Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Metin2 Jak zarabiać wojownikiem Body


ziomek5858

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Schemat budowy do expa

 

1. exp od 1 -10lvl

Zaczynając grę w ekwipunku posiadamy skrzynię ucznia, klikamy na nią i otrzymujemy pierwszą podstawową broń tj. miecz+0 i poty czerwone (m) i niebieskie (m).

By wbijać poziom zakładamy broń i idziemy zabijać dzikie psy i głodne dzikie psy (występują one obok miasta). Gdy wbijemy 5 poziom idziemy do strażnika mocy ciała wybierając profesję wojownik body, następnie wbijamy skille 3x aura i 1x berserk. Oczywiście podczas zabijania psów zbieramy yang i wszystkie przedmioty, które z nich wylatują i idziemy je sprzedać np. do handlarki różnościami, w tej chwili warto też krążyć wokół dozorcy i zbierać przedmioty, które wyrzucają inni gracze, są one zazwyczaj dużo więcej warte niż te które wylatują z psów i je też sprzedajemy. Teraz gdy uzbieramy około 100 000 - 150 000 yang zabieramy się za kupowanie i ulepszanie ekwipunku tak więc idziemy do handlarza zbrojami, kupujemy 5 bojowych tarcz, i 5 Mnisich zbr. płyt., następnie idziemy do handlarza broniami i kupujemy u niego 5 długich mieczy, później idziemy do handlarki, kupujemy tu 5 par butów, 5 drewnianych bransoletek, 5 drewnianych kolczyków i 5 drewnianych naszyjników (Uwaga! Na tym poziomie biżuteria nie jest wymagana. ) Teraz udajemy się koło kowala i dajemy mu przedmioty w celu ulepszenia, wszystkie przedmioty ulepszamy na +6 (ulepszamy każdy przedmiot pojedynczo),  gdy któryś z 5 przedmiotów wejdzie na +6 to resztę wyrzucamy. Teraz zakładamy cały ekwipunek i bierzemy się za wykonywanie zadań u NPC przy okazji wbijając kolejne lvl, a z takim ekwipunkiem nie powinniśmy mieć problemu z zabiciem dzików czy nawet niedźwiedzi o które warto się pokusić (dropiom z niego żółcie niedźwiedzia, cenne ulepszacze).

2. exp 10 - 20 lvl

Na tym lvl można expić na niedźwiedziach do 15 lvl a później zaprzysiężonych i bezdusznych. Na 15 lvl robimy podobnie jak wcześniej stożkowy miecz na +6 a na 18 zbroję Tygrysa na +6. W tym momencie możemy ponownie zbierać cenne przedmioty wyrzucane przez innych graczy i je sprzedawać. Teraz jeżeli dropnęło nam trochę żółci niedźwiedzia i białych wstęg, to możemy próbować ulepszyć tarczę, zbroję, hełm i miecz na +7 (oczywiście z ekwipunkiem na +6 nie powinniśmy mieć większych problemów w dalszym expie).

3. exp 20 - 30 lvl

Na tym poziomie powinniśmy się przenieść do m2 na polankę bić dzikusów lub expić w m1 do 25 lvl na zaprzysiężonych.

Jest to lvl na którym nie mamy większej możliwości zarobków (można dropić żółcie kawałki klejnotów i medale ale o tym w innym temacie), tak więc musimy się teraz trochę pomęczyć z dzikusami aż do 30 lvl. W międzyczasie warto na 26 lvl zrobić lwią zbroję na +4 a jeżeli mamy trochę kawałków klejnotów to na +5. Jeżeli wydropiliśmy kilka zardzewiałych ostrzy to można kupić i ulepszyć srebrny miecz na +5, nie warto zostawiać go na +4 ze względu na mniejsze obrażenia niż poprzedni miecz na +6. Jeżeli nie masz wprawy w panowaniu nad swoją bronią to warto zakupić też broń dwuręczną kosę bojową i zrobić ją na +4, jej wada jest to, że jest bardzo wolna i możesz nie zdążyć zabijać potworów gdyż one ciebie szybciej zabiją, posiada ona znacznie większą siłę uderzenia i większy zasięg. Na 25 lvl trzeba zrobić konia, który przyspieszy nasze przemieszczanie się.

