Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mega projekt mapy GTA San Andreas (realistyczni przechodnie, policja ingerująca w bójki, samochody i wiele więcej)


Latreso

Ankieta:  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się projekt (nie chodzi o postęp prac tylko sam pomysł)?

  2. 2. Jak widzi ci się sam postęp prac ?

    • Przewspaniały :)
    • Ujdzie
    • Sczerze wątpię, czy projekt wypali, ale jak będzie, to z chęcią zagram :)
    • Nie ma szans na powodzenie tego projektu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chwilowo zamykam projekt ze względu na to,

że samemu nie chce się tak budować jak w kilka osób.

 

 

 

Jeżeli znajdą się minimum 3 chętne osoby projekt ruszy na nowo.

Chętni mogą zgłaszać się poprzez PW, skype: lukasz.rzasa1 lub gg:25648057 (tu bywam najrzadziej)

 

 

 

 

 

 

 

Temat umieszczam w spoilerze:

Temat jest zamknięty, ale nie oznacza to, że nie ruszymy na nowo

Temat zostanie otwarty po wznowieniu prac nad mapą

 

 

1391973180-U336505.png

 

_____________________________________________________________________________

 

Najnowsze aktualizacje tematu:

 

 

+ zmieniono logo (dziękuję grafikowi jakin08)

+ dodano kolejne pytanie do ankiety

+ Dodano SCREENY

 

 

_____________________________________________________________________________

 

 

Mapa będzie przeznaczona zarówno do rozgrywki jednoosobowe

j jak i wieloosobowej.
(w rozgrywce multiplayer będą zabezpieczenia przed błędami modów w postaci autorskich skryptów i pluginów)

 

 

_____________________________________________________________________________

 

 

 

Po ukończeniu mapy, będzie ona zawierała następujące funkcje:
      (*) - oznacza, że ta opcja jeszcze nie jest możliwa do wprowadzenia, ale w miarę możliwości ją dodamy ;)

 

 

  • realistyczni przechodnie (agresywni, passywni, "bojaźlwi")
  • policja ingerująca na bójki / strzelaninę :O
  • samoloty, samochody, pociągi, rowery i inne
  • różnorodność broni palnej z amunicją
  • możliwość włamania się do prawie każdego domu
  • (*) możliwość zwiększania umiejętności
  • (*) poziom WANTED
  • (*) jeżdżące po ulicach samochody, po torach pociągi (bez ingerencji gracza-)
  • Dodatkowe elementy na mapie (jaskinie, strzelnica, paintball, itp.)
  • możliwość zakupu nieruchomości
  • realistycznie wyglądające ulice
  • misje wzorowane na oryginalnej grze (ale nie takie same i nie w tych samych miejscach)
  • (*) kreator postaci
  • (*) spodnie, koszulki, czapki, łańcuszki, gadżety
  • możliwość skoku  na spadochronie
  • możliwość wejścia do prawie każdego budynku, bloku, sklepu
  • możliwość wynajęcia/wykupienia ochroniarza
  • wewnętrzna waluta w postaci centów/dolarów (zrezygnowaliśmy z polskiej waluty złotego, aby urzeczywistnić rozgrywkę)
  • różnorodność skinów (skórek) postaci (przechodniów)
  • do budowy zostanie wykorzystane ponad 400 różnych bloków (głównie z modyfikacji), aby jak najidealniej odwzorować mapę
  • (*) możliwość podjęcia pracy w rozgrywce wieloosobowej (policja, dostawca, żołnierz, diler, sprzedawca) bądź założenia własnej firmy
  • ponad kilkadziesiąt, innych równie atrakcyjnych funkcji ;)
     

_____________________________________________________________________________

 

Postęp budowlany, techniczny:

 

 

 

 

To widok fragmentu mostu obok domu CJ:

chwilowo brak więcej :( buduję sam, potrzebuję WAS

 

e05k.png

 

 

 

postęp techniczny:

 

 

 

 

1j30.png

 

 

 

l028.png

 

 

 

7wuc.png

 

 

 

67n.png

 

 

 

eb0e.png

 

 

 

2dmi.png

 

 

rnxz.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________

 

Nabór na stanowiska:

(Obecnie posiadam serwer 15 slotów / 2 mies. w celu budowy projektu)

(Jestem w stanie powiększyć ilość slotów lub przedłużyć serwer)

 


1.Budowniczy
2.Technik
3.Grafik
4.Łowna talentów
5.Przyszłe stanowiska (nieco później dostępne)
 

 

Jeżeli znasz się na przynajmniej jednej rzeczy z wymienionych przy stanowiskach PISZ !


