Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Połączenie Wi-Fi na dystansie 100-150 metrów


queseto

Pytanie

Opublikowano

Witam. Chciałbym dzielić łącze z bratem, który mieszka ode mnie w lini prostej, ok. 100-150m, na drodze nie ma żadnych drzew, jego router będzie stać w oknie balkonowym, łącze to 10mb z neostrady. Moje pytanie brzmi tak, jaki kupić router by odbierać od niego sygnał najlepiej bez dużej utraty łącza. Dodam jeszcze, iż routery będą sie widzieć i będą miały do przebicia tylko dwa okna balkonowe. Nie mam zbyt wielkiego budżetu, także prosze o jakieś dobre porady :)

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witaj proponuję ci zakupić ten (jeśli to naprawdę mały budżet )

(Nie używany tylko wypakowany z pudełka)

 

 

 

Jeśli mówimy o standardowym budżecie.

 

 

 

 

Pamiętaj tanio nie zawsze znaczy lepiej...

Opublikowano

Budżet to ok. 100-120zł, chce coś dobrego żebym nie musiał wyrzucać pieniędzy w błoto, najbardziej zależy mi na sile zasięgu żeby nie zrywało połączenia :)

Opublikowano

a co ma opina dobra routera do tego ???   podane masz  zwykły router WAN i router ADSL które możesz sobie wsadzić gdzieś , no chyba że sobie kabel przeciągniesz do brata i podepniesz routery ,

 

AP - access point i z taką opcją masz sobie poszukać router ( KONIECZNIE z AP ) 

 

czy zadziała  nie wiem, to będzie już twój problem by mieć dobrą antenę

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

musisz kupić router z opcją AP i na dodatek antenę kierunkową dodatkowo jak będzie za słaby sygnał

 

żaden z wcześniej wymienionych nie może być !

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...