4. exp 30 - 35 lvl

Jest to poziom na którym trudno zdobywa się doświadczenie, można je za to zdobyć dosyć szybko wykonując wszystkie misje na tych lvl. Od 30 poziomu otwierają się nowe możliwości zarabiania (o tym już w innym temacie), jednakże warto trochę zarobić choćby na dużo lepszą pierwszą broń na 30 poziom czyli FMS+9 lub RIB +9 z śr i um, nas w tym przypadku będzie interesował FMS +9 śr 10+. Jeżeli zarobiliśmy trochę yang to możemy też kupić Śmiert. Zbroję płytową +9 z 1000 - 2000 pz oraz żelazny hełm +9 no i warto też zainwestować w srebrną bransoletkę +9 gdyż doda ona 1200 pz i ebonitowe kolczyki +9, dodają 1600 pz i 12 siły. A jeżeli nie mamy funduszy to pozostaje nam expienie na dzikich łucznikach i generałach lub na początku doliny orków, na elit. orkach.

5. exp 35 - 50 lvl

Na tym lvl nie mamy zbyt wielu możliwości expa. Koniecznie na 35 lvl trzeba zrobić konia bojowego, a misji z nim związanej niedoświadczony gracz nie jest wstanie sam wykonać tak więc powinien zaprosić kogoś do pomocy, do grupy i zainwestować w ekwipunek szczególnie obronę i dobrą broń. Teraz gdy mamy możliwość bicia z konia lepszą bronią będzie RIB. Powinniśmy także zakupic jeżeli jeszcze jej nie mamy zbroję z + 1000 - 2000 pz, buty z + pz, naszyjnik z +pz, dobrze też posiadać trochę bonusu na orki np z 20% - 40%, lub mistyki. Jeżeli mamy taki ekwipunek to idziemy expić na czarne orki (BO) i ezoteryczne moby koło świątyni. Jeżeli nie było nas stać na lepszy ekwipunek, to nie mamy zbyt wielu możliwości expienia, zostają nam tylko pająki na początku pustyni lub elit. orki i orki zwiadowcy.  Skupmy się teraz na tym, że od 42 lvl każdy powinien juz posiadać solidny ekwipunek do expa czyli co najmniej: Smoczą +8, +9 z +1000-+2000 pz i kd +3 speeda i obrony lub +4 uchyłki i +4 obrony (z taką zbroją można expić aż do 61 lvl),  FMS lub RIB +9 śr 10 + lub FMS/RIB +5, +6 śr 30+ z kd krytyka +3,+4 i kd potwora +3,+4, żelazny hełm +9, srebrna bransoletka +9, buty z brązu +9 lub skórzane kozaki +9 dobrze jak by miały bonus + 1000 - +2000 pz,  przydaje się tez bardzo złoty naszyjnik lub naszyjnik z białego złota +9 może być z bonem + xpz, ebo kolczyki +9.

Ważne! Na 35 lvl warto zacząć robić buffa szaman smoka i jak najszybciej wbijać jego skille (pomoc smoka i błogosławieństwo). By wexpić buffa jednocześnie wystarczy zaprosić go do grupy i bić potwory. Postać Szaman Smok musi być na nowo założonym koncie.

Więcej informacji znajdziesz na moim blogu 1. exp od 1 -10lvl

Zaczynając grę w ekwipunku posiadamy skrzynię ucznia, klikamy na nią i otrzymujemy pierwszą podstawową broń tj. miecz+0 i poty czerwone (m) i niebieskie (m).

By wbijać poziom zakładamy broń i idziemy zabijać dzikie psy i głodne dzikie psy (występują one obok miasta). Gdy wbijemy 5 poziom idziemy do strażnika mocy ciała wybierając profesję wojownik body, następnie wbijamy skille 3x aura i 1x berserk. Oczywiście podczas zabijania psów zbieramy yang i wszystkie przedmioty, które z nich wylatują i idziemy je sprzedać np. do handlarki różnościami, w tej chwili warto też krążyć wokół dozorcy i zbierać przedmioty, które wyrzucają inni gracze, są one zazwyczaj dużo więcej warte niż te które wylatują z psów i je też sprzedajemy. Teraz gdy uzbieramy około 100 000 - 150 000 yang zabieramy się za kupowanie i ulepszanie ekwipunku tak więc idziemy do handlarza zbrojami, kupujemy 5 bojowych tarcz, i 5 Mnisich zbr. płyt., następnie idziemy do handlarza broniami i kupujemy u niego 5 długich mieczy, później idziemy do handlarki, kupujemy tu 5 par butów, 5 drewnianych bransoletek, 5 drewnianych kolczyków i 5 drewnianych naszyjników (Uwaga! Na tym poziomie biżuteria nie jest wymagana. ) Teraz udajemy się koło kowala i dajemy mu przedmioty w celu ulepszenia, wszystkie przedmioty ulepszamy na +6 (ulepszamy każdy przedmiot pojedynczo),  gdy któryś z 5 przedmiotów wejdzie na +6 to resztę wyrzucamy. Teraz zakładamy cały ekwipunek i bierzemy się za wykonywanie zadań u NPC przy okazji wbijając kolejne lvl, a z takim ekwipunkiem nie powinniśmy mieć problemu z zabiciem dzików czy nawet niedźwiedzi o które warto się pokusić (dropiom z niego żółcie niedźwiedzia, cenne ulepszacze).