Wzór podania:


Ile masz lat:
W czym najbardziej mógłbyś się przydać:
W miarę możliwości przykładowa praca(budowniczy musi):

Coś od siebie:
 

 

1.Budowniczy:


- tworzenie rzeźby terenu (WorldEdit, VoxelSniper)
- budynki ulice, przyroda, itp.
- wykończenie wnętrz
- "surowy podkład" (patrz do spoilera poniżej)

 

 

 

 

Screen zaczerpnięty z innego projektu (budowane aktualnie przez RagingMonkeys <- minecraftforum)

 

a2u9.jpg

 

 

 

 

2.Technik:


- tworzenie pluginów / skryptów
- tworzenie / modyfikowanie modyfikacji klientorskich
      - bloki, przedmioty, wymienione na liście wyżej (*), animacje, itp.
- Launcher pobierający potrzebne mody / mapę, itp.

 

 

 

3.Grafik:


- tworzenie tekstur: bloków, obrazów, skinów, ... do upodobnienia rozgrywki do GTA
- mile widziane osoby, które mogłyby zrobić ładną oprawę graficzną do tematu ;)

 

 

4.Łowca talentów:


- jeżeli znasz osobę, która z chęcią pomoże przy realizacji projektu - PISZ ! lub skontaktuj się z nią

 

 

 

5.Przyszłe stanowiska:




1.Fabulator (dostępny mniej więcej po ukończeniu 75% pierwszego miasta)
 

(jeżeli już teraz jesteś zainteresowany skontaktuj się ze mną, a ja w stosownej chwili napiszę gdy stanowisko będzie dostępne ;) )

 

- zarys fabuły (co będzie początkiem, które misje będą następowały po sobie, itd.)
- pisanie misji / dialogów (misje nie będą identyczne jak w SA, będą się różniły wątkiem, dostępnością oraz miejscem, zachowają jedynie charakter GTA)

 

 

 

2.YouTuber (już niedługo będziemy przedstawiać prace techniczne {jestem w momencie tworzenia miejsca do pokazania głównych możliwości,modów, itp.})

(jeżeli już teraz jesteś zainteresowany skontaktuj się ze mną, a ja w stosownej chwili napiszę gdy stanowisko będzie dostępne ;) )

 

- prezentacja ukończonych budowli, prac technicznych, możliwości rozgrywki
- gameplay
- mile widziana jakość HD, ładne brzmienie głosu (musi być po mutacji), lub duża liczba widzów

 

 

 

3.Beta-Tester (kiedy to tego nie wiemy :D )

 

- testowanie błędów w rozgrywce, mechanizmie gry, mapy, itd.

 

 

 

_____________________________________________________________________________

 

Lista osób w ekipie:


jakim08 - Grafik

 

_____________________________________________________________________________

 

Co w zamian za pomoc:


Zacznę może od tego, że ja robię to głównie dla pasji, nie zależy mi na zarobku. Ale jeżeli powstanie serwer na tej mapie możeciebyć pewni, że nie zapomnę o was :)

- Wyróżnienie w "sali chwały", która będzie się znajdować w miejscu spawnu przed rozpoczęciem gry.
- kontakt z ludźmi, którzy budują w minecraft wyłącznie dla pasji
- wyróżnienie na liście na MPCforum w tym temacie z odnośnikami do profilu
- udział w beta-testach
- Wyróżnienie na liście w launcherze z odnośnikiem tym razem do np. waszej strony internetowej
- jeżeli powstanie serwer (najpierw bierzemy się za singleplayer):

- $
- rangi

- "lepszy start"

 

- inne (teraz trudno określić)

 

_____________________________________________________________________________

 

Modyfikacje, z których będziemy korzystać do budowy mapy:

 

(na liście nie ma modów, które zostaną dołączone dopiero w momencie "upublicznienia" mapy, są to m.in.minimapa)

(Niektórym modyfikacjom zostaną zmienione tekstury)


- Asphalt mod Odnośnik do prezentacji moda
- Chisel Odnośnik do prezentacji moda
- TrainCraft Odnośnik do prezentacji moda
- Flan's mod Odnośnik do prezentacji moda
- pintball Odnośnik do prezentacji moda
- Custom NPC Odnośnik do prezentacji moda
- Backpack Odnośnik do prezentacji moda
- Bibliocraft Odnośnik do prezentacji moda
- Autorskie
(lista może być rozbudowywana, można pisać propozycje)

 

_____________________________________________________________________________

 

 

FAQ - pytania i odpowiedzi
(tutaj będziemy zamieszczać najważniejsze pytania, w celu ograniczenia spamu w temacie)

 

Pytanie: Ile potrwa budowa mapy ?
Odpowiedź: Tego to nikt narazie nie wie, trudno przewidzieć niektóre czynniki.

