Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak złamać, zmienić hasło administratora, kiedy się go zapomni. (Windows 7)


Rzary.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio doświadczyłem akcji, że zapomniałem hasła do komputera i musiałem korzystać z wielu programów, żeby móc dalej korzystać z komputera. Chciałbym Wam pokazać sposób jak bez żadnych programów złamać takie hasło.

 

Będzie nam potrzebna jedynie płyta z systemem instalacyjnym.

 

1. Musimy zbootować płytkę z systemem operacyjnym.

2. Szukamy opcji ''Napraw komputer''

3. Wybieramy wiersz polecenia.

4. W konsoli wpisujemy:

copy c:\windows\system32\sethc.exe c:\

W ten sposób skopiujemy plik sethc.exe, który następnie podmienimy.

5. Wpisujemy:

copy c:\windows\system32\\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

Właśnie teraz zostały podmienione pliki.

6. Zatwierdzamy enterem i wpisujemy tak/yes

7. Po wszystkim resetujemy komputer i przechodzimy do okna logowania.

8. Wciskamy pięć razy shift. Wyskoczy nam konsola cmd.

9. Wpisujemy:

net user <wasza nazwa użytkownika> <nowe hasło>

Zatwierdzamy enterem i już możemy się zalogować do systemu z nowego  hasła.

 

 

Myślę, że w jakiś sposób pomogłem. Dziękuje za uwagę :)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A jak ktoś się trochę interesuje tematem, to na Hiren's BootCD jest kilka narzędzi do łamania haseł, nie tylko na Win7. Można hasła usuwać, zmieniać, z tego co pamiętam jedno z narzędzi ustawia hasło na 1234. Ten sposób mimo iż prosty, hasła na Viscie czy XP nie złamie. :)

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

 

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2
  OS: Windows 10 Pro 64bit

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

 
Opublikowano

Zasadniczo to do wykonania tej akcji wystarczy bootowalny pendrive z małą dystrybucją Linuxa, np. jakiś program do zarządzania partycjami. Ale koniecznie musi to być dystrybucja linuxa, bo np. minixp już nie poradzi sobie z podmianą plików.

 

 Ten sposób mimo iż prosty, hasła na Viscie czy XP nie złamie.

 

Może i nie złamie, ale ominie bez problemu.
A programy z HBCD nie zawsze działają, lub wywołują nie potrzebne efekty.

Podmiana pliku sethc.exe daje nam dostęp do cmd z uprawnieniami administratora, więc jeśli mamy konto z ograniczonymi uprawnieniami, to bez problemu tym sposobem możemy dodać się do grupy o wdzięcznej nazwie "Administratorzy".

Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,

Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,

Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy..

Opublikowano

Są. Zmienisz komuś hasło to sie skapnie prędzej czy później. No chyba, ze mówimy tu tylko o czysto legalnym użyciu to system Ci nie padnie jeśli wszystko zrobisz dobrze.

0RMbv6e.png


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^


!!!!!!!!!!!!!! KLIKNIJ !!!!!!!!!!!!!

Opublikowano

Nie lepiej wejść na konto administratora i wpisać w wierszu polecenia net user nazwa użytkownika * i już mamy zmienione lub nie ma hasła?

Opublikowano

Nie lepiej wejść na konto administratora i wpisać w wierszu polecenia net user nazwa użytkownika * i już mamy zmienione lub nie ma hasła?

skoro zapomniałeś hasła to jak chcesz wejść na konto administratora? :x

Opublikowano

A jak zlamac haslo na win xp ?

Na win xp jest łatwiej bo wystarczy wejść na tryb awaryjny z wierszem poleceń i wpisać net user <wasza nazwa użytkownika> <nowe hasło>

Opublikowano

A jak zlamac haslo na win xp ?

 

Włącz komputer i przytrzymaj przycisk włączania komputera i włącz w trybie awaryjnym na win xp działa :)

Opublikowano

Czy po zalogowaniu się do systemu trzeba będzie to odwracać czy obróci się samo?  Bo wizja wciskania 5 razy shift podczas grania  w grę  a tu nagle Jeb! CMD! trochę mnie przeraża :D

Opublikowano

Czy po zalogowaniu się do systemu trzeba będzie to odwracać czy obróci się samo?  Bo wizja wciskania 5 razy shift podczas grania  w grę  a tu nagle Jeb! CMD! trochę mnie przeraża :D

samo sie nie cofnie, musisz to zrobić tak jak było

teraz i tak jak grałeś to włączałeś klawisze trwałe 5x shift 

1378331621-U719057.png

Opublikowano

jak posiedzisz na tym kompie kilka dni/tygodni  to może złamiesz

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...