2. exp 10 - 20 lvl

Na tym lvl można expić na niedźwiedziach do 15 lvl a później zaprzysiężonych i bezdusznych. Na 15 lvl robimy podobnie jak wcześniej stożkowy miecz na +6 a na 18 zbroję Tygrysa na +6. W tym momencie możemy ponownie zbierać cenne przedmioty wyrzucane przez innych graczy i je sprzedawać. Teraz jeżeli dropnęło nam trochę żółci niedźwiedzia i białych wstęg, to możemy próbować ulepszyć tarczę, zbroję, hełm i miecz na +7 (oczywiście z ekwipunkiem na +6 nie powinniśmy mieć większych problemów w dalszym expie).

3. exp 20 - 30 lvl

Na tym poziomie powinniśmy się przenieść do m2 na polankę bić dzikusów lub expić w m1 do 25 lvl na zaprzysiężonych.

Jest to lvl na którym nie mamy większej możliwości zarobków (można dropić żółcie kawałki klejnotów i medale ale o tym w innym temacie), tak więc musimy się teraz trochę pomęczyć z dzikusami aż do 30 lvl. W międzyczasie warto na 26 lvl zrobić lwią zbroję na +4 a jeżeli mamy trochę kawałków klejnotów to na +5. Jeżeli wydropiliśmy kilka zardzewiałych ostrzy to można kupić i ulepszyć srebrny miecz na +5, nie warto zostawiać go na +4 ze względu na mniejsze obrażenia niż poprzedni miecz na +6. Jeżeli nie masz wprawy w panowaniu nad swoją bronią to warto zakupić też broń dwuręczną kosę bojową i zrobić ją na +4, jej wada jest to, że jest bardzo wolna i możesz nie zdążyć zabijać potworów gdyż one ciebie szybciej zabiją, posiada ona znacznie większą siłę uderzenia i większy zasięg. Na 25 lvl trzeba zrobić konia, który przyspieszy nasze przemieszczanie się.

4. exp 30 - 35 lvl

Jest to poziom na którym trudno zdobywa się doświadczenie, można je za to zdobyć dosyć szybko wykonując wszystkie misje na tych lvl. Od 30 poziomu otwierają się nowe możliwości zarabiania (o tym już w innym temacie), jednakże warto trochę zarobić choćby na dużo lepszą pierwszą broń na 30 poziom czyli FMS+9 lub RIB +9 z śr i um, nas w tym przypadku będzie interesował FMS +9 śr 10+. Jeżeli zarobiliśmy trochę yang to możemy też kupić Śmiert. Zbroję płytową +9 z 1000 - 2000 pz oraz żelazny hełm +9 no i warto też zainwestować w srebrną bransoletkę +9 gdyż doda ona 1200 pz i ebonitowe kolczyki +9, dodają 1600 pz i 12 siły. A jeżeli nie mamy funduszy to pozostaje nam expienie na dzikich łucznikach i generałach lub na początku doliny orków, na elit. orkach.

