Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Zapowiedź][SkyBlock][Questy][VPS][NoPremium]SkyPolska - trudny skyblock z questami.


▒Kiszka▒

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1392487983-U632594.png

 

 

 

1392483576-U632594.png

Adres IP: skypolska.gomc.pl

Typ: SkyBlock z Questami

Sloty: 150

PVP: Na arenie (z utratą EQ)

Moby: Na wyspach

Premium: nie wymagane

Wersja: 1.6.4

 

 

 

 

1392483172-U632594.png

W trosce o wygodę gry na naszym serverze bez lagów zamówiliśmy aż 14GB ramu. Na SkyBlockach średnio 50slotów bierze od 2 do 3GB, dlatego u nas jest tego nieco więcej.

 

 

 

 

1392482688-U632594.png

[GA]KichaMCPL

[GA]KashtanPL

[GM]Azawan

[GM]SabretohPL

[Hoster]aQnael

 

 

1392483384-U632594.png

 

 

Questy

Zapewne dużo osób czytających tą prezentację myśli, że kolejny nudny SkyBlock, a questy są jako dodatek. Niestety, ale nie. Gdy tworzysz wyspę, masz na niej same podstawowe itemy. Jeśli chodzi o gospodarkę, posiadasz tylko jedno drzewo i nasiono pszenicy. Aby zdobyć np. inne rodzaje drzew, kaktusy, czy marchewki, musisz wykonać questy. 24/7 dostępne są te najważniejsze, typu drwal, farmer. Są również tzw. eventowe, czyli do zdobycia masz cenniejsze itemy. Jeśli chodzi o normalne, zdobywasz itemy potrzebne do rozwoju, a na końcu coś cennego.

 

 

Przepustki

Przepustki do zamku i nether to kolejne urozmaicenie gry. Król posiada dobrze płatny quest, a żeby się do niego dostać, musisz zdobyć pozwolenie. To samo nether, do którego nie jest łatwo się dostać.

 

 

Craftingi

Nowe craftingi m. in. spawnera, który znajdziecie na spawnie. Aby go stworzyć, musisz mieć gwiazdę netherową poprzez questy.

 

Bonusy

Dodaliśmy kilka SuperItemów, które mają ciekawe możliwości. Wystarczy kliknąć prawym trzymając je w ręce.

  • Po zjedzeniu diamentu, jesteś niewidzialny przez 30 sekund.
  • Po zjedzeniu brodawki, jesteś odporny na ogień przez 2 minuty.
  • Po zjedzeniu sztabki złota, masz siłę przez 40 sekund.
  • Po zjedzeniu trzciny, masz szybkość przez 20 sekund.
  • Po zjedzeniu sztabki żelaza, odnawia ci się zdrowie.

Aby nie było za łatwo na PVP dla bogatych, jeśli użyjesz bonusu, możesz zrobić to ponownie dopiero po 5 minutach.

 

 

 

 

 

Zdjęcia z servera i krótki opis.

 

 

sbqx.png

 

Drwal, u którego zdobędziesz sadzonki każdego rodzaju drzew.

 

yq1e.png

 

Karczmarz jest jako ozdoba, jednak niebawem planujemy zrobić bimber, który da się u niego kupić.

 

wu5q.png

 

Biolog, do którego będziesz dostarczać itemy z mobów za ciekawe nagrody.

 

8y8s.png

 

Hodowla zwierząt, gdzie zdobędziesz poprzez questy jaka spawnujące zwierzęta.

 

wt6j.png

 

Farmer, który będzie podstawowym questem. To właśnie on pomoże Ci rozwinąć gospodarkę rolną na wyspie.

 

f67g.png

 

Alchemik, który wtajemniczy was z tajniki tworzenia magicznych eliksirów.

 

kwk1.png

 

Arena PVP, to jedyne miejsce w zamku, gdzie można wejść bez przepustki.

 

shcq.png

 

Widok z dworu zamku. Jest to tylko kawałek tego budynku, jednak ss przedstawia wioskę.

txt pack na ss - by Misa

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania dla Kackiego i Tiestooo za grafiki :)

Upoważniam KashtanPL do odświeżania tematu.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Serwer zapowiada się bardzo ciekawie, screeny prezentują dopracowaną mapę, a znając kichę pluginy też są na najwyższym poziomie.

Czy będzie otwarta rekrutacja na moderatora?

Opublikowano

Serwer zapowiada się bardzo ciekawie, screeny prezentują dopracowaną mapę, a znając kichę pluginy też są na najwyższym poziomie.

Czy będzie otwarta rekrutacja na moderatora?

 

Na razie nie, gdyż nie wiemy jak się innym ten pomysł urozmaicenia sky blocka spodoba. Jeśli będzie już trochę osób, dajmy 50 w godzinach szczytu, otworzymy rekrutację na moderatora.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Serwer zapowiada się bardzo ciekawie, screeny prezentują dopracowaną mapę, a znając kichę pluginy też są na najwyższym poziomie.

