Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Mega TUT] Przeglądarka Z KARTAMI! (Oparta na silniku IE)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1391686002-U429027.png

Poradnik, ma na celu pokazanie jak zrobić przeglądarke, z kartami.
Zapewne było dużo takich poradników, ale mało było jak zrobić Z kartami.

 

1391686177-U429027.png

 

Wpisujemy tak:

dim <byle jaka litera, lub np. jakis wyraz, ja wybiorę i> i As Integer = 1

Powinno wyglądać tak:

Public Class Form1
Dim i As Integer = 1
End Class

Okej, pierwsze kroki za nami!

 

Teraz dodajemy po kolei:

TabControl x1,

Button x8,

TextBox x1

 

Teraz sobie tam ustawiacie (bla, bla, bla).

 

Nazwy, buttonów:

Wstecz, Do przodu, Refresh, Stop, OK, Home, Nowa karta, Zamknij kartę

 

Zaczynamy od buttonu, o nazwie "Nowa karta".

 

Musimy pierw "zaincjować" (użyć dim) nazwę Browser

W tym celu wpisujemy:

dim Browser As New WebBrowser

Okej, to już ogarneliśmy design, i dimy.

 

1391686393-U429027.png

 

Teraz przyjdzie czas na karty.

Nazwa naszego buttonu to nowa karta, więc trzeba dodać do tego, skrypt który wywoła nowy "Page".

W tym celu posłuży komenda "Add".

Wpisujemy:

TabControl1.TabPages.Add("Nowa karta" & i)

 - dodaje nam tabpage, o nazwie nowa karta, a nasz dim "i" posłuży jako liczba.

 

Teraz taka funkcja, która jakby "ingeruje" w życie przeglądarki:

TabControl1.SelectTab(i - 1)

Taka najbardziej mniej potrzebna funkcja to browser name:

Browser.Name = "wb"

Teraz "doki" ?:

Browser.Dock = DockStyle.Fill

Główna funkcja przycisku:

TabControl1.SelectedTab.Controls.Add(Browser)

I ostatnia linijka:

i = i + 1

Teraz, skończyliśmy główny przycisk!

 

To co napisaliśmy w buttonie kopiujemy do Form1_Load, i radze zapisać :P.

 

Okej 2 z 3 głównych funkcji za nami, ale zaraz, czekaj! Gdzie jest 3 funkcja !?

A, no to jest button Usuń kartę.

 

I piszemy, właściwie.... UWAGA!..... Nie całe 4 linijki xD.

 

Odrazu podaje cały kod:

TabControl1.TabPages.RemoveAt(TabControl1.SelectedIndex)
If TabControl1.TabPages.Count = 0 Then
End
End If

Jak widzicie dodałem skrypt, jeżeli brakuje "TabPages" wyłącza przeglądarke, jak to znajome w Chrome lub Firefox.

 

Teraz, reszta buttonów.
 

Nie będę pisał wszystkich, bo wszystkie różnią się jednym wyrazem ;o.

Tu macie, przykładowo dla stop. Tam dajecie inne, nazwy, jakie mieliśmy mieć.

CType(TabControl1.SelectedTab.Controls.Item(0), WebBrowser).Stop()

Teraz w collection, usuwamy wszystkie karty, i możemy odpalić przeglądarke!

 

Koniec!

Mam nadzieję, iż pomogłem chociaż minimalnie.
I jeszcze dodam, iż wykryłem bug.
Bo, jak nadusimy dodaj, usuń, dodaj, wywala błąd ;/.

Będę starał się naprawić, i zedytuję post, jeżeli uda mi się naprawić. źródło: Angielskie YT

I dodam jeszczę, być może, za niedługo grafiki.

 

Wersje:

 

 

v. 1. - napisanie

v 1.2 - drobne poprawki

v 2.0 - grafika :)

 

 

BY ROBOTINVASION

NIE KOPIOWAĆ BEZ ZGODY.

76561198086159382.png

Opublikowano

Ale po chuj komu przeglądarka z silnikiem IE ...

 

btw. temat wałkowany setki razy był jest i będzie, a nie jest potrzebny. Zrób własny search engine i się pochwal a nie jakieś craapy.

Opublikowano

Ale po chuj komu przeglądarka z silnikiem IE ...

 

btw. temat wałkowany setki razy był jest i będzie, a nie jest potrzebny. Zrób własny search engine i się pochwal a nie jakieś craapy.

Spróbuj samemu stworzyć silnik -,-.

 

Jak podałem, nawet w nazwie tematu NA SILNIKU IE.

A jaki inny chcesz?

Poddaj do VB, jakiś silnik to lookne.

76561198086159382.png

Opublikowano

Spróbuj samemu stworzyć silnik -,-.

 

Jak podałem, nawet w nazwie tematu NA SILNIKU IE.

A jaki inny chcesz?

Poddaj do VB, jakiś silnik to lookne.

 

http://teamnibic.com/dlls/geckofx.html masz tu jak na tacy podany silnik do vb.

 

następnym razem jak coś wstawiasz, to się wysil. Wiem, ze napisałeś że na IE, ale po co 10000x program taki sam ? Było tego mnóstwo ...

Opublikowano

Hmm...
Z tego co widzę, to WebKit, jest do Visual Studio C#, a nie Visual Basic -.-

A co do gecko to jeszcze sprawdzę.

Ale nie gecko od firefoxa, tylko ten Geckofx, co podał RevoX
Może ktoś potrzebuje silnik IE, bo widziałem dużo "bez kart".

76561198086159382.png

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...