Pytanie: Jakiej wielkości przewidujecie zbudować mapę i czy budujecie od podstaw (pusta mapa) ?
Odpowiedź: Sczerze nawet nie liczyłem, ale postaramy się jak najberdziej zbliżyć się do skali 1:1, Tak budujemy na czystej mapie.

 

Opublikowano

Szczerze, to napewno nie będzie. Byli tacy którzy chcieli zrobić KOTOR'a z Minecrafta , mówili że niedługo beta testy i przez roku tego shitu nie było.

67726388604270515055.jpg

46910951821534372332.gif

 


Jeżeli Ci pomogłem LIKE!

Opublikowano

Projekt duzy, co do tego czy wypali to srednio.

Ale checi sie licza.

 

Moge pomoc jakos ;D

PW

585051449511123978085.jpeg

Opublikowano

No ale jednak już jest Taka mapa

 

rozgrywka paru YouTube'rów Nie wiem może to ta mapka ale To jest Los santos GTA San Andreas ;d

Opublikowano

Fajnie ale i tak nie wypali jak gta 5 minecraft

Potrzebna pomoc w robieniu grafiki/intra? Pisz! Znajdziesz mnie w pogaduszkach ;). Zagraj ze mną w Dead Island . Pisz na pw!

Opublikowano

CZAS ZAPREZENTOWAĆ

KILKA SCREENÓW

 

 

 

 

 

 

postęp budowlany:

(proszę o wyrozumiałość, narazie buduję sam, dlatego was potrzebuję)

(ja znam się głównie na "czystym podkładzie" - patrz do tematu)

 

 

 

 

 

z4ud.png

 

uw54.png

 

ten sam budynek z bliska:

 

ah2j.png

 

q0z5.png

 

xees.png

 

 

 

postęp techniczny:

 

 

1j30.png

 

l028.png

 

7wuc.png

 

67n.png

 

 

więcej screenów z postępu technicznego:

 

 

 

 

 

 

emfv.png

 

 


rnxz.png

 

 

2dmi.png

 

 

 

eb0e.png

 

 

 

To są bloki specjalne, na które można umieścić teksturę dowolnego bloku:

(na screenie jest około 0,1% wszystkich konfiguracji, nie licząc nakładanych tekstur)

 

 

 

z64d.png

 

 

 

 

 

czas odpowiedzieć na wcześniejsze komentarze:

 

_________________________________________________________________________________________________

 

0 screenów - scam, nie wystartuje na 100%, juz byli tu tacy co probowali.

 

Uwierz mi się uda, ale musi mi ktoś pomóc (w ekipie może być (na chwilę obecną) max 20 budowniczych)

_________________________________________________________________________________________________
 

@UP dobrze mówi. Zapał jest ale jeżeli będzie budowa mapki to sie im znudzi ponieważ jest to ogromny wysiłek.

 

Jeżeli będzie dużo budowniczych, to zawsze komuś "będzie się chciało"

_________________________________________________________________________________________________

 

Szczerze, to napewno nie będzie. Byli tacy którzy chcieli zrobić KOTOR'a z Minecrafta , mówili że niedługo beta testy i przez roku tego shitu nie było.

 

Nam się uda spokojnie ;)

_________________________________________________________________________________________________

 

Projekt duzy, co do tego czy wypali to srednio.

Ale checi sie licza.

 

Moge pomoc jakos ;D

PW

 

A w czym jeśli można spytać możesz pomóc ?
_________________________________________________________________________________________________

 

Już miał być metincraft tylko tam mieli ss a do dziś nie zbudowany.

 

A mieli tam w ogóle modyfikacje ?
_________________________________________________________________________________________________

 

Nie jedni już próbowali, stracicie zapał po kilku budowlach.

 

Tak jak koledze powyżej:

: Jeżeli będzie dużo budowniczych, to zawsze komuś "będzie się chciało"

_________________________________________________________________________________________________

 

No ale jednak już jest Taka mapa

 

rozgrywka paru YouTube'rów Nie wiem może to ta mapka ale To jest Los santos GTA San Andreas ;d

 

Ale na tamtej mapie nie ma modów

_________________________________________________________________________________________________

 

Fajnie ale i tak nie wypali jak gta 5 minecraft

 

Można trochę jaśniej, bo jakoś nwm o czym piszesz

_________________________________________________________________________________________________

 

Spróbować zawsze można, lecz nie masz 100% pewności, że serwer "wypali" 

 

Narazie zajmujemy się mapą przeznaczoną na singleplayer, jak wszystko wypali przerobimy na multiplayer

_________________________________________________________________________________________________

Opublikowano

Siemka.