Czy będzie otwarta rekrutacja na moderatora?

Znając Kashtana*

Ja w tym siedzę xD

 

 

 

Start przełożony na jutro o godzinie 18:30

Jest to spowodowane problemami technicznymi.

Pozdrawiamy.

Opublikowano

Na SkyBlockach średnio 50slotów bierze od 2 do 3GB, dlatego u nas jest tego nieco więcej.

 

Bardzo ciekawe, ale gówno prawda. Nie wiem skąd masz takie informacje.

 

 

Przepustki do zamku i nether to kolejne urozmaicenie gry. Król posiada dobrze płatny quest, a żeby się do niego dostać, musisz zdobyć pozwolenie. To samo nether, do którego nie jest łatwo się dostać.

 

Tak bardzo logiczne. Jeszcze ta składnia, mmm ;_;

To samo tutaj.

 

Aby go stworzyć, musisz mieć gwiazdę netherową poprzez questy.

 

 

 

 

 

Wystarczy kliknąć prawym trzymając je w ręce.

 

Prawym czym?

 

 

Serwer zapowiada się bardzo ciekawie, screeny prezentują dopracowaną mapę, a znając kichę pluginy też są na najwyższym poziomie.

 

Oh, ta mapa jest tak biedna i chujowa, że już nawet nie mogę na nią patrzeć. Ah, no tak. Pluginy jest tak bardzo skonfigurować, że nazywa się to zaawansowanym poziomem zarządzania serwerem.

 

 

Jeśli będzie już trochę osób, dajmy 50 w godzinach szczytu

 

To po jaką cholerę jest dostępne 140 slotów? ._.

Opublikowano

Bardzo ciekawe, ale gówno prawda. Nie wiem skąd masz takie informacje.

 

 

Tak bardzo logiczne. Jeszcze ta składnia, mmm ;_;

To samo tutaj.

 

 

 

 

 

Prawym czym?

 

 

Oh, ta mapa jest tak biedna i chujowa, że już nawet nie mogę na nią patrzeć. Ah, no tak. Pluginy jest tak bardzo skonfigurować, że nazywa się to zaawansowanym poziomem zarządzania serwerem.

 

 

To po jaką cholerę jest dostępne 140 slotów? ._.

 

 

Co do 1 wypowiedzi, mam znajomych 2, co mają server skyblock. Do jednego z nich kiedyś miałem dostęp przez panel i wiem ile ramu na takie coś, więc jak się nie znasz to proszę o nie wypowiadanie się.

 

2 wypowiedź. Jak nie znasz języka polskiego i nie wiesz jak można zastąpić niektóre słowa, aby były poprawne, to nie komentuj. Pierw sprawdź w słowniku.

 

3 wypowiedź. A jest coś co można powiedział "prawym/lewym" prócz przyciskiem myszy?

 

4. wypowiedź. Widzę zazdrość :D

 

5. Bo mamy taką potrzebę, to nasza sprawa ile dajemy na start. Jak nam się będzie podobać, damy nawet 10000slotów. (ps. nie 140 tylko 150)

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

@UP

1. Gówno mnie obchodzą wasze statystyki przy niskim obciążeniu serwera. Miałem swoich kilka serwerów skyblock i wiem, że nawet 10 graczy może serwer obciążyć w 20%, 16GB.

2. Ja nie znam języka polskiego? To ty nie potrafisz poprawnie spleść słówek w zdaniu, aby to jakoś wyglądało.  O interpunkcji już nie wspomnę.
3. Nie rozumiem, napisz to jeszcze raz uwzględniając poprawność językową.

4. Ohh, bardzo zazdroszczę tak gównianej mapy.

5. No tak, to wasza sprawa, ale jest to kompletnie bez sensu. Nie będę dalej w to brnął. Palec mi się obsunął i przypadkiem kliknąłem 4 zamiast 5, a ty z kolegą już robicie jakby nie wiadomo co :3

 

P.S Przyjmij krytykę na "twarz". Popracuj nad serwerem, a myślę, że będzie jeszcze lepszy. Wyraziłem swoje zdanie, a twój kolega obraża mnie na forum publicznym. To tylko sugestie, więc nie musicie się spinać miśki. Możemy dalej prowadzić tą dyskusję, lecz na pw. Nie chcę Ci pompować tematu moimi przemyśleniami.

Opublikowano

Serwer jest oparty na gównianych skryptach czy pluginach?

 

Skrypty są na questy i bonusy, oraz komendy typu /pomoc etc.

 

Na resztę są pluginy.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

Zapowiada się świetnie :) Zagram na 100%, a jeżeli rekrutacja będzie ON to także postaram się mieć swój wkład w serwer :)

Opublikowano

Hmm, zawsze uważałem cię za pewnego rodzaju autorytet, który tworzy serwery na najwyższym poziomie. Ale to co pokazałeś tutaj odwróciło wszystko, prezentacja do najokazalszych nie należy, ale to nie ona mnie zawiodła.

