Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zagrać w Minecraft na kontrolerze?


Kubgge

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym was poinformować, że ten poradnik


otrzymał X miejsce w konkursie


na poradniki do Minecraft :D


 


 


 


Witajcie w moim pierwszym poradniku. :D


 


Dziś pokaże Wam jak zagrać w Minecraft'a na padzie/kontrolerze do PC


 


Z góry mówię: Nie jest to żaden mod, lub program który przerabia Minecraft.


Jest to program ZEWNĘTRZNY.


 


Program ten nazywa się JoyToKey, i możecie go pobrać za darmo ze strony 



http://joytokey.net/en/download

. Polecam pobrać z CNET :)


 


Tu macie podpisane guziki, czyli np. X to 1 itp.


post-817647-0-05637600-1392545911.jpg


 


Wiem, nie jestem mistrzem Painta :c


 


Po pobraniu pierwsze co robimy to nowy profil.


 


Jeśli już to zrobiliśmy wchodzimy w zakładkę Options i ustawiamy w Show/Hide Buttons na Show all axes (8 way + POV x 2)


 


post-817647-0-30791000-1392546334_thumb.png


 


Po czym idziemy w zakładkę Joystick 1 i ustawiamy.


 


Ja wam pokaże takie optymalne wg. mnie ustawienie.


 


Aby podpisać dany przycisk na klawisz naciskamy na niego 2x LPM


 


Teraz naciskamy Stick1: ← dwa razy LPM i wybieramy A


 


post-817647-0-35345600-1392547091.png


 


Tak samo robimy z innymi tylko, że z innymi literkami.


 


Stick1: →  D


Stick1: ↑   W


Stick1: ↓    S


 


Teraz mamy Stick2 czyli użyjemy tego jako mysz (obracanie kamery)


 


Klikamy 2x LPM na Stick2: ← i wchodzimy w zakładkę Mouse, wcześniej było Keyboard.


 


Mouse Emulator ustawiamy -80 w Cursor movement


 


post-817647-0-72508800-1392548962.png


 


Teraz, robimy tak samo jak wcześniej tylko teraz z Stick2: →


 


Ustawiamy na 80


 


 


post-817647-0-10788100-1392549447.png


 


Wiem, to długa praca, ale się opłaca.


Nawet rym zrobiłem xD


 


Teraz mamy kamerę w górę, ale jak? Tak samo? Podobnie.


 


Wchodzimy na Stick2: ↑ i ustawiamy na 80 pokrętłem w górę


 


post-817647-0-61687600-1392551947.png


 


To samo robimy ze Stick:2 ↓ tyle, że w dół.


 


Mamy teraz Axis'y 5-ki


 


Ja ustawiłem na LPM (Bicie, Niszczenie) na lewy trigger, a PPM na prawy.


 


Więc. Naciskamy 2x na Axis5 (<0), wchodzimy w Mouse i ustawiamy na przycisk Right


 


post-817647-0-43365700-1392553158.png


 


To samo robimy z Axis5 (>0), tyle że ustawiamy na Left


 


Mamy już kamerę, poruszanie się, przyciski LPM i PPM, to teraz Skok, Ekwipunek, Menu oraz dodatkowo Chat, F3, F5, F2 itp.


 


Najlepiej korzystać z tego screena na samej górze.


 


Ja ustawię spację na przycisk X


 


to Button 1, więc naciskam dwa razy na Button 1 i wybieram:


 


post-817647-0-91180300-1392554199.png


 


I tak robię z resztą wg. tego:


 


post-817647-0-05637600-1392545911.jpg


 


 


 


Po tym jak przypisałeś klawisze...


 


 


 


Dobra, mam już przypisany Menu, Skok, Ekwipunek. Ale jak przewijać sloty?


 


 


Prosta sprawa. Wchodzimy w opcje guziku 5 i ustawiam w zakładce Mouse funkcję Wheel rotation, ustawiam na -15


 


post-817647-0-79205800-1392554510.png


 


Teraz to samo tylko że guzik 6 ustawiam na 15


 


post-817647-0-70099500-1392554598.png


 


To już chyba  Koniec.


Więc dzięki za obejrzenie poradnika. Mam nadzieję, że pomogłem.


 


 


Jeśli chcesz mnie poprawić lub ocenić pisz śmiało w komentarzach. 


 


 


       Dzięki i czeeeść :0


 


 


Chciałbym też podziękować użytkownikowi Kacki™


za pomoc.


 


Z mojego miejsca uważam, że troszkę mu przeszkadzałem ale ciii... ;)


76561198054187876.png
Opublikowano

Bardzo mi się podoba twój poradnik, wszystko jest ładnie opisany i to coś ,,nowego" na MPC w tym dziale :)

avatar_14518339374nlip.jpg


 


 


,,Vape is good, vape is my life"

Opublikowano

Super poradnik. Wszystko dobrze opisane i coś zrozumiałem :D Trochę brakuje mi grafik. Jak będziesz chciał napisy to pisz na PW.

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...