5. exp 35 - 50 lvl

Na tym lvl nie mamy zbyt wielu możliwości expa. Koniecznie na 35 lvl trzeba zrobić konia bojowego, a misji z nim związanej niedoświadczony gracz nie jest wstanie sam wykonać tak więc powinien zaprosić kogoś do pomocy, do grupy i zainwestować w ekwipunek szczególnie obronę i dobrą broń. Teraz gdy mamy możliwość bicia z konia lepszą bronią będzie RIB. Powinniśmy także zakupic jeżeli jeszcze jej nie mamy zbroję z + 1000 - 2000 pz, buty z + pz, naszyjnik z +pz, dobrze też posiadać trochę bonusu na orki np z 20% - 40%, lub mistyki. Jeżeli mamy taki ekwipunek to idziemy expić na czarne orki (BO) i ezoteryczne moby koło świątyni. Jeżeli nie było nas stać na lepszy ekwipunek, to nie mamy zbyt wielu możliwości expienia, zostają nam tylko pająki na początku pustyni lub elit. orki i orki zwiadowcy.  Skupmy się teraz na tym, że od 42 lvl każdy powinien juz posiadać solidny ekwipunek do expa czyli co najmniej: Smoczą +8, +9 z +1000-+2000 pz i kd +3 speeda i obrony lub +4 uchyłki i +4 obrony (z taką zbroją można expić aż do 61 lvl),  FMS lub RIB +9 śr 10 + lub FMS/RIB +5, +6 śr 30+ z kd krytyka +3,+4 i kd potowra +3,+4, żelazny hełm +9, srebrna bransoletka +9, buty z brązu +9 lub skórzane kozaki +9 dobrze jak by miały bonus + 1000 - +2000 pz,  przydaje się tez bardzo złoty naszyjnik lub naszyjnik z białego złota +9 może być z bonem + xpz, ebo kolczyki +9.

Ważne! Na 35 lvl warto zacząć robić buffa szaman smoka i jak najszybciej wbijać jego skille (pomoc smoka i błogosławieństwo). By wexpić buffa jednocześnie wystarczy zaprosić go do grupy i bić potwory. Postać Szaman Smok musi być na nowo założonym koncie. 1. exp od 1 -10lvl

Zaczynając grę w ekwipunku posiadamy skrzynię ucznia, klikamy na nią i otrzymujemy pierwszą podstawową broń tj. miecz+0 i poty czerwone (m) i niebieskie (m).

By wbijać poziom zakładamy broń i idziemy zabijać dzikie psy i głodne dzikie psy (występują one obok miasta). Gdy wbijemy 5 poziom idziemy do strażnika mocy ciała wybierając profesję wojownik body, następnie wbijamy skille 3x aura i 1x berserk. Oczywiście podczas zabijania psów zbieramy yang i wszystkie przedmioty, które z nich wylatują i idziemy je sprzedać np. do handlarki różnościami, w tej chwili warto też krążyć wokół dozorcy i zbierać przedmioty, które wyrzucają inni gracze, są one zazwyczaj dużo więcej warte niż te które wylatują z psów i je też sprzedajemy. Teraz gdy uzbieramy około 100 000 - 150 000 yang zabieramy się za kupowanie i ulepszanie ekwipunku tak więc idziemy do handlarza zbrojami, kupujemy 5 bojowych tarcz, i 5 Mnisich zbr. płyt., następnie idziemy do handlarza broniami i kupujemy u niego 5 długich mieczy, później idziemy do handlarki, kupujemy tu 5 par butów, 5 drewnianych bransoletek, 5 drewnianych kolczyków i 5 drewnianych naszyjników (Uwaga! Na tym poziomie biżuteria nie jest wymagana. ) Teraz udajemy się koło kowala i dajemy mu przedmioty w celu ulepszenia, wszystkie przedmioty ulepszamy na +6 (ulepszamy każdy przedmiot pojedynczo),  gdy któryś z 5 przedmiotów wejdzie na +6 to resztę wyrzucamy. Teraz zakładamy cały ekwipunek i bierzemy się za wykonywanie zadań u NPC przy okazji wbijając kolejne lvl, a z takim ekwipunkiem nie powinniśmy mieć problemu z zabiciem dzików czy nawet niedźwiedzi o które warto się pokusić (dropiom z niego żółcie niedźwiedzia, cenne ulepszacze).

2. exp 10 - 20 lvl

Na tym lvl można expić na niedźwiedziach do 15 lvl a później zaprzysiężonych i bezdusznych. Na 15 lvl robimy podobnie jak wcześniej stożkowy miecz na +6 a na 18 zbroję Tygrysa na +6. W tym momencie możemy ponownie zbierać cenne przedmioty wyrzucane przez innych graczy i je sprzedawać. Teraz jeżeli dropnęło nam trochę żółci niedźwiedzia i białych wstęg, to możemy próbować ulepszyć tarczę, zbroję, hełm i miecz na +7 (oczywiście z ekwipunkiem na +6 nie powinniśmy mieć większych problemów w dalszym expie).