 

Co do mapy, jest słabo wzorowana na styl "skyblockowy", ale wykonana w miarę porządnie i ciekawie.

 

Jednak zastanawiając się nad sensem rozgrywki, to nie dodajesz nic bardzo wartościowego. Gracz buduje wyspę, ale zamiast kupić itemy w sklepie za pieniądze, dostaje je od npc, za inne itemy.

 

Brakuje czegoś, co gracz by chciał jak najszybciej zdobywać, co motywowało by go do 6 godzinnej gry. Dobrym pomysłem było zaczerpnięcie rpg, ale ty to ledwo palec zamoczyłeś. Pomyśl, gdybyś dodał np. czczenie bogów greckich/rzymskich, za co dostawał byś określone łaski np. strzelenie piorunem w innego gracza, dar z niebios w postaci desek itp.I  dopiero zlepek takich przeróżnych pomysłów może przynieść ci prawdziwy dopracowany serwer.

 

Jest jeszcze sprawa, że te questy, które są "sercem" serwera są w skript napisane, co świadczy jedynie o tworzeniu serwera z pośpiechem i niedokładnością.

 

Oczywiście słabsze serwery często łagodniej oceniam, jednak od redaktora wymaga się czegoś więcej.

1390684250-U762298.png

Opublikowano

Czekam na start, bo ma się rozumieć że jest za 36 min?

Opublikowano

Hmm, zawsze uważałem cię za pewnego rodzaju autorytet, który tworzy serwery na najwyższym poziomie. Ale to co pokazałeś tutaj odwróciło wszystko, prezentacja do najokazalszych nie należy, ale to nie ona mnie zawiodła.

 

Co do mapy, jest słabo wzorowana na styl "skyblockowy", ale wykonana w miarę porządnie i ciekawie.

 

Jednak zastanawiając się nad sensem rozgrywki, to nie dodajesz nic bardzo wartościowego. Gracz buduje wyspę, ale zamiast kupić itemy w sklepie za pieniądze, dostaje je od npc, za inne itemy.

 

Brakuje czegoś, co gracz by chciał jak najszybciej zdobywać, co motywowało by go do 6 godzinnej gry. Dobrym pomysłem było zaczerpnięcie rpg, ale ty to ledwo palec zamoczyłeś. Pomyśl, gdybyś dodał np. czczenie bogów greckich/rzymskich, za co dostawał byś określone łaski np. strzelenie piorunem w innego gracza, dar z niebios w postaci desek itp.I  dopiero zlepek takich przeróżnych pomysłów może przynieść ci prawdziwy dopracowany serwer.

 

Jest jeszcze sprawa, że te questy, które są "sercem" serwera są w skript napisane, co świadczy jedynie o tworzeniu serwera z pośpiechem i niedokładnością.

 

Oczywiście słabsze serwery często łagodniej oceniam, jednak od redaktora wymaga się czegoś więcej.

 

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy questami w skrypcie, które są dopracowane, a w pluginie, które nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Nie ma sklepu, gdyż jak ktoś miał np. farmę trzciny 30x30 to można powiedzieć, że przeszedł grę i ma wszystko, bo 20 minut rośnie i sprzedaje po kilka stacków. Ma 50 spawnerów i pro wyspę, a tutaj musisz się pomęczyć trochę by to zrobić. Głównie chodziło nam o to, by nie był on za łatwy. Co do czczenia bogów, dobry pomysł, ale to 1 edycja i zobaczy się jak pójdzie. Oczywiście w trakcie rozgrywki będą wprowadzane nowości.

 

Dobrze zauważyłeś, na praktycznie każdym skyblocku, spawn też jest sky, a u nas nie. Chciałem tym pokazać odmienność servera od innych. Jeśli graczom się to w większości nie spodoba, bez problemu za jakiś czas zrobimy nowy spawn sky.

 

 

A tak na marginesie, za pół godziny start, zapraszamy wszystkich.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

17 minut, już się nie mogę doczekać :)

(jeśli ten post jest niezgodny z regulaminem to proszę o PW, zamiast warna, ponieważ nie jestem pewien)

Opublikowano

Start przełożony na jutro ok. 18:30 z powodu włamania na panel.

 

Hacker usunął i pozmieniał skrypty, oraz ustawienia permissions/essentials, których nie jesteśmy w stanie szybko naprawić, gdyż sam backup wgrywa się przez ok. godzinę.

 

Przepraszamy najmocniej i jutro będzie skrzynia z jakimiś itemami na przeprosiny.

MPC Hejter Team Leader

Opublikowano

O której start? :)

 

Za 20 minut.

 

W zamian za błąd wczorajszy, pierwsze 3 osoby dostaną następujące itemy na start:

 

1 - 10 diamentów, 7 żelaza

2 - 6 diamentów, 5 żelaza

3 - 4 diamenty, 3 żelaza

MPC Hejter Team Leader

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...