowano

niczym , poza tym każdy ma swoje recovery i rom

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

@up jeśli masz włączonego antywirusa to wyłącz ochornkę i wypakuj ponownie SuperOneClick

2 rzeczą jest to że musisz mieć włączone debugowanie USB !

21278_23_03_12_11_09_58.png

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Dziękuje za poradnik, poradziłem sobie, okazało się, że w złe miejsce dałem ROM'a, w końcu jak się robi po nocy to błędy się też popełnia 

Opublikowano

Sam robiłem na moim starym lg l3 wgrywanie cyanmogenmod 9 lecz wgrywalem zgodnie z filmem na YouTube i jest to bardzo łatwe

"Rób co chcesz" - 3 słowa które sprawiają że kompletnie nie wiesz co robić

 

Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...