Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Prośba o złożenie zestawu do internetu podatnego na modernizację


Eraken

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć! Chciałbym złożyć sobie komputer do przeglądania internetu + youtube bez ścinek. Może mieć zintegrowaną kartę, może mieć procesor 1 rdzeniowy. Musi mi się nie zacinać na internecie i być podatnym na jakieś ulepszenia, zatem musi być w dobrej obudowie. Co kilka miesięcy będę zmieniał kolejno : płytę główną, procek, karta, ram, zasilacz itd. Dysk już mam . Czyli potrzebuje dobrej obudowy, ale z jak najsłabszymi, najtańszymi częściami na których będę mógł przeglądać kilka stron w chromie i oglądać filmy na youtoube bez ścin. Komputer z którego teraz to piszę ma dokładnie takie parametry : Intel pentium 4 cpu 3.00 GHz, 1 gb ram. Karta pewnie zintegrowana, zasilacz też słaby, ale działa na nim youtube i to bardzo płynnie, i właśnie taki komputer jest mi potrzebny, tak do 200 zł ( obudowa ma wynieść ok 100 zł, taka typowa do gier, reszta z zasilaczem ma być z ok. 2000 roku, do internetów ) z góry dzięki.

Ps.

Znalazłem już procek który mnie interesuje : 

http://allegro.pl/intel-pentium-4-processor-516-1m-c-2-93-ghz-sl8j9-i3942250273.html

 . Pozostaje dobra obudowa, karta graf. , zasilacz, ram, płyta główna itd.

21515.jpg

Opublikowano

Znalazłem kartę graficzną która cie zainteresuje a mianowicie geforce 4 mx 440

Mały ss:

33dzk3c.jpg

banner.png


Zapraszam serwer freebuild + działki + prace

Opublikowano

Nie kupuj tego procesora, to oddam Ci za darmo P4 pod LGA775 (nie pamiętam jaki model).

Straszna padaka, nawet do neta gówniany procesor.

Lepiej by wyszło wziąć taniego PDC E21xx.

Opublikowano

Weź odpuść ten syf. Już Ci napisałem, co najlepiej kupić.

http://allegro.pl/raiden-procesor-intel-dual-core-e2140-1-60-ghz-i3920553297.html

Najlepszy stosunek jakość/cena.

Do tego szukaj na tablicy jakiś starych śmieciowych płyt + DDR2. CO do zasilacza - wystarczy używany Fortron 350W.

I tak najlepiej wyjdzie zakup Celerona G1620. Za 200-250zł wyrwiesz zestaw cep+MOBO+RAM, do tego zasilacz i dysk, karty nie potrzebujesz, bo od tych śmieci, co podajesz i tak zintegra będzie wydajniejsza.

Opublikowano

A czemu dno? bo miałem nadzieje, ze bede mial ten i już w przyszłości nie będę musiał żadnego kupywać żeby zagrać w lol'a. A są jakieś tanie 2 rdzeniowe z taktowaniem 2.00ghz+ ? I wtedy biorę taki,wkladam do nowej obudowy dokupuje sobie ram+plyte głowną+ zasilacz+ stację do płyt. Później zmieniam to i dokupuje kartę graficzną. 

btw. o jakim procku piszesz? I czy mozesz mi znalzec jakis w miarę sensowny zestaw z dobrą obudową za te 250zł na allegro/tablicy ? Bo nie znam się za bardzo i nie wiem na co patrzeć

Ps

Sorry,że nie ma w wiekszosci polskich znaków, mój laptop ledwo już pracuje...

21515.jpg

Opublikowano

E2140/60 DO 30zł, za więcej nie bierz 60.

Byle jaki coolermaster za 30-40zł

Fortron 350/Chieftec 350 - 50zł

MOBO już musisz poszukać, nie podam Ci modeli, bo to zależy od okazji. - ~60zł

2GB RAM DDR3 (2x1GB) - 40zł

AC Freezer 7 - ~35zł

HDD - pod S-ATA 40GB za 30zł

Opublikowano

Mam    u siebie komputer na chodzie (ale nie ma kabla od zasilacza ) ktory ma ok. 10 lat. Jest w nim płyta główna k758x, ram jakieś 1gb ok. i zasilacz 300w "codegen".  Jest w nim jeszcze jakiś procek amd ( ukruszony rdzen prawdopodobnie, na pewno ma urwany radiator więc go nie odpalałem ) , do tego karta graficzna gf4 mx 4000 128m ( tyle że ta blaszka jest niebieska, nie czarna czy biała.) Obudowa to ta :

 http://sklep.k3.pl/zdjecia/C9600054.JPG 

Nada sie cos z tego oprocz obudowy? :)

Bo jak nie to tu jest procek + zasilacz + obudowa które chce kupić : 

http://allegro.pl/nowa-obudowa-atx-logic-fvat-gw-i3935577875.html
 http://allegro.pl/procesor-intel-pentium-dual-core-e2160-gw-fv-i3875145945.html http://allegro.pl/extra-cichy-zasilacz-fortron-350w-trwaly-gw-12-mcy-i3949884664.html

21515.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...