3. exp 20 - 30 lvl

Na tym poziomie powinniśmy się przenieść do m2 na polankę bić dzikusów lub expić w m1 do 25 lvl na zaprzysiężonych.

Jest to lvl na którym nie mamy większej możliwości zarobków (można dropić żółcie kawałki klejnotów i medale ale o tym w innym temacie), tak więc musimy się teraz trochę pomęczyć z dzikusami aż do 30 lvl. W międzyczasie warto na 26 lvl zrobić lwią zbroję na +4 a jeżeli mamy trochę kawałków klejnotów to na +5. Jeżeli wydropiliśmy kilka zardzewiałych ostrzy to można kupić i ulepszyć srebrny miecz na +5, nie warto zostawiać go na +4 ze względu na mniejsze obrażenia niż poprzedni miecz na +6. Jeżeli nie masz wprawy w panowaniu nad swoją bronią to warto zakupić też broń dwuręczną kosę bojową i zrobić ją na +4, jej wada jest to, że jest bardzo wolna i możesz nie zdążyć zabijać potworów gdyż one ciebie szybciej zabiją, posiada ona znacznie większą siłę uderzenia i większy zasięg. Na 25 lvl trzeba zrobić konia, który przyspieszy nasze przemieszczanie się.

4. exp 30 - 35 lvl

Jest to poziom na którym trudno zdobywa się doświadczenie, można je za to zdobyć dosyć szybko wykonując wszystkie misje na tych lvl. Od 30 poziomu otwierają się nowe możliwości zarabiania (o tym już w innym temacie), jednakże warto trochę zarobić choćby na dużo lepszą pierwszą broń na 30 poziom czyli FMS+9 lub RIB +9 z śr i um, nas w tym przypadku będzie interesował FMS +9 śr 10+. Jeżeli zarobiliśmy trochę yang to możemy też kupić Śmiert. Zbroję płytową +9 z 1000 - 2000 pz oraz żelazny hełm +9 no i warto też zainwestować w srebrną bransoletkę +9 gdyż doda ona 1200 pz i ebonitowe kolczyki +9, dodają 1600 pz i 12 siły. A jeżeli nie mamy funduszy to pozostaje nam expienie na dzikich łucznikach i generałach lub na początku doliny orków, na elit. orkach.

5. exp 35 - 50 lvl

Na tym lvl nie mamy zbyt wielu możliwości expa. Koniecznie na 35 lvl trzeba zrobić konia bojowego, a misji z nim związanej niedoświadczony gracz nie jest wstanie sam wykonać tak więc powinien zaprosić kogoś do pomocy, do grupy i zainwestować w ekwipunek szczególnie obronę i dobrą broń. Teraz gdy mamy możliwość bicia z konia lepszą bronią będzie RIB. Powinniśmy także zakupic jeżeli jeszcze jej nie mamy zbroję z + 1000 - 2000 pz, buty z + pz, naszyjnik z +pz, dobrze też posiadać trochę bonusu na orki np z 20% - 40%, lub mistyki. Jeżeli mamy taki ekwipunek to idziemy expić na czarne orki (BO) i ezoteryczne moby koło świątyni. Jeżeli nie było nas stać na lepszy ekwipunek, to nie mamy zbyt wielu możliwości expienia, zostają nam tylko pająki na początku pustyni lub elit. orki i orki zwiadowcy.  Skupmy się teraz na tym, że od 42 lvl każdy powinien juz posiadać solidny ekwipunek do expa czyli co najmniej: Smoczą +8, +9 z +1000-+2000 pz i kd +3 speeda i obrony lub +4 uchyłki i +4 obrony (z taką zbroją można expić aż do 61 lvl),  FMS lub RIB +9 śr 10 + lub FMS/RIB +5, +6 śr 30+ z kd krytyka +3,+4 i kd potowra +3,+4, żelazny hełm +9, srebrna bransoletka +9, buty z brązu +9 lub skórzane kozaki +9 dobrze jak by miały bonus + 1000 - +2000 pz,  przydaje się tez bardzo złoty naszyjnik lub naszyjnik z białego złota +9 może być z bonem + xpz, ebo kolczyki +9.

Ważne! Na 35 lvl warto zacząć robić buffa szaman smoka i jak najszybciej wbijać jego skille (pomoc smoka i błogosławieństwo). By wexpić buffa jednocześnie wystarczy zaprosić go do grupy i bić potwory. Postać Szaman Smok musi być na nowo założonym koncie.http://wojownikmetin2.bloa.pl/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...