Można z wami pobudować? Im więcej zapaleńców popierających pomysł tym większa szansa na powodzenie projektu :)

 

Przydam się na 100% + Nie mam co do roboty więc mogę tam przesiadywać godzinami z racji iż mam ferie :)

Jestem w miarę ogarnięty, mam 16 lat + mikro, więc i pogadać ze mną idzie :)

 

Jeżeli się zgodzicie podajcie mi Ip serwa na PW :)

Cześć!

Jeżeli odpowiedziałem akurat w tym temacie, którym się interesujesz lub sam go założyłeś to wiedz, że dopóki nie rozwiążemy problemu, zagwozdki, czy po prostu nie rozwiejemy Twoich wątpliwości będę śledzić ten temat.

 

Nie rzucam słów na wiatr, więc i ty też tego nie rób.

 

Pozdrawiam,

S0L1D3R

Opublikowano

Oh.. jak ja dawno nie byłem w dziale Minecraft (2010 <3). Widać że dużo się zmieniło shades.gif

 

3.Grafik:


- tworzenie tekstur: bloków, obrazów, skinów, ... do upodobnienia rozgrywki do GTA
- mile widziane osoby, które mogłyby zrobić ładną oprawę graficzną do tematu ;)

 

Hmm.. dawno się w to nie bawiłem hmmm.gif

Ale jeśli ciągle poszukujesz kogoś na stanowisko to możesz powitać dziobaka w teamie ;)

W tygodniu jestem "wolny" w grze.. znaczy jutro powinienem załatwić sobie grę xD A prawie codziennie jestem dostępny na gadu gadu / forum.

Więc nauczysz mnie grać "od nowa" + pomożesz w zainstalowaniu modów itp ;f

3t6EGVz.png

 

Opublikowano

Świetny projekt! Wypali na 100%!

 

PS. Literówka w temacie.

 

 

Lista osób w ekipie:


~Brak  :( (bopiero zaczynamy)

 

Opublikowano

Jeśli to wypali to napewno będziecie mieli wzięcie ;d mapka wygląda świetnie czekamy na następne ss :D

2579314424273501027542.png

Opublikowano

Świetny projekt! Wypali na 100%!

 

PS. Literówka w temacie.

 

Poprawione :)

 

 

Oh.. jak ja dawno nie byłem w dziale Minecraft (2010 <3). Widać że dużo się zmieniło shades.gif

 

 

Hmm.. dawno się w to nie bawiłem hmmm.gif

Ale jeśli ciągle poszukujesz kogoś na stanowisko to możesz powitać dziobaka w teamie ;)

W tygodniu jestem "wolny" w grze.. znaczy jutro powinienem załatwić sobie grę xD A prawie codziennie jestem dostępny na gadu gadu / forum.

Więc nauczysz mnie grać "od nowa" + pomożesz w zainstalowaniu modów itp ;f

 

No pewnie, szczególnie osobę z "Graphic team" i do tego moderatora :)

 

 

 

Jeśli to wypali to napewno będziecie mieli wzięcie ;d mapka wygląda świetnie czekamy na następne ss :D

 

jeden przed chwilą dodałem ("postęp budowlany, techniczny")

Opublikowano

Wzięcie będzie na 100%.

O ile projekt się uda.

Mam zamiar pomóc w budowie całego projektu (I tak mam w Ciu* czasu).

Jeżeli będe często na komputerze no i o ile Latreso poda mi IP, będę wsadzał screeny  z postępu budowlanego.

 

:)

:)

:)
:)
:)
:)
:)
:)
:)
:)
:)
:)
 

Cześć!

Jeżeli odpowiedziałem akurat w tym temacie, którym się interesujesz lub sam go założyłeś to wiedz, że dopóki nie rozwiążemy problemu, zagwozdki, czy po prostu nie rozwiejemy Twoich wątpliwości będę śledzić ten temat.

 

Nie rzucam słów na wiatr, więc i ty też tego nie rób.

 

Pozdrawiam,

S0L1D3R

Opublikowano

Projekt niby ''ciekawy'' ale myślę że lepszy by był w odsłonie map dla Survival Games, wyznaczone części miasta przeznaczyć na survival games :P  

Odpowiadasz na mój post? użyj opcji ''zacytuj'' to nie takie trudne

;)

a ja na pewno odpowiem.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...