Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Produkcja muzyki -pytania do producentów [fl studio electro house]


ComeBack.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zajmuje się ktoś produkcją muzyki ? pisać w temacie mam kilka pytań co do gatunku electro house .

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

Opublikowano

Jak robie melodie to przez caly utwor ma byc taka sama ? Czy np refren inny np jakis rozbudowany drop ?

 

I czy lepiej robic muzyke z wokalem czy bez ? Co latwiej jest ?

 

I czy moglbys mi napisac schemat co mniej wiecej uzyc , jaka wtyczke ? ,

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

Opublikowano

Jak robie melodie to przez caly utwor ma byc taka sama ? Czy np refren inny np jakis rozbudowany drop ?

Ma się zmieniać ;) Do dropu użyj innej melodii. A przed dropem niech melodia powoli się rozkręca, dochodą nowe dźwięki, efekty itp. Wsłuchaj się jak inne piosenki są robione.

 

 

I czy lepiej robic muzyke z wokalem czy bez ? Co latwiej jest ?

Wiadome, że łatwiej bez wokalu. Żeby podkład współgrał z wokalem musi być odpowiednia tonacja. Na razie ćwicz bez wokalu.

 

 

I czy moglbys mi napisac schemat co mniej wiecej uzyc , jaka wtyczke ? ,

Wtyczek jest dużo, to już kwestia upodobania. Ja polecam Massive, Sylenth1 i Nexusa, dosyć często z nich korzystam.

Opublikowano

Ma się zmieniać ;) Do dropu użyj innej melodii. A przed dropem niech melodia powoli się rozkręca, dochodą nowe dźwięki, efekty itp. Wsłuchaj się jak inne piosenki są robione.

 

 

Wiadome, że łatwiej bez wokalu. Żeby podkład współgrał z wokalem musi być odpowiednia tonacja. Na razie ćwicz bez wokalu.

 

 

Wtyczek jest dużo, to już kwestia upodobania. Ja polecam Massive, Sylenth1 i Nexusa, dosyć często z nich korzystam.

Bardziej mi chodziło co użyć np do loada np plucked ? czy co ?

 

I czy opłaca się wykrecać dźwięki , czy lepiej pobrać sample od

Vengeance  - electro shock ,  dirty ?

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

Opublikowano

 

Bardziej mi chodziło co użyć np do loada np plucked ? czy co ?

Nie ma określonego schematu. Rób jak uważasz ;D

I czy opłaca się wykrecać dźwięki , czy lepiej pobrać sample od

Vengeance  - electro shock ,  dirty ?

Na początek raczej korzystaj z gotowców. Dopiero, gdy trochę oswoisz się z obsługą FLa i masteringiem zacznij coś kręcić swojego.

Opublikowano

 

 

Bardziej mi chodziło co użyć np do loada np plucked ? czy co ?

Nie ma określonego schematu. Rób jak uważasz ;D

I czy opłaca się wykrecać dźwięki , czy lepiej pobrać sample od

Vengeance  - electro shock ,  dirty ?

Na początek raczej korzystaj z gotowców. Dopiero, gdy trochę oswoisz się z obsługą FLa i masteringiem zacznij coś kręcić swojego.

 

robić skomplikowane melodie  , czy wystarczy prosta (trzymająca się kupy) melodia   i    refren z dropem na sekwencerze . ?

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...